първоначално обслужване на 1ADFTV

e 10
Мнения: 675
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 3 пъти

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от e 10 » 26 Апр 2017 08:29

1AD написа: Понеже при БМВ например си имат някакви специални техни пожарогасители, които стоят например под предната пасажерска седалка.
Правилното място на пожарогасителя е под седалката на шофьора. Ако имаш възможност, намери начин да го закрепиш там. При възникване на инцидент (да пази Господ worthy.gif !) разполагаш с 30 секунди за реакция. След тях дори и кофпомпа да имаш в багажника, едва ли ще ти е от полза.
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Тинк
Мнения: 84
Регистриран на: 28 Авг 2016 09:39
Местоположение: България
Благодарил/а: 1 път

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от Тинк » 26 Апр 2017 10:29

e 10 написа:Правилното място на пожарогасителя е под седалката на шофьора. Ако имаш възможност, намери начин да го закрепиш там. При възникване на инцидент (да пази Господ worthy.gif !) разполагаш с 30 секунди за реакция. След тях дори и кофпомпа да имаш в багажника, едва ли ще ти е от полза.
Все пак колата на колегата е дизел, трудно ще се се запали, дори и при катастрофа. worthy.gif

Аз съм купил 6 кила пожарогасител и си го нося до резервната гума (по обясними причини). Не толкова за мен, по-скоро да спасявам някой друг на пътя, щото много хора си мислят, че като са сложили една паста за зъби в колата, имат пожарогасител. punk.gif
Да помечтае малко е дошъл човек на тоя свят.

1AD
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Апр 2017 21:25
Местоположение: България

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от 1AD » 26 Апр 2017 17:21

e 10 написа:
1AD написа: Понеже при БМВ например си имат някакви специални техни пожарогасители, които стоят например под предната пасажерска седалка.
Правилното място на пожарогасителя е под седалката на шофьора. Ако имаш възможност, намери начин да го закрепиш там. При възникване на инцидент (да пази Господ worthy.gif !) разполагаш с 30 секунди за реакция. След тях дори и кофпомпа да имаш в багажника, едва ли ще ти е от полза.
Всъщност си прав, под шофьорската седалка са, а под пасажерската беше аптечката

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта