za okachvaneto

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

za okachvaneto

Мнение от ALTEZZA » 18 Фев 2005 10:05

ta v posledno vreme zapochnah da se rovia kakvo se predlaga kato okachvane za moita kola. stangite otdavna gi smenih i sam dosta dovolen, no amortesiorite(btw, kva e ralizkata mejdu amortesiori i resiori?) i prujinite oste ne sam gi pipal. ta ima li smisal da smeniam samo prujini ili e hubavo da smenia i amortesiorite zaedno s tiah? sasto taka kakvi sa predimstvata i nedostatacite na coil-overs, stoto te struvat kam $1400, zaslujavat li si parite? inache kat gledam okachvaneto mi e dosta podobno kat na Suprite:
Изображение
Изображение
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 18 Фев 2005 14:32

Ресор е лист стомана - използват се по няколко в пакет при старите модели и камионите.
Ако няма да променяш височината - има смисъл да сменяш пружини само ако търсиш по-твърдо окачване. Амортисьорите има смисъл да са в унисон с пружините - пружина с 30 мм по-къса--> амортисьор с 30 мм по-къс. Инак регулируемите амортисьори също могат да ти дадат различно усещане за "твърдостта" на возията.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 18 Фев 2005 21:13

za resiorite iasno- leaf spring, te vsastnost do den dneshen se izpolzvat na Toyota truck-ovete(Tacoma i Tundra)
za amortesior, koe vsastnost e saotvetstvieto na angliiski- strut ili shock absorber?
inache ti malko me poobarka. na men celta mi e sasto i da svalia kolata. coil-overs sa iasni, te si idvat komplekt amortesior s prujina, obache normalnite si idvat po otdelno. predlagat se razni snijavasti prujini(1-1.5incha) koito uj bi triabvalo da sa OK i s originalnite amortesiori, obache na men ne mi se praviat eksperimenti. prodavat se sasto i otdelni amortesiori, no te ne sa po kasi, ima takiva koito mogat da se regulirat, kato KONI naprimer, mogat da smaknat 15-20mm kolata, no az do kolkoto razbiram tova smakvane e dopalnitelno kam tova koeto prujinata smakva. ta v kraina smetka az sedia i si se rovia i se opitvam da napravia niakav komplekt prujini s amortesiori. ot kav zor proizvoditelite tolkova ne mojaha da gi napraviat da si idvat komplekt sad.gif . KONI naprimer predlaga samo amortesiori, pak H&R predlagat samo prujini, koeto vsastnost i e varianta koito si mislia da komplektovam.
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 18 Фев 2005 21:32

ALTEZZA написа:za resiorite iasno- leaf spring, te vsastnost do den dneshen se izpolzvat na Toyota truck-ovete(Tacoma i Tundra)
za amortesior, koe vsastnost e saotvetstvieto na angliiski- strut ili shock absorber?
inache ti malko me poobarka. na men celta mi e sasto i da svalia kolata. coil-overs sa iasni, te si idvat komplekt amortesior s prujina, obache normalnite si idvat po otdelno. predlagat se razni snijavasti prujini(1-1.5incha) koito uj bi triabvalo da sa OK i s originalnite amortesiori, obache na men ne mi se praviat eksperimenti. prodavat se sasto i otdelni amortesiori, no te ne sa po kasi, ima takiva koito mogat da se regulirat, kato KONI naprimer, mogat da smaknat 15-20mm kolata, no az do kolkoto razbiram tova smakvane e dopalnitelno kam tova koeto prujinata smakva. ta v kraina smetka az sedia i si se rovia i se opitvam da napravia niakav komplekt prujini s amortesiori. ot kav zor proizvoditelite tolkova ne mojaha da gi napraviat da si idvat komplekt sad.gif . KONI naprimer predlaga samo amortesiori, pak H&R predlagat samo prujini, koeto vsastnost i e varianta koito si mislia da komplektovam.
strut = makferson, ili tubata deto vliza amortisiora (tip pulnitel)
shockabsorber = amortisior
nyakoi koli amortisiorite im idvat kapsulovane v samiyat strut, i kato smenyash amortisiori, prakticheski smenyash celiyat makferson. pogledni na tvoyata kak sa! predpolagam sa strutove shtom e kato na suprata okachvaneto (to e double wishbone).
ako smnyash smenyai pruzini i maortisiori, inache ili shte idat amortisiorite i pruzinite, shtot kakto Jamie pisa ima razlika vuv visochinata na rabota na dvete.
ako naistina iskash performance, togava davai i slagai coil-over, tam tryabva da si izberesh kakva tvurdust pruzina iskash, i poneze coil overite sa s reguliruemi pruzini, mojesh i do nyakakva stepen da regulirash i mekotata ili tvrudostta na pruzinata, kato tova go pravish zaedno s regulirovkata na maortisiora.
viz dali KYB imat AGX amortisiori za tvoyata ili napravo cyal suspencion kit s pruzinite. te sa super i reguliruemi pri tova. Koni sushto sa dobur izbor, i sa mnogo kachestveni. za tokico ima mnogo raznoglasiya, az lichno ne sum dovolen ot tyah (imam takiva otzad na ae92-kata), i zatova nikoga na nikoi ne sum gi preporuchval.
Bilstein sa dobri amortisiori, no tuka sum vizdal izduhali takiva i to na dosta malko kilometri, i ot togava si imam edno na um!
Tein suspension sa mnogo dobri, o sa i mnogo skupi, viz razgledai kakvo tochno se predlaga.
kolata naistina shte si smeni osezaem voziyata sled takava smyana, i shte zabelezish kolko po-burzo mozesh da vlizah i izlizah ot zavoi, ili pri visoki skorosti po magistrala, kak se durzi na putya kato duska, kakto kazvat v BG... biggrin.gif
uspehi :thumbsup:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 18 Фев 2005 21:55

az na angliiski gi znam koe kvo e, prosto mi beshe chudno na BG kak saotvetstvat. inache to v momenta vsichkite koli na Toyota(nali sa se predno predavane) sa sas Macferson struts otpred i vinagi si idvat zaedno strut sas shock, vijdal sam samo stari modeli det moje da se smenia palnitelia.
za KYB, te predlagat amortesiori za moita kola, no sa GR-2, ili inache kazano ne mi varshat rabota, inache sa dosta evtini. AGX ne sam vijdal da predlagat za moita sad.gif . edinstvenata kompania koiato do sega sam otkril det da predlagat i prujini i amortesiori sa Eibach, no za sega ne sam se sprial na tiah, pak i ne idvat komplekt amo po otdelno triabva da se porachvat. pisah na KONI da vidia dali te ste mi predlojat niakakvi prujini za tiahnite amortesiori, nadiavam se da mi otgovoriat.
->

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 19 Фев 2005 09:47

ot KONI mi otgovoriha, poprincip tiahnite amortesiori sa dizaivani za originalnite prujini, no mi pishat che moga da izpolzvam i drugi, stiga da ne sa po kasi ot 1.5incha. ta iavno nesto takova ste triabva da sloja na kolata. gledah coilovers, dosta po dobro reshenie sa, no sa ojasno skapi sad.gif . za sega ste go otloja obache, che gledam ima dosta na dalavera headeri za kolicata mi, ta ste vzema da si smenia parvo cialata exhaust sistema biggrin.gif
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 19 Фев 2005 11:11

ALTEZZA написа:ot KONI mi otgovoriha, poprincip tiahnite amortesiori sa dizaivani za originalnite prujini, no mi pishat che moga da izpolzvam i drugi, stiga da ne sa po kasi ot 1.5incha. ta iavno nesto takova ste triabva da sloja na kolata. gledah coilovers, dosta po dobro reshenie sa, no sa ojasno skapi sad.gif . za sega ste go otloja obache, che gledam ima dosta na dalavera headeri za kolicata mi, ta ste vzema da si smenia parvo cialata exhaust sistema biggrin.gif
koni po princip go vruzvat zaedno s eibach kato komplekt, ne elosh set up, no moze i po-dobro, osobenno ot gledna tochhka na pruzinite. KINO za koit modeli sa ti pisali, special, ili za sport (reguliruemite, zultite)?
shte pogledna tuka kakvo ima za IS200/300, i shte ti pisha,
punky smile.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 19 Фев 2005 11:26

