Ебаси Диференциала - Ебаси прасето - как да го стегна???

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Ебаси Диференциала - Ебаси прасето - как да го стегна???

Мнение от LordDigital » 13 Фев 2005 07:11

Тръгнах да сменям семеринга на задния диференциал щото сълзеше. Колата е със преден мотор и задно предаване ,задня диференциал е LSD (шпер).

Свалих Кардана със 4 болта ,после със Въздушния пистолет развих огромната гаика (24-ка) ,смених семеринга и тръгнах да сглабям обратно. Стегнах гаиката със пистолета докъдето беше стегната преди - опитах да завъртя гумите - ХРЪЦ не изка ,мноогоо трудно се позавъртяха (на ръка) обаче гледам диференциала не предава НИКАКЪВ момент към Кардана т.с. не се върти.

Разгвих гаиката (тя се беше поли развила сама сякаш?) ,взех да стегам на ръка - въсем леко да почна да затягам и диференциала всякаш блокира при което гумите много трудно се въртят ръка - не смея да ги напъвам.

Диференциала през цялото време е със източено масло.

Заебах го така и се върнах да ровя из форумите на Супра ,тук-там казват че тез гаики се стягали така както са били стегнати предо това. Отворих книгата и са уплаших какво пише вътре:

Изображение



Та да поясна ,там пише че тая шибана ГЕЙ-ка са стегала със 181 Н/М???

СТО И ОСЕМДЕСЕТ НЮТОНА ,че аз на динометричния ключ нямам скала до толкова?

Маи диференциала е заминал ми се струва ,освен да трябва масло вътре (което вече набавих) или да правя някаква друга грешка?

Некои правил ли е подобни диференциал и кво се праи там?

Утре ша ходя да налее масълце и да видя кво ша стане ,а до тогава всякаки идеи ша бъда благодарен щото много неприятна ситуациа - колата требе да напусне сервиза до други ден 6 часа заранта ,а без диференциал нема да върви много много...

P.S. Ето тука се намира пълния текст от книгата на производителя за Задния Диференциал - ехх какъв Супорт имат само тези коли...

http://www.cygnusx1.net/supra/library/T ... RA_23.html
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 13 Фев 2005 11:29

abe az kakto veche ti kazah, ne e kat mnogo da gi chatkam nestata sas zadnia diferencial, no tova koeto gledam e che se pak 134ft-lb sa si mnogo, az ne mislia che ti s pistoleta si go prezategnal, ne vijdam kak ste stane tova, ta ne bi triabvalo da si precakal nisto spored men. malko mi e stranna rabotata, no men ako me pitash zategni gaikata do kadeto e bila, i sglobiavai i vij dali ste varvi kolata. tova se pak si e LSD i ne znam tochno kvo mu e normalnoto polojenie sas gumi vav vazduha, mojebi popricip sa si taka zategnati wacko.gif
btw, ti kat vartish gumite na raka, dvete ednovremenno li gi vartish ili vartish samo ednata i vijdash che i duragata se varti?
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

mai ima greshka v manual-a

Мнение от punkara » 13 Фев 2005 17:02

abe sega nbeshto ne zarezda stranicata , yavno i pravyat update, za da vidya, ama tova moze i da e greshka v printinga, mnogo sila na zatyagane e tova! A ot dolu pishe ako "prezategnesh" e kak shte stane tova??? taka che nishto chudno da e pechatna greshka. po-skoro ne tryabva da e zategnata tolkova mnogo! I zatova sega moze da e prezategnata malko poveche i da vurti po-trudno!
pomisli i nad takuv variant! wacko.gif

sega kato trugne web site nanovo, shte razgledam i shte ti pisha pak, kato suhto shte napravya podrovben list, na chastite za turboto, po kartinkite ot manuala, shtot tiya rusnacite pak sa pochnali studenata voina na japancats... mad.gif
spored men e greshka na manuala :censored: sad.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: borisfx, Google [Bot] и 70 госта