Покупка на употребяван Auris E18 /2012 - 2018/ VVTi, D4D & HSD - мнения и съвети ?

Ton4ito
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Яну 2017 23:16
Местоположение: Sevlievo

Покупка на употребяван Auris E18 /2012 - 2018/ VVTi, D4D & HSD - мнения и съвети ?

Мнение от Ton4ito » 31 Яну 2017 23:25

Привет колеги,
Какво ще ми кажете за този модел автомобил?
Набелязал съм бензинов модел 100к.с и хибридния модел.
Не съм запознат с хибридната технология като цяло и не знам каква икономия може да направи?
Благодаря предварително.
 ! Съобщение от: Akima
Предишно заглавие:
Toyota Auris 2013. Мнение и съвет преди покупка.
 ! Съобщение от: Akima
Моля в тази тема да се разисква покупката на Auris E18 със следните агрегати:
  • VVTi & Valvematic:
  • 1.2 8NR-FTS VVT-iW turbocharged
  • 1.33 1NR-FE VVTi
  • 1.5 1NZ-FE VVTi
  • 1.6 1ZR-FE VVTi
  • 1.6 1ZR-FAE Valvematic
  • 1.8 2ZR-FAE Valvematic
    Diesel:
  • 1.4 1ND-TV D4D
  • 2.0 1AD-FTV D4D
  • 2.2 2AD-FHV D-CAT
    Hybrid Synergy Drive:
  • 1.8 2ZR-FXE VVT-i petrol with an electric motor
Последно промяна от Akima на 01 Фев 2017 01:22, променено общо 1 път.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Покупка на употребяван Auris E18 /2012 - / VVTi, D4D & HSD - мнения и съвети ?

Мнение от Akima » 01 Фев 2017 01:24

Здравейте и добре дошъл.
Моля прочетете тези 18 теми/като кодът на Auris-а, който сте избрали/:
http://www.toyotabg.eu/search.php?keyw ... it=Търсене

Отговорено ви е на въпросите в тях.
В тази тема може да питате за мнения по конкретна обява.
Успех с покупката. :thumbsup:

П.С. Всякакви офтопоци ще се наказват.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

at.radoslav
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2014 08:55

Съвет за Auris TS 1.4 D-4D

Мнение от at.radoslav » 07 Авг 2017 20:46

Здравейте,
Обмислям покупка Auris TS 1.4 D-4D 2016 година. Тъй като никога не съм имал и шофирал Toyota, бих искал малка консултация за съответния модел. В момента имам Пежо 307 SW, бензин 1.6, но обмислям смяната му именно с Аурис, комби.
Конкретно става въпрос за този точно автомобил: http://www.usedcars.bg/catalog/toyota/a ... .4_d-4d_ts
Чета различни коментари, че е малко тромав този мотор, но и сегашното ми Пежо е доста, доста "мудно". Нааистина ли е твърде тромав този 1.4 на Ауриса? Принципно не съм любител на динамичното шофиране, но все пак предпочитам да имам достатъчно тяга за изпреварвания и примерно стабилно тръгване от светофар (да не ме заобикалят всички). Реалния разход колко се различава от каталожния? Знам, че това зависи от стила на каране и града, но все пак при едно нормално каране (семеен човек съм и почти постоянно съм съмейството в колата) могат ли да се очаква разход с литър отгоре над каталожния?
Конкретната бройка има още 2 години гаранция (регистрирана е в Белгия, затова важи само международната и гаранция). Колко струва обслужването й в официалния сервиз (масла, филтри...) и колко излизат долу-горе в неофициален (след като свърши гаранцията). Също така тази бройка е с доста екстри (навигация, камера за паркиране и т.н.) има ли някои елементи от екстрите, които са по-проблемни? Картите за навигация как се обновяват (изцяло платени ли са или има възможност за актуализация без посощение в сервиза).
Сегашното ми Пежо е сравнително ниско и зимата си ми е проблемна - много стърже по коловозите (при уличките около вкъщи само аз се чувам да стържа по високите коловози). Чета в някои сайтове, че Ауриса има клиърънс 14 см, което ми се струва добре. Ако има собственик на този модел да сподели дали е добра височината му, ще съм благодарен.
И не на последно място, можете ли да посъветвате по-добър модел в този бюджет, например имам колебания и за Фокус, комби, дизел 1.5, пак от същата година (от Германия, но пък почти всички бройки там са 120 кс., което са едни над 250 лв. данък годишно повече)? Как ви се струва фокуса сравнен с ауриса (като модел, качество на екстериора, интериора, поддръжка, ако някой има наблюдения въобще)?

Съжелявам ако задавам твърде много въпроси, но искам да си изчистя някои неща предварително, все пак сумата не е никак малка (все още не съм я оглеждал/тествал, вероятно след това за някои от въпросите ще съм си отговорил).
Последно промяна от Akima на 07 Авг 2017 20:59, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Покупка на употребяван Auris E18 /2012 - / VVTi, D4D & HSD - мнения и съвети ?

Мнение от ТТодоров » 17 Авг 2017 20:22

at.radoslav,
аз нямам такъв Аурис, но съм проучвал. Да ти кажа, вземи си 1.6 бензин 132кс. Дизелът и да е читав, пак си е дизел, капризен и т.н. Сега карам дизел, първи и последен ще ми е. 1.6 съм го карал на два тест драйва, хареса ми. Развърта се добре, надежден, харчи като за атмосферен бензин.
Пежото ти с този двигател е доста по-проблемен от Ауриса. Ако не се лъжа е съвместна разработка с БМВ, има проблеми с валвтроника, отделно май не е много еластичен преди 4500 оборота. Следях Пежо форума, търсех такова преди години.
За 1.6нсамо провери дали наистина за БГ го сглабят в Китах,какъо пише в Википедия. Ако намериш отговор, дсй и на нас инфо ;)

Rusnaka
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Яну 2018 12:51
Местоположение: София

Съвет при покупка на Auris

Мнение от Rusnaka » 29 Яну 2018 12:59

Здрвейте! От известно време карам първия Ярис, но искам да ъпгрейдна. Имам няколко конкретни въпроса. Обмислям дали да бъде Хибрид или само бензин. Има ли притежатели тук, които могат да ми кажат, колко реално харчи едната и другата в градски и извънградски условия. Колата ще се ползва 50/50 за градско и извънградско. Гледам, че предишната генерация модели Хибрид са 99 коня, а новите май са само 136. Това не означава ли много по-скъп данък?
Отделно ще обмислям дали мога и искам да взема чисто нова на изплащане или ще търся от предната генерация на старо.
Благодаря предварително!
Последно промяна от Akima на 29 Яну 2018 18:54, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

mapto
Мнения: 30
Регистриран на: 10 Май 2008 18:22
Местоположение: София

Покупка на употребяван Auris E18 /2012 - / VVTi, D4D & HSD - мнения и съвети ?

Мнение от mapto » 01 Фев 2018 20:28

Всички хибридни ауриси са с бензинов агрегат с 99к.с. Сумарната мощност заедно с електрическата система е 136к.с. Данък се плаща само на бензиновият двигател, т.е. данъка (в зависимост от годината на първа регистрация) ще бъде в порядъка на 40-70лв.
Corolla E17 (2014) 1.6 Valvematic LUNA MT
Avensis Wagon T25 2.0 D-4D 1AD-FTV

toyotayaris133
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Ное 2018 20:25
Местоположение: Sofia

Помощ на жена, в избора на автомобил!

Мнение от toyotayaris133 » 26 Ное 2018 20:54

Здравейте скъпи съфорумци. Предстои ми закупуване на първи автомобил. Спряла съм се на този автомобил http://sofia.toyota.bg/used-cars/tm-aut ... ac72c5b9d8
Тъй като от представителството не ми дадоха необходимата информация се обръщам към Вас. Може ли да ми помогнете като ми посочите надеждна ли е колата. Къде има проблеми? Поддръжката в официален дилър на каква цена е горе-долу, частите и скъпи ли са, ако се счупи нещо. Общо взето Вие бихте ли си взели тази кола и дали цената според вас е добра. Благодаря предварително!
П.С. Търсих усилено из форума за подобна тема, но не можах да намеря. Ако съм пропуснала, моля да бъда извинена!
Последно промяна от Akima на 27 Ное 2018 10:24, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.ТЪРСЕТЕ ПО-УСИЛЕНО.

memorex

Помощ на жена, в избора на автомобил!

Мнение от memorex » 26 Ное 2018 22:21

Отдавна търся подобен автомобил за моята съпруга а тази явно си заслужава.И , понеже второто ми име е Джентълмен бих изчакал ако вие не я купите то аз да се пробвам. w00t.gif

Аватар
nu4a
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Авг 2018 20:58
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 1.8 Valvematic MT 2013

Помощ на жена, в избора на автомобил!

Мнение от nu4a » 26 Ное 2018 22:58

Цената е по-висока, но в официалния дилър поне километрите и състоянието на автомобилът са каквито казват. Не са като ония на Горубляне - всичките на по 102 хил. километра, а иначе смазани от каране.
За цената на обслужването (масло, филтри) може да питаш ТМ Ауто колко ще струва. Иначе предимството е, че тъкмо е излязла от гаранция и може да я обслужваш където си поискаш. Само дано да си имаш добър майстор.

toyotayaris133
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Ное 2018 20:25
Местоположение: Sofia

Помощ на жена, в избора на автомобил!

Мнение от toyotayaris133 » 27 Ное 2018 09:49

Благодаря много! Но например поддръжката, частите по скъпи ли са от Ярис същата година и същия двигател?

Аватар
sentor
Мнения: 59
Регистриран на: 02 Ное 2010 15:54
Местоположение: София

Спортно звучене на Аурис

Мнение от sentor » 24 Мар 2022 01:32

Вече е наложителна смяната на старата Корола, и се заглеждам по Аурис. Гледах Auris 1.6, 132 коня -2014г. , който като го запалиш звучи доста спортно, с боботещ ауспух, но пък в купето не се усеща и звучи нормално. Продавача ми каза, че така звучали, имал и друг, който звучал така. Пробвах и в ТМауто един хибриден - 132к.с., той пък ми звучеше с по-висок, жужащ звук, което малко ме дразни. Та въпросът ми е, дали е нормално да звучи спортно този Аурис, ако всичко му е наред?
Последно промяна от Akima на 25 Мар 2022 11:07, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Търсачката.

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Спортно звучене на Аурис

Мнение от mapamop » 24 Мар 2022 07:26

Странно...
Всички производители от години се борят със шумовото замърсяване.
Дъртия ми бензинов Авенсис Т25, със позаминалите от годините гърнета, на място, студен почти не се чува че работи на празен ход, когато е загрял двигателя съвсем.
Значително по-нов автомобил да реве, ми се струва нелогично.
На тоя спортния да не би да са му осребрили катализатора?
Миналото лято в сервиза се скъса тръбата на последното гърне - над 2500 оборота, китайското радио със 4х50 вата колони не можеше да заглуши рева на мотора в купето.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 57 госта