ALTEZZA написа:ot KONI mi otgovoriha, poprincip tiahnite amortesiori sa dizaivani za originalnite prujini, no mi pishat che moga da izpolzvam i drugi, stiga da ne sa po kasi ot 1.5incha. ta iavno nesto takova ste triabva da sloja na kolata. gledah coilovers, dosta po dobro reshenie sa, no sa ojasno skapi sad.gif . za sega ste go otloja obache, che gledam ima dosta na dalavera headeri za kolicata mi, ta ste vzema da si smenia parvo cialata exhaust sistema biggrin.gif
mi da, eto che KONI predlagat cyal suspension kit za tvoyata kola:

model year lowering mm Part Number
IS 200 / IS 300 98-02 Fr.40 Re.40 1150-5042

tova e edin optimalen varian, idi na KONI.com i razgledai suspension kit kataloga tam gi ima, popitai gi kolko iskat za nego.
smile.gif
tuka Eibach sustho pravayt pruzini IS300 part Numb. 10 82 009 02 22
uspehi,
punky

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 19 Фев 2005 11:45

mi za moita predlagat KONI Sport shockove. za tozi kit det si mi dal, ste go proveria po-kasno da vidia kakvo moga da nameria, no az kat se biah rovil v tiahnata stranica i ne go biah nameril, pak i te nisto ne mi kazaha za nego, nai-veroiatno e samo za Evropa sad.gif
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 19 Фев 2005 15:59

ALTEZZA написа:mi za moita predlagat KONI Sport shockove. za tozi kit det si mi dal, ste go proveria po-kasno da vidia kakvo moga da nameria, no az kat se biah rovil v tiahnata stranica i ne go biah nameril, pak i te nisto ne mi kazaha za nego, nai-veroiatno e samo za Evropa sad.gif
sumnyavame da e samo za evropa, daje me sumnyava dali izobshto se predlaga z evropa! ww.koni.com si e US stranica na KONI; i kataloga tam si e i za US-market kolite.
pitai gi po nomera, ot kude da znesh che si govoril s nyakoi "razbirasht" sales representative? wacko.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Фев 2005 11:48

ta az biah pisal na KONI za vaprosnia kit i vij kakvo mi otgovoriha:

Where did you get this kit part #? Are you looking on www.koni.com? If
so that is the European web site. The US web site is www.koni-na.com.

ta iavno si e samo za Evropa. te shokovete det gi gledam KONI sport sa si dobri, no i sturvat dosta pari, 4-te ste sa kam $600, no niakoi den moje i za tiah da se zasilia, sega mai ste poharcha malko pari za ekstra koncheta, ili inache kazano headers, catback(mojebi), muffler, exhaust cam gear i APEXi SAFCII, no sichko po reda si, ako ne sam si smenil reshenieto do togava estestvenno.
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Фев 2005 21:26

ALTEZZA написа:ta az biah pisal na KONI za vaprosnia kit i vij kakvo mi otgovoriha:

Where did you get this kit part #? Are you looking on www.koni.com? If
so that is the European web site. The US web site is www.koni-na.com.

ta iavno si e samo za Evropa. te shokovete det gi gledam KONI sport sa si dobri, no i sturvat dosta pari, 4-te ste sa kam $600, no niakoi den moje i za tiah da se zasilia, sega mai ste poharcha malko pari za ekstra koncheta, ili inache kazano headers, catback(mojebi), muffler, exhaust cam gear i APEXi SAFCII, no sichko po reda si, ako ne sam si smenil reshenieto do togava estestvenno.
emi kazvai da gi poruchvam i da ti gi prashtam ako iskash?
utre shte proverya za cenite i shte ti pisha.
:thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта