Авенсис Т27 ръчна спирачка с копче

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

p7777777
Регистриран: 02 дек 2011 20:36

Мнениеот p7777777 » 25 окт 2017 11:31

На моя стар Авенсис Т27.2010 год, дизел д4д, вече втора година се мъча с ръчната спирачка с копче.Проблема идва при потегляне от наклон.Аз се справям като задържам крачната спирачка до тръгване ,като правя фокуси с един крак на газта и спирачката,но винаги има малко връщане назад. но жена ми не се справя така . Проблема е че като е влючено копчето за спирачката и подам газ да преоделея наклона, винаги като се изключва автоматичната спирачка , се появява грешка на компютара, като повреда на ръчната спирачка. На равно не става тоя гаф. Изключва се нормално спирачката. Доколкото разбрах , моя стар авенсис няма функция за потегляне от наклон, търкаля се винаги назад.
Имам и друг въпрос ... Как да ги регулирам ръчните спирачки поравно между двете задни колела, при смяна на задните накладки. Сега задържа само дясната.

Потребителски аватар
stefo91
Регистриран: 06 фев 2012 00:39
Контакти:

Мнениеот stefo91 » 25 окт 2017 14:04

Трябва да имаш отвор или през дупките за болтовете за джантата се регулира - върти се едно колелце и се натяга или отхлабва. Натягаш докато накладките не започнат да опират леко.
Иначе за потеглянето по наклон по-добре научи жената да кара, стига с тия глезотий като потегляне по наклон и т.н.!

Успех!
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Потребителски аватар
peterhr
Регистриран: 31 яну 2007 12:24
Контакти:

Мнениеот peterhr » 25 окт 2017 19:01

Прочети каква е грешката и след това може да се съди как да се реши проблема.
Аз досега не съм видял жена, която да ползва обикновенна ръчна спирачка при тръгване по наклон.
Нямам идея как работи електрическата ръчка при тръгване по наклон, но както каза Стефо, потренирайте малко спокойно на някой баир и ще се научи да тръгва само със съединител и газ.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Върни се в “Общи технически въпроси”