Тойота Корола бензин - гасне след запалване

under_grounda
Мнения: 44
Регистриран на: 25 Май 2011 10:16

Тойота Корола бензин - гасне след запалване

Мнение от under_grounda » 22 Дек 2017 12:57

Здравейте колеги,

Имам корола 1.6 бензин 2003 година. Винаги при по студено време оборотите са играели доста (при -15 загрява на 2000 оборота примерно), но започна при температури под 10 градуса да гасне след запалване. Запалва от раз, вдига обороти до 1600-1700, и след секунда две рязко спадат, като понякога успява да подаде газ и се връщат обратно на 1600, понякога не и изгасва. Като загрее след около 30-40 секунди този проблем изчезва и върви абсолютно нормално без никакъв проблем в оборотите. Колата се намира в Шумен и нямам особено доверие на сервизите в града, защото разпитах на няколко места и ми казаха доста противоречиви факти (ако слушам всички трябва да сменя всичко по колата).
Може ли да споделите мнения, ако някой е имал подобен проблем от какво може да е и евентуално шуменци да посъветват за ревиз и дали официалния сервиз на Тойота става.

Мерси и поздрави,
Теодор

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Тойота Корола бензин - гасне след запалване

Мнение от dokkito » 22 Дек 2017 13:33

Здравей. Много причини може да има.Закачал ли си колата да я погледнеш за грешки?
Свещите как са? Правилните ли са? Възможно е инжекторите на пикаят при студен старт.
Щом колата като загрее е ок не мисля , че имаш проблем с дебитомер, но трябва да я погледнеш първо за грешки.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

under_grounda
Мнения: 44
Регистриран на: 25 Май 2011 10:16

Тойота Корола бензин - гасне след запалване

Мнение от under_grounda » 22 Дек 2017 13:42

Здравей,

Има грешка чек енджин за ламбда сонда. Принципно с тази грешка още съм я взел преди 6 години, но винаги се е движела нормално, палила нормално, имала е добра мощност и добър разход на гориво. Затова не знам до каква степен е свързано с това.

Поздрави,
Теодор

aandonov
Мнения: 61
Регистриран на: 16 Ное 2017 17:55
Местоположение: Шумен

Тойота Корола бензин - гасне след запалване

Мнение от aandonov » 22 Дек 2017 13:59

under_grounda, ако не ти е спешно след празниците ще те свържа с едно момче което работи в тойота но няма да ходиш там защото ще ти одерат кожата :) драсни ми на ЛС името си и телефона
Toyota Yaris 1.0 2010
Toyota Yaris 1.0 2013

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Тойота Корола бензин - гасне след запалване

Мнение от dokkito » 22 Дек 2017 14:09

Ами как да не е проблем грешката с ламбда сондата. Та нали тя играе една от главните роли за правилното дозиране на горивната смес. Вярно , че на студен мотор ролята и е малка но представи си , че тя подава сигнал към компа за по- богата или по-бедна смес.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 54 госта