2AD-FTV, 136hp - чувствителен ли е на гориво?

ItsTimeToChoose
Мнения: 95
Регистриран на: 13 Мар 2016 13:48
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

2AD-FTV, 136hp - чувствителен ли е на гориво?

Мнение от ItsTimeToChoose » 24 Окт 2016 15:14

Здравейте колеги,

Интересува ме дали на Версото ми от подписа, което е с този двигател - 2AD-FTV, 136hp има някакъв смисъл/довод да зареждам от скъпата и """хубава""" нафта?

Интересно ми е какво е вашето мнение, защото на много места се споменава как двигателите 2AD-FHV си искат качествена нафта, заради пиезо дюзите, но 2AD-FTV е със соленоидни дюзи - значи ли, че им е "все тая" на тези дюзи дали нафтата е обикновен дизел или МаксМоушън/Нитро/Екто и т.н. дизел?

Към момента зареждам от по-скъпия дизел на ОМВ, пробвал съм и с обикновения - не съм забелязал осезаема разлика.

P.S. Моля, нека не се коментира дали въпросният "хубав" дизел има някаква разлика с обикновения. Не случайно го слагам в кавички... Благодаря!
Lexus LS460, 2007
Corolla Verso 2007, 2.2D4D, 2AD-FTV, facelift

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

2AD-FTV, 136hp - чувствителен ли е на гориво?

Мнение от kalkam » 24 Окт 2016 15:26

Зареждал съм и от двата вида нафти, само от утвърдени бензиностанции /ОМВ, Еко и основоно Лукойл/, като осезаема разлика няма. Зимата се стремя да зареждам по-честичко от по-скъпата. Сутрин на студено двигателят работи по-меко.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

2AD-FTV, 136hp - чувствителен ли е на гориво?

Мнение от veso_hds » 24 Окт 2016 16:51

От седемгодишния опит с равката(макар и друг двигател) мога твърдо да заявя,че осезаема разлика няма.Зареждал съм от всякакви дизели,но не съм усещал разлика.Всъщност скоро в една друга тема стана ясно,че "хубавия" дизел е всъщност обикновен с присадки.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

memorex

2AD-FTV, 136hp - чувствителен ли е на гориво?

Мнение от memorex » 24 Окт 2016 18:20

ItsTimeToChoose написа:Здравейте колеги,

Интересува ме дали на Версото ми от подписа, което е с този двигател - 2AD-FTV, 136hp има някакъв смисъл/довод да зареждам от скъпата и """хубава""" нафта?

Интересно ми е какво е вашето мнение, защото на много места се споменава как двигателите 2AD-FHV си искат качествена нафта, заради пиезо дюзите, но 2AD-FTV е със соленоидни дюзи - значи ли, че им е "все тая" на тези дюзи дали нафтата е обикновен дизел или МаксМоушън/Нитро/Екто и т.н. дизел?

Към момента зареждам от по-скъпия дизел на ОМВ, пробвал съм и с обикновения - не съм забелязал осезаема разлика.

P.S. Моля, нека не се коментира дали въпросният "хубав" дизел има някаква разлика с обикновения. Не случайно го слагам в кавички... Благодаря!
Аз сигурно съм прост и не ми стана ясно какво точно искаш да попиташ.Но, ако питаш дали е за предпочитане сам да слагаш добавката вмвсто съотвтната станция да ти е слага аз съм за първото.Споменатите дюзи не се влияят по различен начин от качеството на горивото .Но като цяло японските са много капризни към показателите на дизела защото там не се предполага че ще има такива отклонения,ако ме разбираш.За да не съм голословен ще кажа че, няма как да заредя премиум дизел със разлика в цена на литър от порядъка на 50ст. вместо да заредя обикновен и да сложа добавка за цял резервоар от цена примерно 15 лв.

ItsTimeToChoose
Мнения: 95
Регистриран на: 13 Мар 2016 13:48
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

2AD-FTV, 136hp - чувствителен ли е на гориво?

Мнение от ItsTimeToChoose » 25 Окт 2016 09:46

memorex написа: Аз сигурно съм прост и не ми стана ясно какво точно искаш да попиташ

Може би не съм задал въпроса съвсем конкретно. Към момента, почти винаги зареждам от скъпата нафта с идеята да се грижа "добре" за колата си. Въпросът ми е дали тази "инвестиция" от +20ст./литър наистина указва някакво влияние върху работата на конкретния мотор и дали удължава живота на някои компоненти?

Споменах дюзите, тъй като на няколко места съм чел, че тези на 2AD-FHV са "чувствителни".
memorex написа: Споменатите дюзи не се влияят по различен начин от качеството на горивото .Но като цяло японските са много капризни към показателите на дизела
Тоест няма значение с какви дюзи си - всичките се скапват по един и същ начин?
memorex написа: вместо да заредя обикновен и да сложа добавка за цял резервоар от цена примерно 15 лв.
Каква добавка ползваш и усещаш ли положителна разлика в работата на мотора с добавка към горивото?
Lexus LS460, 2007
Corolla Verso 2007, 2.2D4D, 2AD-FTV, facelift

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

2AD-FTV, 136hp - чувствителен ли е на гориво?

Мнение от metro_d4d » 25 Окт 2016 14:53

При разход 5.5 това са ти 1.10лв на 100км отгоре. Да приемем че "скъпата" нафта щади дюзите или нещо подобно примерно за 50 хиляди км ще дадеш за гориво 550лв отгоре. Може би ако дюзите ще изкарат два пъти повече километри може и да се върже някаква полза.
Аз лично дори не зареждам в големите вериги най-много 10тина лева колкото да се придвижа до някое проверено място с по-нормални цени на дизела(20-30 стотинки надолу спрямо големите вериги). За сега проблеми нямам, не вярвам и да имам. Всеки сам си преценява обаче.

memorex

2AD-FTV, 136hp - чувствителен ли е на гориво?

Мнение от memorex » 25 Окт 2016 16:29

ItsTimeToChoose написа:
memorex написа: Аз сигурно съм прост и не ми стана ясно какво точно искаш да попиташ

Може би не съм задал въпроса съвсем конкретно. Към момента, почти винаги зареждам от скъпата нафта с идеята да се грижа "добре" за колата си. Въпросът ми е дали тази "инвестиция" от +20ст./литър наистина указва някакво влияние върху работата на конкретния мотор и дали удължава живота на някои компоненти?

Споменах дюзите, тъй като на няколко места съм чел, че тези на 2AD-FHV са "чувствителни".
memorex написа: Споменатите дюзи не се влияят по различен начин от качеството на горивото .Но като цяло японските са много капризни към показателите на дизела
Тоест няма значение с какви дюзи си - всичките се скапват по един и същ начин?
memorex написа: вместо да заредя обикновен и да сложа добавка за цял резервоар от цена примерно 15 лв.
Каква добавка ползваш и усещаш ли положителна разлика в работата на мотора с добавка към горивото?
Здравей,
Ползвам основно 2 марки добавки.Това са бардал и ксенум като от втората по-добра непсъм срещал но я купувам онлайн.Не наливам постоянно от добавките а когато почна да усещам някакъв проблем със дюзи и др.Огромнапе разликата след наливането на добавката.Моторах утихва и работи почтипкато бензинов.Естествено и разхода пада.Горивото го купувам от вм и все още нямам забележки към дизела.За бензина не е така.Това по горе са си мои констатации.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 131 госта