Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от slowtraveler » 22 Яну 2018 12:09

Stefo, навярно не ме разбра - не съм 'видял Тойота', а това бе моят личен автомобил, който експлоатирах с години, та що годе ми е ясно къде какви проблеми съм имал... Дали вярваш, че е имал ръжда по горната част на вратите е твой проблем. Предполагам корозията е тръгнала на мястото на сварките на горната арка на вратите (там, където са каналите, в които се движи стъклото)към долната основа на вратите... Но си бе явен и доста неприятен факт (не само на едната врата, а на всички)... Като на места боята бе отлюспена и отдолу се виждаше откровена ръжда, достигнала до пукнатини в заварката.. За ръжда отдолу - никога не съм бил прекалено претенциозен към ръжда по окачването - там е нещо нормално, стига да не е тежка ръжда, нарушаваща конструкцията (люспеста ръжда)... Следи от корозия по окачването (но не и по купето) е нещо нормално, защото отдолу хвърчат камъчета и разни други абразиви, и трудно се задържа боя по окачването... А и окачването е предвидено за такава експлоатация - трудно корозиращи материали...За защита на купето се ползват удароустойчиви бои, които да не позволят откриването на метала там..
Дали ако избирах нов автомобил бих избрал Тойота/Лексъс или Рено - мисля въпросът не стои въобще поне за мен... Реното твърдо не е от любимите ми марки...
Но ако стоеше дилемата на колегата - дали да разкарам стар автомобил (независимо дали е Рено или друга марка), който му знам кътните зъби, знам какво съм сменил и знам колко ми струвало поддръжката, и алтернативата да взема Тойота (или каквато и да е друга марка) на старо, в незнайно състояние, и със сравнително скъпа поддръжка - бих се замислил много внимателно дали си струва риска...

Та общо взето това ми бе идеята...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от stefo91 » 22 Яну 2018 12:22

Да, и аз съм на това мнение, че е труден избора дали да се разделиш с кола, която знаеш какво си сменял за друга, която ще бъде по-читава на хартия, но няма да и знаеш кусурите, защото примерно само газовата и 8 бр. гуми ти стъпват на 2000 лева, за това и аз (повече жената) за момента караме предимно Реното и го псувам, но само да се опарича малко, че сега е малко криза :D и ще го разкарам.
Просто съм на 100% сигурен, че следващата кола която ще купя, няма да бъде Рено или друга кола от дъното на класацийте за здравина.
Мисля, че е редно предвид предният ми пост най-накрая да признаеш класацийте за здравина, няма да се повтарям, в предният ми пост съм обяснил с аргументи и примери защо.
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от slowtraveler » 22 Яну 2018 12:30

Мисля добре аргументирах защо класацията за здравина приемам чисто информативно... Предпочитам да знам КАКЪВ ТОЧНО е типичния проблем на даден модел, а не да вярвам на статистики...
Как мислиш, дали ТЮФ е взел впредвид в статистиките например проблемите с горенето на масло на VVT-i двигателите (вече отстранен), или проблемът с педала на газта на Приусите, или проблемът с еърбезите на Таката? Или шибаната настройка на спирачките на първия авенсис (Т22), който свършваше задни накладки два пъти по-бързо от предните, и то комбинирано с кофти спиране...
Предпочитам да знам къде да гледам дадения модел, и то информирано, а не да се надявам на сухи статистики, особено при избор на автомобил втора ръка :thumbsup: ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от stefo91 » 22 Яну 2018 13:19

Хубавото е, че Тойота гаранционно си оправят всички дефекти не те оставят сам да се бориш, защо Рено примерно не сменят задните спирачни цилиндри, бобините, рейката, компютъра или още 100 неща гаранционно при положения, че тези дефекти ги има много преди 5-тата година при почти всички автомобили и те знаят за тях?!
Според мен, ако си оправят всички дефекти гаранционно те просто ще фалират.
Затова си вземаш Тойота и знаеш, че няма да има дефекти (при всички) които да те "бият" по джоба, затова и Тойотата струва толкова много, а не заради това, че някой е толкова глупав, че да си продаде примерно идеалното Рено за "без пари" и да си вземе Тойота на същите години, която по твойте думи е с надута цена без фактическа причкина. Просто никой не е толкова хитър или толкова глупав и тези цени си имат ясно основание, знае се че като си вземеш Рено то е много по-евтино, но после се набутваш, докато при Тойота е точно обратното.
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от slowtraveler » 22 Яну 2018 13:45

