Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от slowtraveler » 11 Ное 2017 09:26

Абсолютно си прав - в случая аз бях сключил договора с оператора...
Просто ме учудва, че Тойота щом са сключили такъв договор, не са взели няколко резервни карти за бърза подмяна...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от maestro75 » 11 Ное 2017 14:03

И аз това ги питах, при положение, че се инсталират и монтират в Бг. Wi fi-я работи без проблем. В пинеделник щели да пратят други от Сф. Смяната им ставала за 5 минути :D
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от peterhr » 11 Ное 2017 15:49

Да, смяната им е много бърза. Рутера седи в подлакътника, картата се вади с един нокът. После обаче ще има време за актириване на новата, но все пак неудобството е разходата до сервиза два пъти.

Това, че картите се пращат от София е безкрайно безмислено. Във всеки един магазин на Виваком може да ги сменят и наистина е смешно да нямят под ръка резервни, при условие, че все пак са голям бизнес клиент.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от slowtraveler » 11 Ное 2017 15:58

При мен активирането ставаше в рамките на минутки... Прочитам по телефона номера на новата карта, казвам на кой номер телефон да се активира, и за няколко минути тя вече работи...
Времето въобще не бе фактор... Просто трябваше да имам празни карти..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
biro
Мнения: 2626
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от biro » 11 Ное 2017 20:05

Някой знае ли интернета на тойота може ли да се активира в роуминг?
Днес пътувах извън Бг и нямах интернет. В настройката на рутърчето виждам, че се свързва на чужда мрежа без проблем, данни в роуминг е активирано, но няма нет.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от peterhr » 11 Ное 2017 20:45

Аз също нямах роуминг. Не съм гледал настройки. Но роуминг за рутера е всичко извън България. Сърбия и Унгария за него са еднакви. Ама ценово - не са.
За мен този интернет е безмислен, има само 2Gb трафик и реално хлапетата го изяждат в ютюб за кратко време. После е 64kbps и не става.
Въобще и не се замислих след като изтече първата година и не съм го продължавал.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 11 Ное 2017 21:00

biro написа: Някой знае ли интернета на тойота може ли да се активира в роуминг?
Днес пътувах извън Бг и нямах интернет. В настройката на рутърчето виждам, че се свързва на чужда мрежа без проблем, данни в роуминг е активирано, но няма нет.
В договора няма опция "Данни в роуминг" :). На седмицата след като купих колата имах пътуване в съседна страна и предварително се обадих във Виваком, за щото на оператори не вярвам и реших, че това е начин да спечелят още някой лев. Колко е като трафик не питах, защото не ме вълнува особено. След като изтече годината тази опция едва ли ще се ползва, при положение, че вече всеки има в джоба телефон с интернет!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
biro
Мнения: 2626
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от biro » 11 Ное 2017 21:42

Можете да проверявате лимита и оставащи мегабайти като посетите data.vivacom.bg от телефона, когато е свързан по wifi към колата. Моя е 3Gb.
На мен ми допада оригиналната навигация на тойота и ползвам интернет, за да търся poi през google search понеже не всички poi ги има на тойотската нави.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 12 Ное 2017 19:41

Здравейте! Днес разходих королата до Русе и обратно и реших да отворя предния капак да видя как е положението и в предната решетка видях един свободен куплунг, точно до емблемата отпред и се зачудих дали този куплунг не е за прословутия радар? Дали на тази кола може да се активира такава екстра и при достигане на автомобил да намали и пази дистанция? Усетих се, че доста неща ме разсейват докато се движа извън града и сякаш би било хубаво да има такава опция. В градски условия наличната система Pre-collision system се обажда от време на време, но ми се струва, че не може да се разчита на нея. Ако има такъв радар дали тази система против сблъсък би работила по-ефективно? Иначе за 3800км пробег свикнах доста с колата и си я харесвам все повече, но има няколко неща, които са дразнещи. Например при каране в дъжа и загасяне на автомобила захранването на чистачките се прекъсва и те не могат да се върнат до крайна позиция. Другото нещо, с което не мога да свикна е, че при влажни стъкла рано сутрин гумичките, които по принцип трябва да изчистят страничните прозорци буквално не вършат никаква работа. Интересното е, че в съседство има един аурис и проблемът е същия и там mad.gif . Поздрави!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2017 19:51

