Странно поведение на оборотомера на Корола 1.6vvt-i

borkonikoloff
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Мар 2017 20:13
Местоположение: Ruse

Странно поведение на оборотомера на Корола 1.6vvt-i

Мнение от borkonikoloff » 21 Апр 2017 18:28

Колеги както купих колата имам следния казус... Става въпрос за корола 1.6vvt-i 2002 год. Когато я запаля сутрин оборотомера скача до 2000 и после пада до 1400 като ги държи докато не отиде на 50-60 градуса...После пада на 1200 и до де загрея понякога има колебания на горе надолу и като се покара колата и е стоплила вече падат до 600. Явно се вижда че тези обороти са ниски поради факта че тресе цялото купе... По някога ги качва до 700 и вече там се казва друго. Чистих дросела днес но резултат няма. Някой ако има идеи какво може да е и какво трябва да се направи последователно за да се коригира това може да сподели да видим как ще го отстраним??? Ако нещо не съм доуточнил питайте. Благодаря предварително wink.gif

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Странно поведение на оборотомера на Корола 1.6vvt-i

Мнение от Corolla_E12_hs » 22 Апр 2017 13:41

И моята е по същия начин, палиш, качва обороти, после постепенно падат с качването на температурата, като постои повече на място притриса от време на време. Нищо притеснително 30к км така си я карам. Чудил съм се дали е от бензина, дали е от външната температура, не съм го измислил :D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта