Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от Toyko » 10 Сеп 2016 23:15

Здравейте колеги, срам не срам, от умора и недоглеждане в бързината сипах бензин в дизела (авенсис Д4Д 2 литра 2011). Дефакто 5/9 е бензин и 4/9 дизел сега.
Колата я затикахме без да паля до едно място. Само завъртях ключа една позиция да отключа волана. Бихте ли ми казали какви са последствията, евентуални проблеми и цена в ТМ ауто за изчистване на резервоара ? Може ли да влезе тоя бензин нанякъде и трябва ли да се сваля резервоара или има някаква пробка да се източи ? Трябва ли да се промие с нещо преди да се напълни пак с дизел ? Някой да има подобни лоши преживявания ?

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от Freedom » 10 Сеп 2016 23:52

Няма страшно щом не си палил, колега. Не си първия, нито ще си последния. Източи горивото от резервоара, напълни го с дизел и си карай спокойно. Пробка няма, но ако откачиш маркуча от резервоара към филтъра и дадеш на контакт помпата ще го източи. Удължи го за да ти е по-удобно.
Успех!

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от WoLF » 11 Сеп 2016 02:25

Един колега си слага бензин в малки количества за почистване на горивната система и твърди подобрение дори и минимално, но без значение дали се лъже или не при теб съотношението е прекалено! Точи и повтори процедурата със зареждането, но с правилното гориво tongue.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от Toyko » 11 Сеп 2016 09:12

Мерси за съветите, сигурно ли е че с тая процедура всичкото гориво ще излезе и че не се налага почистване на резервоара или нещо др? Дефакто не би трябвало да е стигнало доникъде, ако не съм дал контакт? Ако ли пък дам ще го качи докъде? Предстои ми смяна на масло и филтри, предполагам е удачно дори всичко да е в ред да изчакам със смяната и да покарам едно 1000 км със стария филтър? Не ми е ясна химията на тия съединения и какви поражения нанасят , но доколкото разбрах може да се стигне до сериозни щети, ако запалиш и караш - филтър, дюзи и т.н.? Доколкото разбирам ще дръпне бензин, ако дам на контакт, защото той е по-лек и в момента би трябвало да е над дизела в резервоара? Или се е смесил тотално?

Тинк
Мнения: 84
Регистриран на: 28 Авг 2016 09:39
Местоположение: България
Благодарил/а: 1 път

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от Тинк » 11 Сеп 2016 09:42

Toyko написа:Доколкото разбирам ще дръпне бензин, ако дам на контакт, защото той е по-лек и в момента би трябвало да е над дизела в резервоара? Или се е смесил тотално?
Е, колега, като бензина е отгоре как ще го дръпне помпата, която е на дъното на резервоара? happy.gif
Да помечтае малко е дошъл човек на тоя свят.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от TATI » 11 Сеп 2016 09:47

Стига с тая помпа. Ако четете, колегата е с дизелов автомобил, та в резервоара има само един нивомер и цедка.
@Тойко - източи резервоара, напълни го с дизел до горе и това е. Може като го източиш да го забършеш, но дори и да не го направиш няма да има проблеми.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от Toyko » 11 Сеп 2016 10:42

TATI написа: Стига с тая помпа. Ако четете, колегата е с дизелов автомобил, та в резервоара има само един нивомер и цедка.
@Тойко - източи резервоара, напълни го с дизел до горе и това е. Може като го източиш да го забършеш, но дори и да не го направиш няма да има проблеми.
Какво източване предлагаш ? Като Freedom ли по-горе ?

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от iovkito » 11 Сеп 2016 11:18

Ако му се помпи , ще го източи с подкачващата помпа на филтъра за 1 час.Другият вариант е да направи едно удължение на маркуча за входящата нафта , да го спусне до нивото на земята и да засмуче нафта с ръчна подкачваща помпичка (продават се ) , след това да извади помпичката и нафтата ще си изтече по самотек .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от slowtraveler » 11 Сеп 2016 14:28

Трябва да се източи - за това спор няма... После можеш да го дадеш на някого със дърт дизел да си го изгори (ще добавя например 5-8л на резервоар от твоята смес и няма да има проблем)...
След източването е добре да напълниш пълен резервоар - за да се разредят максимално остатъците от бензина...
На самотек би трябвало да стане, но предполагам ще е бавно...
Навярно вариант с отваряне на резервоара под задните седалки и 'изсмукването' на самотек с някой по-голям маркуч също ще е достатъчно лесен...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от Toyko » 11 Сеп 2016 18:02

iovkito написа:Ако му се помпи , ще го източи с подкачващата помпа на филтъра за 1 час.Другият вариант е да направи едно удължение на маркуча за входящата нафта , да го спусне до нивото на земята и да засмуче нафта с ръчна подкачваща помпичка (продават се ) , след това да извади помпичката и нафтата ще си изтече по самотек .
Такива комплекти къде продават - маркучи с помпа ? Гледах на запад има много варианти.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от slowtraveler » 11 Сеп 2016 18:36

В яхтените магазини със сигурност...

И да не забравиш да си направиш някаква табелка :whistle:
Близък състудент и приятел стана моторджия преди няколко години (над 40 годишен)... И по време на едно от първите пътувания в група по погрешка зареди в Ямахата си дизел...
Карбураторна - т.е. източиха горивото, наляха правилното и уж всичко приключи...
Да, ама не - вече се казва Митко Дизела tooth.gif Което пък го принуди да избродира на 'фирменото' си моторджийско яке "Fuel doesn't matter" tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от Georgepetrov137 » 11 Сеп 2016 18:59

Аз съм пълнил празен дизелов резервоар на Корса догоре с бензин. Дадох на контакт, но не завъртях, защото ми замириса веднага съмнително на бензин. Пътна помощ до сервиз, където източиха резервоара, дадоха ми в туби бензина (който препродадох на приятел), сложиха малко нафта и чао. Нищо друго, нямах проблеми след това. Източвай по някакъв начин, наливай нафта и карай без кахъри. :thumbsup:
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от Toyko » 11 Сеп 2016 21:36

slowtraveler написа:В яхтените магазини със сигурност...

И да не забравиш да си направиш някаква табелка :whistle:
Близък състудент и приятел стана моторджия преди няколко години (над 40 годишен)... И по време на едно от първите пътувания в група по погрешка зареди в Ямахата си дизел...
Карбураторна - т.е. източиха горивото, наляха правилното и уж всичко приключи...
Да, ама не - вече се казва Митко Дизела tooth.gif Което пък го принуди да избродира на 'фирменото' си моторджийско яке "Fuel doesn't matter" tooth.gif

Цяла история..... това ми на помня навремето един ходил на курс по английски и понеже не можел да казва six като сикс, а го казвал като секс - излязъл му прякор Митьо Секса :) Не знам защо е това съвпадение в имената :)
Да ви кажа и аз предпочитам в сервиз да го източат утре, пък не мисля че ще има проблеми....

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от WoLF » 11 Сеп 2016 21:40

Аз мисля, че проблеми няма да имаш никакви! Точи това и не се коси ако остане малко вътре. Слагай до горе дизел и всичко ще е забравено :whistle:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Как да се застреляш в крака или бензин в дизела

Мнение от Airfan » 12 Сеп 2016 00:55

Няма да е гот да палиш в това съотношение на бензин и дизел. Източи резервоара поне на половина, долей дизел и карай спокойно.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 50 госта