С радар ще е по-ефективно, обаче според мен няма как да монтираш такава система... В смисъл - инсталацията дори и да е възможна, ще е доста скъпа и едва ли би се хванал на цирка...
Освен това е възможно да се налага модификация на спирачната система и т.н... Общо взето - аз бих си избрал модификация, каквато бих искал да карам, и в никакъв случай не бих се опитвал да добавям такива (особено високотехнологични) допълнения....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 12 Ное 2017 19:59

slowtraveler написа: С радар ще е по-ефективно, обаче според мен няма как да монтираш такава система... В смисъл - инсталацията дори и да е възможна, ще е доста скъпа и едва ли би се хванал на цирка...
Освен това е възможно да се налага модификация на спирачната система и т.н... Общо взето - аз бих си избрал модификация, каквато бих искал да карам, и в никакъв случай не бих се опитвал да добавям такива (особено високотехнологични) допълнения....
Е те и сега би трябвало спирачките да се управляват, все пак тази система би трябвало да ги активира в нкой момент (вероятно след удара :) ) Ако го направят в Тойота и цената е разумна защо не. На предната ми кола имаше софтуерни заготовки, ако мога така да се изразя и сам си активирах 2-3 функции с малки добавки като допълнителни компоненти.
Относно предварително избран от мен автомобил със съответната конфигурация-дай боже някой ден smile.gif , на този етап съм доволен, че взех автомобил произведен и наличен на склад чисто нов с 15% отстъпка.
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2017 20:29

Честно казано не знам дали сработват спирачките... Карах БМВ-то на колега, което имаше само визуална система за предупреждение... Пищя на няколко пъти... Дори май пищи и на пешеходци, но нито веднъж не ми удари спирачки... Докато джипката ми с радара много често удря спирачки, въпреки, че съм я настроил да сработва на най-къса дистанция...
Вероятно комплексната система ще изисква други променени модули...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 12 Ное 2017 20:35

В ръководството на колата пише, че първо предупреждава и в краен случай спира. До момента съм виждал само големия червен надпис BRAKE съпроводен със звуковия сигнал, но за сега това се случва в момент, в който вече съм започнал да спирам! Има доста клипчета в youtube и колите спират, но дано не разбирам дали работи на моята кола! И все пак ако някой знае за какво е този куплунг в бронята нека сподели!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от peterhr » 12 Ное 2017 21:10

Къде пише, че в краен случай спира?
Сигурен ли си, че си гледал европейските версии на Корола?
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 12 Ное 2017 21:58

peterhr написа: Къде пише, че в краен случай спира?
Сигурен ли си, че си гледал европейските версии на Корола?
Ето това пише на стр.246 в моето ръководство, което беше в колата като я купих:
PCS (система за обезопасяване
преди удара)*
Системата за обезопасяване преди удара използва предния датчик, за да от-
крива автомобилите, които се движат пред вашия. Когато системата открие,
че вероятността за челен сблъсък с даден автомобил е висока, предупреж-
дение на системата за обезопасяване преди удара напомня на шофьора да
предприеме действия за избягване на удара, а също така потенциалното на-
лягане на спирачната течност ще се увеличи, за да подпомогне шофьора да
избегне сблъсъка. Ако системата определи, че вероятността от челен сблъ-
сък с даден автомобил е изключително висока, спирачките ще се задействат
автоматично от системата, с което ще се помогне да се избегне сблъсъка,
или ще се помогне да се намалят последиците от удара за пътуващите в
автомобила и повредите по самия автомобил, ако сблъсъкът не може да се
избегне.
Системата за обезопасяване преди удара може да се разрешава/ забранява, а
времето за предупреждаване за обезопасяването преди удара може да се про-
меня (виж стр. 249).
Предупреждаване за обезопасяването преди удара
Когато системата определи, че вероят-
ността за настъпване на челен удар с
даден автомобил е висока, ще започне
да се издава зумерен звуков сигнал, и
на многофункционалния дисплей ще
се появи предупреждаващо съобще-
ние, което напомня на шофьора да
предприеме действия за избягване на
удара.
Задействане на „спирачния асистент“ за обезопасяването преди удара
Когато системата определи, че вероятността за настъпване на челен удар с даден
автомобил е висока, системата ще приложи по-голямо спирачно усилие - в съот-
ветствие с това, колко силно шофьорът е натиснал педала на спирачките.
Спиране от системата за обезопасяване преди удара
Когато системата за обезопасяване преди удара определи, че вероятността от на-
стъпване на челен удар с даден автомобил е висока, тя ще предупреди шофьора.
Ако системата определи, че вероятността от настъпване на челен удар е изключи-
телно висока, тя ще задейства автоматично спирачките на автомобила, с което ще
спомогне да се избегне самият удар, или да се намали възможно най-много ско-
ростта на автомобила в момента на удара, ако сблъсъкът не може да се избегне.
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 4 госта