странен шум не "полусъединител"

Гост

странен шум не "полусъединител"

Мнение от Гост » 09 Фев 2005 11:56

Колеги все се каня да напиша, че в определени моменти чувам странен шум, подобен на приплъзване на ремък, нещо като леко виене... Това се случва, когато потеглям на ВТОРА (случва се понякога на светофарите, когато ми светне залено, а почти съм спрял, но не съвсем, та направо включвам ВТОРА) и подам газ и съм на полусъединител... При нормално потегляне от място на ПЪРВА няма никакъв шум, съединителя си е наред, колата си има нормална мощност, т.е. надали е от съединителя... Аз допусках, че би могло да е от съединителя, но впоследствие по-скоро си мисля, че е от ремък... Миналата пролет смених ангренажен ремък и ролката и всички други ремъци...
Някакви идеи?

Гост

Мнение от Гост » 09 Фев 2005 12:06

Еееееее, пак съм се появил като ГОСТ! wacko.gif
Горния пост е мой колеги и колата е Карина '95-та год.

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 09 Фев 2005 12:11

Anonymous написа:Еееееее, пак съм се появил като ГОСТ! wacko.gif
Горния пост е мой колеги и колата е Карина '95-та год.
A az sum ToyotaFan... i se logvam za N-ti pat dnes, no izlizam Gost...

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 10 Фев 2005 09:25

po vaprosa s logvaneto, kato pishesh mnenie, vuj gore sred obciite kakvo pishe na nai-diasnoto kopche, ako pishe izhod, nachi si lognat, ako pishe vhod, nachi ima nujda da se lognesh parvo wink.gif
inache za svisteneto, ako mislish che moje da e ot remaci, vuj dali sa zategnati dostatachno.
->

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 10 Фев 2005 10:19

ALTEZZA написа:po vaprosa s logvaneto, kato pishesh mnenie, vuj gore sred obciite kakvo pishe na nai-diasnoto kopche, ako pishe izhod, nachi si lognat, ako pishe vhod, nachi ima nujda da se lognesh parvo wink.gif
inache za svisteneto, ako mislish che moje da e ot remaci, vuj dali sa zategnati dostatachno.
Tova za proverkata jasno, ama shte izchakam malko da se pozatopli, che tuk e strashen stud i ne mi se povdiga kapaka v momenta...
Tova, koeto mi se struva stranno e, che tova "viene", ako moga da go nareka taka, ako e prichineno ot pripluzvane na remuk se projavjava samo pri podavane na gaz, kogato sum na povisoka predavka, a oborotite, respektivno skorostta e niska za tazi predavka...

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 10 Фев 2005 15:12

ToyotaFan написа:
ALTEZZA написа:po vaprosa s logvaneto, kato pishesh mnenie, vuj gore sred obciite kakvo pishe na nai-diasnoto kopche, ako pishe izhod, nachi si lognat, ako pishe vhod, nachi ima nujda da se lognesh parvo wink.gif
inache za svisteneto, ako mislish che moje da e ot remaci, vuj dali sa zategnati dostatachno.
Tova za proverkata jasno, ama shte izchakam malko da se pozatopli, che tuk e strashen stud i ne mi se povdiga kapaka v momenta...
Tova, koeto mi se struva stranno e, che tova "viene", ako moga da go nareka taka, ako e prichineno ot pripluzvane na remuk se projavjava samo pri podavane na gaz, kogato sum na povisoka predavka, a oborotite, respektivno skorostta e niska za tazi predavka...
men mi zvuchi kato turugnal sinhronizaor na 2-ra skorost, ili lager na suedinitelya. misli za tova, sled kato si ubeden che remucite sa v red. smile.gif