С една дума ако си вземеш Нисан GT-R се набутваш, защото е много по-евтин от Ферари например? И хората купуват Ферари, защото няма нищо да те бие по джоба и е много по-здраво от Нисана?!!!
Хм... Странен довод :whistle:
Мисля всички марки отдавна си оправят всички доказани заводски дефекти - просто няма накъде...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от stefo91 » 22 Яну 2018 14:00

slowtraveler написа: Мисля всички марки отдавна си оправят всички доказани заводски дефекти - просто няма накъде...
Да ама Не. тук много бъркаш, и примера с Ферари и GTR не е уместен, защото ако имаш пари да си го куши, нито ще ти пука за подръжката нито за бензина, а ще си гледаш само кефа. Тук е съвсем различно (ние сме бедни хора - повечето да не се убиди някой) и си говорим кое е по-изгодно - по-скъпа Тойота, дето не дава дефекти или евтино Рено, дето после му береш ядовете и се проклинаш че си го купил.
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от slowtraveler » 22 Яну 2018 14:17

Наистина не ми се спори - обявих доводите си, и се надявам не съм Обидил никого :)
Баща ми откакто е пенсионер, си е на 'пенсионерска дажба'...
Купи си Рено - нямаше пари за Тойота. И вече над 15г си го поддържа... Досега разходът за тези години по поддръжката е около 600лв...
От които около 200лв са покрай газовата уредба (включително нова бутилка), нов инжектор, че стария умрЕ заради газовата. Втора ръка моторче празен ход (40лв - заедно с целият тротъл боди и инжектор втора ръка), и машинка за чистачките (целият пентаграм с двигателя) за около 60-80лв... Маслото - каквото падне по-евтиничко - въобще не му пука... И още някоя друга дреболия, но наистина дреболия - някое тампонче и толкова...
Ама - толкова... Преди 2-3 години се наложи да прибирам Рендето от Берковица (май бях писал тук) - да, не е съвременен автомобил, ама си се прибра без да мърка и то за около 20-25лв за тези 380км :) Със скорост 90-100км/ч... Та казваш - да го хвърля, щото му излиза скъпо и да се вземе Тойота в незнайно състояние? Че то с тези разходи има да избива разликата в цената с десетилетия :)
От различните камбанарии нещата изглеждат различно - кучето скача според тоягата :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от stefo91 » 22 Яну 2018 14:56

Мисля, че се изчерпахме от към аргументи и решението е само едно - Анкета, която да покаже общото мнение.
Вече съм я побликувал, който има желание нека гласува!
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от BOz » 22 Яну 2018 16:43

stefo91 написа: Дадох за пример Фиат, защото за мен Фиат, Алфа, Ходна, Опел и Форд са колите, които имат проблеми с ръждата (поне тези на 10+ години), то затова може би поне аз не съм виждал да внасят тези марки от Австрия или Швейцария.
Това да го беше казал около 2000-та година и да визираш колите от края на 80-те и началото на 90-те да те разбера. Ама живеем в 2018-та, което към днешна дата посочва автомобили произведени 2007-2008-ма, ами какво да ти кажа. Ръждата отдавна не е проблем за производителите. Ако имат проблем някои модели е изключение, а не правило, още повече за цял производител.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от e 10 » 22 Яну 2018 17:38

BOz написа:Това да го беше казал около 2000-та година и да визираш колите от края на 80-те и началото на 90-те да те разбера.
Най-вероятно около 2 000-та година колегата се е вълнувал от коли, с които се играе, а не от тези, произведени в края на 80-те и началото на 90-те когато, струва ми се, е произведен и той самият :cheers: !
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от nowyaris » 22 Яну 2018 18:33

