Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Kissman
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Авг 2016 07:32
Местоположение: София

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от Kissman » 26 Авг 2016 08:14

Здравейте колеги,досега бях фен и член в форума на Ауди,но май ще сменям вече марката поради многото проблеми с моята през тези 8 год.откакто я имам.Темата е дълга,много съм се напатил и ме лъгаха и просто вече ми писна.Нов съм в този форум и честно казано незнам въобще как стоят нещата откъм техническо отношение с марката Тойота.Това което ми се струва за много важно в един автомобил за да съм спокоен е здрав двигател,скоростна кутия и окачване,всичко останало се прави по-безболезнено.Модела който съм избрал е Аурис,1.6,бензин,132 конски сили,2011 год.на близо 130000 км.с ръчни скорости,от представителство на Тойота,проверен,сертифициран,с гаранция 10000 км. и т.н.Интересува ме всичко което можете да ми кажете за този модел като плюсове и недостатъци-добър ли е този двигател vw-I,гори ли масло(специално внимание обръщам на това,защото Аудито ми се оказа в последствие,че има фабричен проблем този тип двигател и винаги си нося по няколко литра масло в багажника за доливане)проблемен ли е и т.н..нищо не знам за него.Който кара такъв модел моля да сподели как се държи на пътя,каква е возията,стабилна ли е при по-високи скорости или почва да тресе и да я духа вятъра.Друго което ме интересува е мога ли след време успешно да монтирам в нея и газов инжекцион...понася ли такова вмешателство или почват проблеми.С две думи всичко ме интересува за този модел и предварително се извинявам за многото въпроси които станаха,но ми се иска да съм наясно с нещата преди да стана собственик и такава покупка е свързана с много притеснения,заеми и т.н....предполагам,че ме разбирате.Благодаря.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4918
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от slowtraveler » 27 Авг 2016 08:07

Колега, из форума е писано много и за двигателите и за автомобила...
Невъзможно е да ви се отговори на въпросите - няма типични проблеми за този автомобил... По принцип си е здрав (в офиса въртим един такъв от 2004г, и освен стандартното ТО и смяна на консумативи - гуми, спирачки, съединител, друго не е видял)..
Личното ми мнение е, че ако сте фен на Ауди, Тойота няма да ви пасне много - идеологията е различна...
Ауди се стреми към премиум класа, докато Тойота набляга на масово, практично, безпроблемно (макар и понякога безлично) представяне...

Моля не пускайте отделни теми за един и същ въпрос...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Kissman
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Авг 2016 07:32
Местоположение: София

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от Kissman » 27 Авг 2016 19:52

По-важно е за мен да няма тези проблеми които имам сега,не мисля че е кой знае колко фатално когато човек смени марката кола...няма цял живот да кара все една си съща,нали? Пуснах тази тема тук, защото не виждам тук в форума да има раздели за отделните модели на Тойота,както е в форума на Ауди и не намерих къде да прочета специално за Аурис.Ако някой ме насочи с интерес ще прочета всичко.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4918
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от slowtraveler » 28 Авг 2016 00:10

Причината да няма раздели за отделните модели сме я дискутирали - Тойота има голяма унификация на агрегати - едни и същи агрегати ги срещаш на почти всичките модели...
Иначе както казват колегите - Тойота е скучен (пенсионерски) автомобил... :)
Ако не попаднеш на удрян -> проблемен автомобил, то едва ли ще имаш каквито и да е проблеми в обозримо бъдеще...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Kissman
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Авг 2016 07:32
Местоположение: София

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от Kissman » 28 Авг 2016 01:17

Не съм много любител на екстремните неща така че скучен и пенсионерски за мен лично са положителни качества хахахаха.Колкото до това дали ще случа на проблемен или удрян автомобил,надявам се със сигурност да не е щом се предлага от представителството на Тойота.:-) Просто исках да науча повече за тези двигатели vvt-I които използват и в Аурис и в Корола и дали имат някакви сериозни проблеми с горене на масло и т.н. Доколкото разбирам май не.Не търся кола за дрифтове или бързи и яростни по пътищата,макар че тия 132 коня дето ги има биха се справили в някои ситуации,понеже сегашната която карам е с толкова и знам какво е.

