Land Cruiser Prado KDJ120 съвет отностно леки проблеми

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Colinor
Регистриран: 22 юни 2009 15:22

Мнениеот Colinor » 09 дек 2017 15:34

Здравейте,

Преди половин година си везх един круйзър, че да събира повече и да катери по-недостъпни терени. Каран само в БГ, на 170 000км. Има няколко проблема които все още немога да разбера на какво се дължат, макари механици да ме съветват различни неща. Ще бъда много благодарен, ако някой се е сблъсвал с подобни проблеми и знае повече.

- При палене първите 10тина минути двигателя трака в определени обороти докато загрее. (Дюзите са замервани на студен двигател - няма големи отклонения, всичко е в норма. Няма пушек при запалване. Оставяна е да престои вечер под наклон с предницата напред и на сутринта на студено никакъв пушек. Маслото с което е в момента е 5 на 30 кастрол.

- При каране има чукане в скоростния лост, като си поставя ръката върху него се усеща като чукане с чук. При подаване на повече газ и по-висока скорост чукането увеличава честотата си. Предстои сменяне на съединител и като се свали скоростната кутия ще се огледат тампоните. Предните вътрешни карета имат лека хлабина, но според механиците това няма значение за биенете.

- При скорост на 110 и на 6та скорост при подаване на газ се чува жужене в купето посредата отпред.

- Волана е леко по труден за въртене (Незнам дали това е нормално за модела, но в момента (тъй като съм в чужбина) служебната ми кола е същата и е относително много по лесно да се върти волана.

Към момента предстоят сменяне на предните носачи, съединител и ремък, както и всички течности и филтри.

Благодаря за помоща.

Потребителски аватар
veso_hds
Регистриран: 13 май 2012 12:06

Мнениеот veso_hds » 09 дек 2017 18:04

По втора и трета точка със сигурност ти предстои ремонт на скоростната кутия.Пиши от къде си.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Върни се в “Общи технически въпроси”