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 10 Фев 2005 16:45

punkara написа:
ToyotaFan написа:
ALTEZZA написа:po vaprosa s logvaneto, kato pishesh mnenie, vuj gore sred obciite kakvo pishe na nai-diasnoto kopche, ako pishe izhod, nachi si lognat, ako pishe vhod, nachi ima nujda da se lognesh parvo wink.gif
inache za svisteneto, ako mislish che moje da e ot remaci, vuj dali sa zategnati dostatachno.
Tova za proverkata jasno, ama shte izchakam malko da se pozatopli, che tuk e strashen stud i ne mi se povdiga kapaka v momenta...
Tova, koeto mi se struva stranno e, che tova "viene", ako moga da go nareka taka, ako e prichineno ot pripluzvane na remuk se projavjava samo pri podavane na gaz, kogato sum na povisoka predavka, a oborotite, respektivno skorostta e niska za tazi predavka...
men mi zvuchi kato turugnal sinhronizaor na 2-ra skorost, ili lager na suedinitelya. misli za tova, sled kato si ubeden che remucite sa v red. smile.gif
Punky, проблема се появява и на 3-та, ако подам газ на полусуединител, когато оборотите и скоростта не са за ТРЕТА предавка, тествал сум го, просто на ВТОРА се проявява най-често, понеже ми се случва да потеглям понякога така... Казваш лагер на съединителя, това ми е минавало през главата, имам усещане като че нещо приплъзва, но шума оределено бих го нарекъл ВИЕНЕ, би могло да е и лагер...
Благодаря за мненията, ще я "заведа" на преглед, а ако я покарам още малко така мога ли да си докарам някоя по-сериозна беля? Все ми се иска да се запролети малко, че тъкмо и да стане време за смяна на маслото, да не ходя два пъти...

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 14 Фев 2005 10:36

НЕ БАРАЙ КОЛАТА!!!
Скърца ти съединителя, и моя проскръцва, но на първа, когато потеглям с много малко газ, чувства се в точно определено положение на педала на съединителя, нали, даже ако го преминеш и го върнеш обратно, пас се чува. Мисля, че това са демферните пружини, или просто разминаването на демферните дискове или лагера опира в слънцето в някакво определено положение. Ходих специално за това в ТМ Ауто (и аз като тебе много се бях панирал). Приемчика ми каза, че това се среща при Карините, но не е никакъв проблем да се кара. Каза ми, че ако искам, могат да ми го премахнат чрез смяна на съединител, но не си заслужава да сменям здрав съединител само заради този шум. От тогава карам над 10 000 км. - никакъв проблем, нито задълбочаване на скърцането. Карай си колата и не го мисли. Като дойде време да сменяш съединител, ше се оправи заедно с него.

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 14 Фев 2005 11:37

the_rider написа:НЕ БАРАЙ КОЛАТА!!!
Скърца ти съединителя, и моя проскръцва, но на първа, когато потеглям с много малко газ, чувства се в точно определено положение на педала на съединителя, нали, даже ако го преминеш и го върнеш обратно, пас се чува. Мисля, че това са демферните пружини, или просто разминаването на демферните дискове или лагера опира в слънцето в някакво определено положение. Ходих специално за това в ТМ Ауто (и аз като тебе много се бях панирал). Приемчика ми каза, че това се среща при Карините, но не е никакъв проблем да се кара. Каза ми, че ако искам, могат да ми го премахнат чрез смяна на съединител, но не си заслужава да сменям здрав съединител само заради този шум. От тогава карам над 10 000 км. - никакъв проблем, нито задълбочаване на скърцането. Карай си колата и не го мисли. Като дойде време да сменяш съединител, ше се оправи заедно с него.
Вярно е, понякога се чува и при потегляне на първа, не винаги, при определено положение само, но на мен ми се струва, че дори усещам лека вибрация на педала... не знам дали си внушавам, но като че ли този звук, скърцане ли, или виене ще го нарека, но сякаш се увеличи през зимата...

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 14 Фев 2005 11:37

the_rider написа:НЕ БАРАЙ КОЛАТА!!!
Скърца ти съединителя, и моя проскръцва, но на първа, когато потеглям с много малко газ, чувства се в точно определено положение на педала на съединителя, нали, даже ако го преминеш и го върнеш обратно, пас се чува. Мисля, че това са демферните пружини, или просто разминаването на демферните дискове или лагера опира в слънцето в някакво определено положение. Ходих специално за това в ТМ Ауто (и аз като тебе много се бях панирал). Приемчика ми каза, че това се среща при Карините, но не е никакъв проблем да се кара. Каза ми, че ако искам, могат да ми го премахнат чрез смяна на съединител, но не си заслужава да сменям здрав съединител само заради този шум. От тогава карам над 10 000 км. - никакъв проблем, нито задълбочаване на скърцането. Карай си колата и не го мисли. Като дойде време да сменяш съединител, ше се оправи заедно с него.
Вярно е, понякога се чува и при потегляне на първа, не винаги, при определено положение само, но на мен ми се струва, че дори усещам лека вибрация на педала... не знам дали си внушавам, но като че ли този звук, скърцане ли, или виене ще го нарека, но сякаш се увеличи през зимата...