Аватар
biro
Мнения: 2649
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от biro » 28 Авг 2016 10:43

Не се доверявай прекалено на представителството на Тойота. Ако им занесе клиент автомобила си за продажба и си купи новия модел - какво да не би да му откажат стария, защото е блъскан или градушков, но оправен по каско.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Kissman
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Авг 2016 07:32
Местоположение: София

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от Kissman » 28 Авг 2016 11:08

Прав си,така е сигурно....Но за всичко това което се е случвало в миналото с автомобила не следва ли да е описано в сервизната книжка? Иначе как да позная случвало ли се е нещо?Както и дали е имало повече от един собственик..

Аватар
biro
Мнения: 2649
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от biro » 28 Авг 2016 12:08

В книжката пише само смяна на масла и консумативи. В Тойота по VIN може да ти кажат какво е правено по колата, но само ако е правено в официален сервиз на марката. Как да познаеш случвало ли се е нещо - никак. Гледаш, ако не разбираш водиш някой дето разбира. И пак е на късмет.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
mitkoa
Мнения: 328
Регистриран на: 28 Окт 2008 17:45
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от mitkoa » 30 Авг 2016 17:24

Продадох моя Аурис ( 2007 1.4Д4Д ) преди 10-на дни. За 9 години и 100 000 км от както го имах - гуми, накладки, спирачни дискове, масла и филтри и съединител. Нищо друго.
До колкото знам имаше проблемни бройки с водната помпа. Нищо друго не е излезло досега по модела, което да е детска болест. Топката на скоростния лост се захаби при мен прекалено много....Това е....перфектни двигател и окачване. Никакви проблеми.
На ТМ Ауто не бих се предоверявал аз. Хубаво е, че имаш 10к км гаранция, но най-вероятно си я плащаш тая гаранция в цената на закупуване, която е по-висока. Моята кола аз си я продадох, но бях говорил с ТМ Ауто, ако не успея да я продам до средата на септември, да я продават те срещу съответното заплащане. Щяха да ме таксуват някакви пари за проверка,....ама....как да ти кажа......Както я гледаха колата купувачи и викаха, че цената й висока, така същите тези кандидат купувачи щяха да я купят с 2к лв отгоре от ТМ Ауто после. А колата щеше да е една и съща, ако ме разбираш :) Просто щеше да си купят спокойствие за 2к лв. Какво толкова да се повреди за 10к км и да мине гаранционно, че да струва повече...
Разбира се това за 2к лв са догатки само де....но колите са едни и същи, собствениците искат едни пари, а комисионната на ТМ Ауто никак малка.
Иначе като вносител и сервиз ТМ Ауто са перфектни! Наистина перфектни и като бъдещ собственик на марката ще бъдеш доволен от тях, сигурен съм.
Успех!

dracunculus
Мнения: 1221
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от dracunculus » 04 Сеп 2016 20:14

Привет, Колега.
За двигателя можеш да прочетеш тук... http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=26652 .... и тук.... http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29&t=28325 ... и на много още места. Описал съм подробно поведението на двигателя в моята Корола от подписа ми, но се държи абсолютно идентично и в Ауриса (по мое мнение). Масло НЕ гори, или поне е толкова малко между техн. обслужвания, че не се забелязва на пръчката. С две дуим.... взимай!!! За АГУ не мога да ти кажа, не съм фен и при мен изобщо не идва под въпрос, но има специална тема и там можеш да си видиш.
Успех!
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Kissman
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Авг 2016 07:32
Местоположение: София

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от Kissman » 04 Сеп 2016 23:21

Благодаря колега,почти със сигурност съм се спрял на Аурис 1.6, с vvt-i двигател,132 к.с. 2011 или 2012 год. но проблема е,че за момнета няма никъде такива предложения-изчезнаха всичките докато аз се наканя.Нищо...ще почакам :-) Важното е,че са добри отзивите за този двигател,а и за модела като цяло.Може пък и да се огледам и за Корола :-)

dracunculus
Мнения: 1221
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от dracunculus » 05 Сеп 2016 18:34

Ми, лично мое мнение... Корола си намери. Имам преки наблюдения и над двата варианта, Королата ми харесва повече, чувства се една идея по-висок клас, без реално да е. По-голяма е, багажник бол (особено, ако искаш АГУ да слагаш) и е по-добре обезшумена. Като динамика и разход с двигателя 1,6 Valvematik са 1 към 1. Която и кола да вземеш няма да сбъркаш. Но идвайки от Ауди имай си едно на ум все пак, колегите са ти го казали по-горе. Мое мнение е... Тойотите са евтини, почти напълно безпроблемни (личен опит с колите около мене.. Корола и Аурис Е15, Авенсис 2004 и 2015, Ярис 2011) и може би до някъде с икономични двигатели (ма тук не блестят кой знае колко), но нищо повече. Поздрави!
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от Миланов » 05 Сеп 2016 22:59

