Все още ли си заслужава Рав4 Мк1 ? И коя версия си заслужава според вас

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Все още ли си заслужава Рав4 Мк1 ? И коя версия си заслужава според вас

Мнение от Matematiks » 30 Ное 2017 12:26

Здравейте момчета,
продадох наскоро Аудито, останах само с Королката и някакси ми е омръзнала вече (скучна кола,не се чупи но е и грозна :) ) та ми се въртят из главата еретичните мисли да заменя Королката за Рав 4 Мк1.
Чудя се, дали си заслужава 5-7К лв за 20 годишна кола. И се чудя за версията,която да закупя.
Карам предимно градсако 99% и не виждам поради това смисъл от дългата база, заради паркирането. А и късата е по сладурска. От друга страна късата е ужасно тясна кола, направо е доста зле откъм място.
На колата ще бъде поставена газова Принс, имам я вкъщи, аз ще си я монтирам, та разходи там няма да има.

Изобщо, според вас заслужава ли си тоя ъпгрейд?
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Като цяло поради това че карам почти само градско бих искал автомат,ама се притеснявам, че е доста допотопен/бавен и спира динамиката на колата. Това вярно ли е? Толкова ли е мудна колата с автомат. Другия минус е разхода и предлагането.

Благодаря предварително :)

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Все още ли си заслужава Рав4 Мк1 ? И коя версия си заслужава според вас

Мнение от kostadinnm » 01 Дек 2017 12:40

Какво й е скучното на королата(бъзикам се)?! Всеки случай, при описаното ползване, ако текущата ти е хечбек, няма да има много смисъл от интервенцията.
Аз не бих върнал толкова назад като производство основно заради липсата на пасивна безопасност. Сигурно няма ESP и не пише нищо за въздушни възглавници в обявата, макар че предполагам има по една за шофьора и пасажера. Но, в нашите условия, отсрещния не знаеш как може да те изненада и горните две екстри са почти задължителни. Пише "блокаж", ама е хубаво да си сигурен, че имаш възможност да го изключваш. По принцип на тоя модел трябва да става, но все пак е хубаво да си наясно - нали искаш и да е икономична за градско. За пространството - ако си по-едър, трябва да я пробваш някъде дали ще те побере - друг начин няма.
За автоматите - нека се изкажат колегите, но ако е ммт - има цяла тема за нея - оттам можеш да добиеш представа. Със сигурност ще похапва повече, но нали ще й слагаш газ, така че единствено остава да е надеждна. За динамиката се досещаш как се представят автоматите от ония години.
Относно кабриото - ако не следиш форума, в София крадат катализатори, крадат и равки, а аз такова кабрио съм виждал само хард-топ в лицето на някой фрилендър(puke...). Децибелите също ги очаквай в негативна насока, ако караш по оживени места, ама в София е лудница навсякъде.
И последно - така както го описваш идилично, очакваш да е забавно преживяване да се пъхнеш в 20-годишно возило, но ще трябва да те разочароваме. Най-добре е да започнеш с прозрението на всеки нормален авто-любител, че за ежедневка си трябва надеждна и не толкова забавна кола, а за събота-неделно може и друго. В тоя ред на мисли, дори и да намериш рав-ка, не бързай да продаваш королата докато не уталожат нещата.
Интересно ми е каква ти е королата и какво е било аудито дето продаде(години/модификации/двиг.)!? Съответно, коя от двете караше по-често!?
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Все още ли си заслужава Рав4 Мк1 ? И коя версия си заслужава според вас

Мнение от slowtraveler » 01 Дек 2017 12:55

Matematiks написа: (скучна кола,не се чупи но е и грозна ) та ми се въртят из главата еретичните мисли да заменя Королката за Рав 4 Мк1.
Щото тази Рав-ка е по-красива ? tooth.gif worthy.gif

А сега сериозно - за в града изобщо не бих се насочил към РАВ-ка..
Към негативите на екземпляра - кабрио (оставянето и навън в града може да доведе до неочаквани загуби), май без климатик....
Добавяш и по-високият разход на този тип автомобил...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Все още ли си заслужава Рав4 Мк1 ? И коя версия си заслужава според вас

Мнение от e 10 » 01 Дек 2017 14:32

Matematiks, с тази покупка няма как да разнообразиш скуката, породена от Е 11. Ако търсиш приключения, си купи РАВ-ка след 2006 година :) . Тя поне е красива :whistle: !
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Все още ли си заслужава Рав4 Мк1 ? И коя версия си заслужава според вас

Мнение от Xeku » 01 Дек 2017 16:23

Това първо поколение, със сигурност е по-добро от следващото и има своя чар (особено късата база). Но купуването на SUV, (колкото и условно да е това наименование) просто за ранообразие си е неразумна сделка. Отиваш на скъпи гуми и консумативи, за да караш в града подобна на сегашната ти кола, ама по-височка unsure.gif

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Все още ли си заслужава Рав4 Мк1 ? И коя версия си заслужава според вас

Мнение от kostadinnm » 01 Дек 2017 19:02

Xeku написа: Това първо поколение, със сигурност е по-добро от следващото и има своя чар (особено късата база). Но купуването на SUV, (колкото и условно да е това наименование) просто за ранообразие си е неразумна сделка. Отиваш на скъпи гуми и консумативи, за да караш в града подобна на сегашната ти кола, ама по-височка unsure.gif
Само да те поправя - колегата, ако вземе Rav4, ще се вози в Recreational Activity Vehicle 4-wheel-drive, онези другите сув-ксув-мув са измислици :D
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Все още ли си заслужава Рав4 Мк1 ? И коя версия си заслужава според вас

Мнение от Matematiks » 02 Дек 2017 06:58

Всичко говори за неразумна замяна и хвърляне на едни пари за нищо rolleyes.gif

Иначе королата ми Е11 комби и сум много доволен от нея,нищо, че е на 300К км . Ползвам я да си возя каквото си икам, в момента съм на строежна вълна wink.gif и за ежедневка безпроблемна и евтина е. С газ е :thumbsup: и нямам никаква мисъл за нея.Малко окачване трябва да правя , но всичко е сравнително смешни пари.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 50 госта