Lean burn на газ, въпрос

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Ivanov
Регистриран: 24 сеп 2016 21:27

Lean burn на газ, въпрос

Мнениеот Ivanov » 01 май 2017 11:27

Момчета, развитие! Аз доволен! punk.gif.
Отворих принудително лийнбърна (с една клечка от клонче от сливово дърво) и вече до 3700 об/мин имам КОЛА! punk.gif
Имам поне 90 работещи кончета, сравнявайки с пасат 1.8 90 кс.
Като отворих въпросната еко джаджа, оборотите паднаха и пуснах съвсем малко от изпарителя. Дебита на съм пипал. Сега съм поне с 30 км/ч повече на сериозните баири и двигателят не бръмчи, а работи много плътно и басово. Разходът е непроменен.
Внимание - не правете това, ако лийнбърн двигателят ви върви ! Мисля, че моята лийнбърн система не работи.

Ivanov
Регистриран: 24 сеп 2016 21:27

Lean burn на газ, въпрос

Мнениеот Ivanov » 12 авг 2017 15:13

Здравейте, отдавна не сме умували. Както писах, пробвах и с отворени и със затворени клапи на лийнбърна. С отворени клапи върви малко по добре, но празният ход е леко нестабилен. Замислих се относно опцията ГИ, но се съмнявам, че ще се получи. Възможно е да монтирам газовите инжектори в тръбите на входния колектор и да отворя принудително всички клапи, но пък при всяка двойка клапани единият канал е спираловиден с допълнителна гърбичка за завихряне, а другият канал (който е само за въздух) е абсолютно прав - значи в горивната камера ще постъпва един бърз поток и един бавен, с по - едри капчици газ.... и тогава се получава нещо от рода на бой на негри в тъмна нощ ... Засега съм затворил лийнбърна и разчитам само на 4 - те завихрящи канала, плочката ми е 32 мм вътрешен диаметър, точно преди дросела е и набира грамотно до 3500 оборота, а после повече бръмчи. Газта е настроена от газаджия.
Дайте идеи какво да приложа, за да се увеличи диапазонът на мощност?

Върни се в “Общи технически въпроси”