Колега kissman , ето ти едно мнение от първа ръка. Притежавам Тойота Корола 1.6 124 к.с. Е15 от 2009г. Колата е закупена от мен чисто нова. До момента съм изминал 110000 км. Автомобила не е дал нито един технически дефект. Даже крушка не съм сменял. Мотора няма никакъв проблем с разхода на масло. Даже още накладките на спирачките са оригиналните. Това го отдавам най -вече на това , че колата се кара предимно на дълги разстояния пък и аз не съм екстремен шофьор. Относно газовата уредба. Когато колата беше на около 60000 км ходих в представителството на Тойота да питам за евентуален монтаж на ГИ. В София казаха , че ще има проблем с мотора . Когато поисках техническа обосновка , такава смислена не ми беше дадена.В представителството в Бургас пък казаха , че няма проблем и да заповядам за монтаж на ГИ.Поразрових се интернет и намерих клипове, в които на модела в Япония даже монтират метан.Което ме наведе на мисълта, че отказа за монтаж на такава система е по скоро да няма вносителя евентуални проблеми с гаранция и т.н а не че има технически проблем с двигателя. От професията, която упражнявам вече 22 години мисля, че съм технически доста грамотен човек, и затова просто исках да да знам съществува ли някакъв реален проблем или не. В свободното ми време хоби ми са ДВГ , диагностиката им и газовите инжекциони. На доста приятели и колеги съм монтирал така , дойде ред и на личния ми автомобил . Системата, която монтирах е висок клас с реално работещо ОБД в реално време. Марка не пиша , да не се счита за реклама. След монтажа на системата съм изминал над 50000 км и никога чека на двигателя не е светвал. Гледал съм бензиновите тримове, когато двигателя работи на газ. Те са в рамките на + - 2% , което означава че всичко с двигателя за тези км. е о.к. Разход на масло няма т.е и да го има той е пренебрежим. Относно Валвематик 132 к.с. двигателя. Няма проблем с монтажа ГИ , но монтажника трябва да е специалист и думата '' Валвематик" при Тойота или " Валветроник" при БМВ да са му известни, и да знае как работят тези мотори. Монтирането на висок клас ГИ е задължително според мен. С евтини компоненти си купуваш куп проблеми а и тогава мотора може да пострада, защото той иска точни горивни смеси. Това е от мен по този въпрос . Ако нещо допълнително те интересува с удоволствие ще помогна. Относно избора Аурис или Корола.Технически това са братя близнаци , за мен по -добрия или по- скоро практичния избор е Корола заради големия багажник. Успех с покупката и най- важното не бързай. Рано или по- късно твоя автомобил ще се появи.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4918
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от slowtraveler » 05 Сеп 2016 23:24

Миланов написа: Относно избора Аурис или Корола.Технически това са братя близнаци
Колегите сигурно си спомнят, че Аурис бе наречена Королата седан хечбек- в началото си бе Корола, а след това същия модел бе предлаган като Аурис...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Kissman
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Авг 2016 07:32
Местоположение: София

Съвети за Auris 1,6,бензин,2011 г.

Мнение от Kissman » 06 Сеп 2016 14:20

Благодаря на всички колеги за отговорите и препоръките,специални благодарности на колегата Миланов и молба за в бъдеще ако е удобно да го ползвам за избор и монтаж на ГИ.Съгласен съм,че по-добрия вариянт е Корола,но малко надхвърлят бюджета ми,защото читави Короли са около 20000 лв...Има едно предложение от Тойота в Бургас,с много добри характеристики но е на 150000 км...това проблем ли е за vvt-i двигателите?Сещам се и за един друг момент който е свързан с vin номера и това къде е произведен автомобила .Вашите какви са?Защото един приятел,който живее в Щатите и кара Мазда 3 от новите ме съветва да търся само произведени в Япония,тоест vin да започва с J.Това проблем ли е,защото от Тойота ми казаха че у нас се внасят от Турция предимно.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта