Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Публикувай отговор
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от nowyaris » 20 Фев 2015 17:12

snejanka94 написа:Момчета супер сте! Ще го попитам за забележките, които сте изброили. Благодаря, утре или най - късно в неделя отивам да я гледам. Досега не съм карала Тойота, само Пежо 206 и Фиат пунто и малко се притеснявам.
Така е,Снежанке,особено някои от "момчетата" са много супер . Огледай я , но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вземи със себе си подходящ мъж със съответните познания по автомобилните "науки", недей сама да ходиш . На снимката ми се струва добре количката , изброените забележки са "бели кахъри". Лоши са тези , дето не са изброени и са скрити от продавача . За това - само с почнавач при огледа. И задължително един здрав пазарлък .
ПП.Притеснително е било да караш Пежо и Фиат.С Яриса всичките ти притеснения ще приключат.Успех и си отваряйте очите много добре. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от BOz » 20 Фев 2015 17:17

За мен тази кола е много скъпа.
Даже е с 50 нюанса сиво, както е модерно в последно време. biggrin.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

snejanka94
Мнения: 32
Регистриран на: 31 Яну 2015 16:33
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от snejanka94 » 20 Фев 2015 17:22

Да, ще взема човек с мен, мисля да мина с нея и един преглед.
Притеснително ми е, защото не съм карала такава кола, кормуването си карах на Фиатче, което се караше много лесно.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Japanese_fever » 20 Фев 2015 20:11

snejanka94 написа: Досега не съм карала Тойота, само Пежо 206 и Фиат пунто и малко се притеснявам.
Не знам от какво се притесняваш?!? Може би от това, че ще се качиш на много по-добра кола...?
Тази кола се кара много по-лесно от Фиатче и е 3 пъти по-качествена (ако е поддържана нормално де, а това ще се разбере на място). Ако си много притеснителна от нови неща, това не е хич добре... Цял живто ще те вътрят!

Аз ако съм на теб започвам с огледа на колата и задавам въпроси заедно с това (тези дето ти е написал Akima) и накрая казвам:
- Харесва ми колата, но имам някои забележки и Ви предлагам 3000 лв за нея.

Ако се стигне до пзаралък и колата наистина ти харесва може да я вземеш и за 3500 лв. накрая - по средата на 4000 и на 3000.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от BOz » 20 Фев 2015 21:23

Japanese_fever написа:...
Тази кола се кара много по-лесно от Фиатче и е 3 пъти по-качествена ...
Само от тези думи мога да заключа, че дори не си се качвал в алтернативно Пунто. 100%.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Japanese_fever » 20 Фев 2015 21:56

Не съм се качвал, но имам преки наблюдения от Уно и Типо - пак без да съм се качвал. Нямам намерение да се качвам на италиански коли. Който иска да ги хвали - има си форуми на Фиат!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от didak » 21 Фев 2015 08:38

Дам, гледайки тази количка си спомням за първия си ярис - точно като този, но еднолитров. Веднага прави впечатление качеството на интериора - всичко изглежда като ново, а е на 15 години, наистина този плюш беше страхотен, а пластмасите "меки", въобще нещо невъзможно да срещнеш сега в този клас.
За да не е просто спам, ще кажа че колицата изглежда добре, но трябва да и се намерят кусури, за да се смъкне твърде високата цена. От друга страна винаги съм се заглеждал в по-скъпите предложения при търсенето на кола, която не е от автокъща. Презумцията ми е, че не мога да очаквам една кола да е що-годе добра, ако собственикът и не я оценява като такава.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от BOz » 21 Фев 2015 11:30

Japanese_fever написа:Не съм се качвал, но имам преки наблюдения от Уно и Типо - пак без да съм се качвал. Нямам намерение да се качвам на италиански коли. Който иска да ги хвали - има си форуми на Фиат!
Но като въобще не знаеш за какво става въпрос, защо подвеждаш колежката с грешни мнения в този случай?
ОК, не ги хвали, но като нямаш абсолютно никакви наблюдения, поне не говори грешни неща.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от nowyaris » 21 Фев 2015 12:20

snejanka94 написа:Да, ще взема човек с мен, мисля да мина с нея и един преглед.
Притеснително ми е, защото не съм карала такава кола, кормуването си карах на Фиатче, което се караше много лесно.
Така направи.Но в никакъв случай не казвай,че колата много ти харесва.Кофти съвет е да го правиш.Напротив,кажи че имаш много забележки по колата,но понеже не ти се обикаля или занимава повече с търсене си склонна да я купиш,но при цена не по висока от...... ти си знаеш колко.Успех,пазарлъка е най-важното при джамбазлъка.Ако те притеснява това намери човек да дойде с теб,на когото пазарлъка му е в гените. :thumbsup:
Дъщеря ми също е 94 и не бих я оставил сама да си закупи каквото и да е втора употреба.Нова техника също.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7132
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от Akima » 21 Фев 2015 12:38

Виждам,че сте заформили съботно-неделния офтопик.
1.Фиат май не се продава в САЩ.
2.Джап не би върнал Ферари или Ламборгини.
3.Пунтото е сила - питай Андриан.

По темата:
Снежи придържай се към ето този "тертип" при покупка - https://www.youtube.com/watch?v=ZzLOy-Qi-zw. tooth.gif
Яриси има доста - не е като да купуваш бутиково изпълнение.

Когато колата е употребявана всичко подлежи на договорка - те новите в магазини им сваляме цена какво остава за Ярис,който всеки джамбаз внася по два на автовоз.

Успех! :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

snejanka94
Мнения: 32
Регистриран на: 31 Яну 2015 16:33
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от snejanka94 » 21 Фев 2015 16:22

Хора, да ви се похваля, купих си количка.
След като разгледахме, си харесах ето тази - https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 8b5cc7bf68
Имаше много по - малко външни забележки, след прегледа се оказа, че е добре. С верига е, което мисля, че е по - хубаво. Само цвета не ми харесва много, но не е болка за умиране. И за цената се разбрахме. С две врати е, но това не е проблем. Мисля, че е ок.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от jim_beam » 21 Фев 2015 16:31

честито и безаварийно! :thumbsup:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от veso_hds » 21 Фев 2015 16:41

Добре дошла в клуба! Честито и много безаварийни! Колицата изглежда добре! :thumbsup:
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

snejanka94
Мнения: 32
Регистриран на: 31 Яну 2015 16:33
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от snejanka94 » 21 Фев 2015 16:41

Благодаря ви. Платих си, за да ми я регистрират, за да не се занимавам аз. Сега някой може ли да ми помогне, какво трябва да направя, освен да ходя да я запиша и да платя гражданската?

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris - за първа кола

Мнение от ss_mitko » 21 Фев 2015 16:57

snejanka94 написа:. Сега някой може ли да ми помогне, какво трябва да направя, освен да ходя да я запиша и да платя гражданската?
Честито, Колежке,
Сега трябва да направиш, цялостно обслужване и проверка на основни детайли.
Смяна на масла (двигател, скорости)
Смяна на филтри (маслен, въздушен и на климатика),
Смяна на свещи,
Проверка на спирачната течност и антифриз.
Проверка на накладки и дискове.
Проверка ходова част.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Semrush [Bot] и 159 госта