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 14 Фев 2005 11:55

Точно това си мислех и аз, дали пък малко не се увеличава през зимата, но щом и ти си го забелязал сигурно е така. Предполагам, че от влагата и студа вътре се образува конденз и хваща помалко ръжда и от там се увеличава. По същия начин го усещам и аз - на педала и се чува и звук. Още по телефона като го описах на приемчика и той вика - "сещам се, няма проблем, но за всеки случай дайте да я видим"
и после я видя и ми каза това което ти писах. Не си губи парите и времето. Не е никакъв проблем.
Е ако карахме опели или пежа, да им текат яко семерингите от към маховика, нямаше да скърца wink.gif

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 14 Фев 2005 12:06

the_rider написа:Точно това си мислех и аз, дали пък малко не се увеличава през зимата, но щом и ти си го забелязал сигурно е така. Предполагам, че от влагата и студа вътре се образува конденз и хваща помалко ръжда и от там се увеличава. По същия начин го усещам и аз - на педала и се чува и звук. Още по телефона като го описах на приемчика и той вика - "сещам се, няма проблем, но за всеки случай дайте да я видим"
и после я видя и ми каза това което ти писах. Не си губи парите и времето. Не е никакъв проблем.
Е ако карахме опели или пежа, да им текат яко семерингите от към маховика, нямаше да скърца wink.gif
Е добре де, толкова ли няма начин това да се спре? Дразнещо е! Не може ли да се смаже нещо, знам ли?

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 14 Фев 2005 16:30

ToyotaFan написа:
the_rider написа:Точно това си мислех и аз, дали пък малко не се увеличава през зимата, но щом и ти си го забелязал сигурно е така. Предполагам, че от влагата и студа вътре се образува конденз и хваща помалко ръжда и от там се увеличава. По същия начин го усещам и аз - на педала и се чува и звук. Още по телефона като го описах на приемчика и той вика - "сещам се, няма проблем, но за всеки случай дайте да я видим"
и после я видя и ми каза това което ти писах. Не си губи парите и времето. Не е никакъв проблем.
Е ако карахме опели или пежа, да им текат яко семерингите от към маховика, нямаше да скърца wink.gif
Е добре де, толкова ли няма начин това да се спре? Дразнещо е! Не може ли да се смаже нещо, знам ли?
Е сигурно има...сваляш шарнирите, полуоските, скоростите, съединителя, смазваш...а дали не е по добре направо да сложиш нов rolleyes.gif и сглобяваш по обратния ред - пийс оф кейк, както биха казали американците smile.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 14 Фев 2005 22:04

ToyotaFan написа:
the_rider написа:Точно това си мислех и аз, дали пък малко не се увеличава през зимата, но щом и ти си го забелязал сигурно е така. Предполагам, че от влагата и студа вътре се образува конденз и хваща помалко ръжда и от там се увеличава. По същия начин го усещам и аз - на педала и се чува и звук. Още по телефона като го описах на приемчика и той вика - "сещам се, няма проблем, но за всеки случай дайте да я видим"
и после я видя и ми каза това което ти писах. Не си губи парите и времето. Не е никакъв проблем.
Е ако карахме опели или пежа, да им текат яко семерингите от към маховика, нямаше да скърца wink.gif
Е добре де, толкова ли няма начин това да се спре? Дразнещо е! Не може ли да се смаже нещо, знам ли?
tezi shumove stavat ili ot defekten lager, ili ot izhabeni plastini na pritiskatelniyat disk, ili ednata prosto e ogunata, kato cyalo NE E DOBRE DA SE KARA TAKA, shtot moje da dovede do po-golemi beli, i da vi ostavi na put kolata.sad.gif
slabiyat i kriv pritiskatelen disk vodi dom burzo iznosvane na ferodoviyat, i moje da dovede do probleni na samiay mahovik, togava shte se nalozi da bude shlaifan.
taka che vnimavaite. mellow.gif

Avi
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Сеп 2004 16:16
Местоположение: София

Мнение от Avi » 16 Фев 2005 00:17

Здравейте.И при мен се яви този проблем. Колата е Тойота Авенсис 99г.Има го някъде от около 10000км.От тогава няма промяна в звука, но може би през зимата наистина се засилва. Засега все отлагам да го оправям, пък и от никъде не чух разумно предположение.Мненията варират от "карай си я" до "този проблем го имат и други тойоти" или "трябва да свалиме скоростната кутия и да видиме".Какво е вашето мнение по въпроса. Каква е вероятността да настъпят усложнения?Може ли да ми посочите добър сервиз към който да се обърна?Благодаря предварително.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта