Проблем с късите светлини на Селика

valentin_ruzhinov
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Фев 2016 22:42
Местоположение: Смолян

Проблем с късите светлини на Селика

Мнение от valentin_ruzhinov » 06 Яну 2017 21:01

Здравейте колеги много слабо ми светят късите на селиката така като гледам май са доста забити надоло някой знае ли как мога да ги повдигна малко или от какво може да е проблема

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Проблем с късите светлини на Селика

Мнение от spiridoncho » 07 Яну 2017 13:44

Колега, каква е Селиката? Второ слабо ли светят или са забити ниско? Ако са забити ниско вдигаш регулатора им максимално нагоре и отиваш на реглаж да ти оправят наклона на 1.2% ако сам не можеш. В близост до регулиращите мотори (ако имаш такива де) има регулиращи винтове. Паркираш срещу стена на равно привечер и маркираш височината на фаровете. Дърпаш колата на 5 метра и гледаш с колко по ниско светят. Правиш ги да са с около 5см на око по-ниско и след това си ги донагаждаш отвътре. Трябва ясно да виждаш къде се реже светлиния сноп. Ако не го виждаш на пътя, значи фаровете са много вдигнати и освен да пречиш на насрещните няма да виждаш нищо. Винтовете за странично регулиране не се пипат. Ако са разцентровани само на стенд.
Ако пък фаровете светят слабо си вземи хубави "Ламби". С тия за 5лв трудно ще виждаш особено ако пътя е осветен слабо от улично осветление или насрещно движение. Ако си с рефлекторен фар, а не с лупи си огледай състоянието на рефлекторите. Ако са поизгорели каквото и да сложиш няма да свети силно. За мен най-светещите крушки са Osram Night Breaker Unlimited. От както ми изгоряха при мен положението също се влоши трагично. Philips светят по добре и живота им е по дълъг, но и цената е двойна. Принципно подбирай крушки които са с поне +50% повече светлина. С обикновенни крушки не очаквай чудеса. Наскоро един приятел ми се оплакваше колко жълто му светели фаровете и били защото били матирани (наскоро ходил да му ги полират с краткотраен ефект). Ми като ги видях освен, че имаше нужда от качествени крушки имаше и нужда от проверка на инсталацията защото светлините трептяха(прекъсваха) определено.
За Селика Т23 ето от къде се регулира:
Изображение

Ето и схема за настройка:
Изображение
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта