Шум при стартиране на Yaris XP-10

Vitz RS
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2017 22:39
Местоположение: Враца

Шум при стартиране на Yaris XP-10

Мнение от Vitz RS » 02 Яну 2017 23:10

Здравейте. Миналата пролет закупих 2005 Toyota Yaris T-sport 1.5 бензин (1NZ-FE) втора ръка от Италия с около 100 хиляди километра. Карах колата без проблеми и около две седмици след това я дадох на познат за смяна на масло и маслен филтър. Тогава се появи един слаб шум при запалване на студен мотор, който трае само по време на запалването. Шумът е като леко и кратко стържене, но не звучи много обезпокоително. При запалване на загрят мотор такъв шум се появяваше много рядко. Продължих да карам без някаква промяна в поведението на колата и реших да отложа други действия до следващата смяна на масло, която беше съвсем скоро.

Въпреки смяната, шумът продължава да се появява при студено запалване. Моят познат, който смени маслото и втория път, обеща да провери източника на шума, но каза, че не е успял да дочуе нещо нередно. Сега вече мисля да действам, като закарам колата на сервиз в София.

Колата иначе е пушка и не е създала никакви проблеми до сега с навъртяни около 15 хиляди километра. Доста технически неграмотен съм, но ми е интересно и ще съм благодарен да прочета мнения на други потребители и споделен опит за това какъв може да е проблемът (ако има такъв).

Vitz RS
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2017 22:39
Местоположение: Враца

Шум при стартиране на Yaris XP-10

Мнение от Vitz RS » 03 Яну 2017 18:45

Днес реших да запиша клип, но разбира се шума липсваше при запалването и всичко беше нормално. Може би от затоплянето на времето. Ще кача нов клип, когато успея да хвана шума.

https://youtu.be/MK_qIxNVwgc

Vitz RS
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2017 22:39
Местоположение: Враца

Шум при стартиране на Yaris XP-10

Мнение от Vitz RS » 14 Мар 2018 23:11

Само да спомена, че продължих да карам колата една година с шума без промяна и без нови проблеми. Закарах колата в местен сервиз и техниците без дълго да се двоумят смениха бендикс на стартера. Шум повече няма.

Благодаря за вниманието. Мисля, че с това се изчерпва участието ми във форума.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 58 госта