странен шум не "полусъединител"

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 16 Фев 2005 11:32

Човече, караш хубава и СКЪПА кола, не я прецаквай като я водиш при учили недоучили самокоронясани майстори. Ше спестиш 100 ама ше прецакаш неща за 1000 лв. Има си фирмен сервиз, при това доста добър, ако искаш обади им се, запиши си час и иди да я видят. Аз направих точно така и ...вече знаеш какво ми казаха. Между другото (пак там) споменаха, че това се среща и при авенсиса (както е известно първата генерация до голяма степен повтаря Карината), така че място за притеснение няма.

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 16 Фев 2005 20:25

Az sushto mislq che e ot skorostnata kutiq i pochti sam sigoren che ot tam e tozi shum no tochno ot kakvo e punky sporem men ne e sinhronizator po skoro nqkoi lager iznosen sinhronizator nqma da moje da vkluchva dobre vtora v slu4eq nai veroqtno lager

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 16 Фев 2005 20:47

da ne bi pri vashite koli da se izpolzvat prujini vmesto gumeni tamponi za ambriajnia disk, tezi koito omekotiavat poemaneto na vartiastia moment. stoto ako ste s prujini moje te da praviat zvuka i ne bih se pritesnival za tova.
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 16 Фев 2005 22:20

juri_galev написа:Az sushto mislq che e ot skorostnata kutiq i pochti sam sigoren che ot tam e tozi shum no tochno ot kakvo e punky sporem men ne e sinhronizator po skoro nqkoi lager iznosen sinhronizator nqma da moje da vkluchva dobre vtora v slu4eq nai veroqtno lager
pri skorostnite kutii na prednoto predvane na toyotite, kogato se iznosi sinhronizatora pochva da izliza ot skorost samo, a ne da ne vkliuchva, kajkto stava obiknovenno pri tezi sus zadno predavane. no mai problemut tuk si e do suedinitelya. tova trybva da mu napravyat recall, shtot kakto se vizda e generalen problem pri tezi modeli... sad.gif

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 17 Фев 2005 08:32

ALTEZZA написа:da ne bi pri vashite koli da se izpolzvat prujini vmesto gumeni tamponi za ambriajnia disk, tezi koito omekotiavat poemaneto na vartiastia moment. stoto ako ste s prujini moje te da praviat zvuka i ne bih se pritesnival za tova.
Честно казано, не съм виждал феродов диск с гумени тампони. ohmy.gif

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 17 Фев 2005 08:38

juri_galev написа:Az sushto mislq che e ot skorostnata kutiq i pochti sam sigoren che ot tam e tozi shum no tochno ot kakvo e punky sporem men ne e sinhronizator po skoro nqkoi lager iznosen sinhronizator nqma da moje da vkluchva dobre vtora v slu4eq nai veroqtno lager
Не мога да разбера, защо някой хора като си нямат хал-хабер за кво иде реч, ръсят мозък на ляво и надясно. На мен лично не ми пречи особено щото не ги приемам на сериозно, ама други хора се шашкат и почват да губят време, пари и нерви по "майстори".
Що не допуснете само за момент, че не знаете ВСИЧКО

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 17 Фев 2005 10:29

the_rider написа:
ALTEZZA написа:da ne bi pri vashite koli da se izpolzvat prujini vmesto gumeni tamponi za ambriajnia disk, tezi koito omekotiavat poemaneto na vartiastia moment. stoto ako ste s prujini moje te da praviat zvuka i ne bih se pritesnival za tova.
Честно казано, не съм виждал феродов диск с гумени тампони. ohmy.gif
Имам от Королката - '84, 1.6 мотора. И аз се позачудих като го видях :-)

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 17 Фев 2005 11:31

jamie написа:
the_rider написа:
ALTEZZA написа:da ne bi pri vashite koli da se izpolzvat prujini vmesto gumeni tamponi za ambriajnia disk, tezi koito omekotiavat poemaneto na vartiastia moment. stoto ako ste s prujini moje te da praviat zvuka i ne bih se pritesnival za tova.
Честно казано, не съм виждал феродов диск с гумени тампони. ohmy.gif
Имам от Королката - '84, 1.6 мотора. И аз се позачудих като го видях :-)
Не че не му вярвам, просто не съм виждал досега. Интересно как са го направили!? на местото на демферните пружини има гумени тампончета така ли?

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 17 Фев 2005 11:43

rider, точно така изглеждат. Не съм ги срязвал да видя как е вътре в тях - но предполагам си е пак гума.

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 17 Фев 2005 15:06

Rider, ще ходиш ли довечера на срещата?

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 17 Фев 2005 17:37

Тц на, Английски съм sad.gif, а и не съм с колата щото днес се наложи да я оставя на жената.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 17 Фев 2005 19:31

the_rider написа:
ALTEZZA написа:da ne bi pri vashite koli da se izpolzvat prujini vmesto gumeni tamponi za ambriajnia disk, tezi koito omekotiavat poemaneto na vartiastia moment. stoto ako ste s prujini moje te da praviat zvuka i ne bih se pritesnival za tova.
Честно казано, не съм виждал феродов диск с гумени тампони. ohmy.gif
diskovete s gumeni tamponi obiknovenno se slagat na dvigatelite s G glava na toyota, tam puk pritiskvatelnite diskove sa s po-maki pruzini, s po-malko platini (no po-golemi). az lichno predpochitem tezi s po malkite i povecheto plastini, po-zdravi sa, i malko po-tvurdi...

a inache skoro tuka na nyakva kola peugeot li beshe druga li, no imashe edna pruzina izpadnala ot samiyat ferodov disk i praveshe shumove, a samiyat disk ne beshe uspyal da se iznosi ravnomerno.
smile.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 53 госта