BOz написа:
stefo91 написа: Дадох за пример Фиат, защото за мен Фиат, Алфа, Ходна, Опел и Форд са колите, които имат проблеми с ръждата (поне тези на 10+ години), то затова може би поне аз не съм виждал да внасят тези марки от Австрия или Швейцария.
Това да го беше казал около 2000-та година и да визираш колите от края на 80-те и началото на 90-те да те разбера. Ама живеем в 2018-та, което към днешна дата посочва автомобили произведени 2007-2008-ма, ами какво да ти кажа. Ръждата отдавна не е проблем за производителите. Ако имат проблем някои модели е изключение, а не правило, още повече за цял производител.
Изобщо не е така-тук в Австрия ръждата е огромен проблем за автомобили доста под 10 години.Да не ти шепна Фордове,Опели,Хонди и Мазди ако ги разчовъркаш какво ще намериш под пластмасовите брони.Говоря за ниските класове-високите не съм ги ровил.Фиат изобщо не съм гледал,Рено също,но Шкода или Сеат-мале,мале...... От всичките 9-10 годишни всъщност като се замисля,само Аурис и Корола нямаха ръжда.Хем Королите бяха доста над 9 години.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от BOz » 22 Яну 2018 19:18

nowyaris написа: Изобщо не е така-тук в Австрия ръждата е огромен проблем за автомобили доста под 10 години.Да не ти шепна Фордове,Опели,Хонди и Мазди ако ги разчовъркаш какво ще намериш под пластмасовите брони.Говоря за ниските класове-високите не съм ги ровил.Фиат изобщо не съм гледал,Рено също,но Шкода или Сеат-мале,мале...... От всичките 9-10 годишни всъщност като се замисля,само Аурис и Корола нямаха ръжда.Хем Королите бяха доста над 9 години.
OK щом са толкова много ръждите, покажи един Опел Астра джей или да кажем Шкода Октавиа на под или 10 години, които да са изгнили. Щом са толкова много предполагам няма да ти е трудно да намериш някоя случайна на улицата, да я щракнеш и да я пуснеш тук.

п.п. Аз имам един примерен модел автомобил, който си гние и в България определено нещата не са по-добре от тези в Австрия. Дори коли докарани или карани в Австрия са доста често в по-добро състояние от тези, който са карани в България.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от nowyaris » 22 Яну 2018 20:24

Ще ми е трудно.Ти дали ми вярваш или не си е твойта работа.И коли докарани от Австрия току що са по добри от коли докарани от Австрия преди време в България.За това си може би прав.Истината е че един Джаз,една Мазда 3 и една Ибиса като ги видях отдолу и се уплаших.Те и за това ги продаваха бензинови на малко километри-следващата година не можеха да минат тука прегледа-без ремонт от долу.Пък и темата няма нищо общо с това в което ти вярваш.За успокоение - гледах Сивик Хибрид 2007 - беше кукла,нямаше грам ръжда и бабата каза че го продава,щото комшиите и казали че батериите държат само 10 години :) :) :)
Беше от онея с багажниците,ама 5200 Евро за електрокар не ми се дават.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
nov
Мнения: 825
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от nov » 22 Яну 2018 20:53

Рено, лично според мен след 2005 повишиха качеството много. Карал съм чисто нов Талисман-тестови и разбира се с екстри до козирката, както например при завой лумбалната опора на седалката се надува от едната страна за да те държи на място. Дизел автомат 1,6 или 1,8 беше 160 коня. Вътре пластмасите и самия салон са на много високо ниво. Колата много ми хареса. Возил съм се в чисто нов Колеос и до момента смея да твърдя, че френска кола не ми е давала такова усещане за стабилност, комфорт и позиция на пътя.Пак дизел 180 коня автомат. Нямам си на идея колко ще са качествени и надеждни, но съдейки по направата си мисля, че биха изкарали 200к.км без особени проблеми, но това тепърва ще се види. Вярно е, че Дачия е много здрав автомобил и е супер за Бг условия, лошото е, че и те вдигнаха яко цените. Преди 10-на години мисля можеше да се вземе базов бензин за 14 хиляди, сега много ме съмнява това да стане.
Друг е въпроса, че ако трябва да избирам между нова Тойота и Рено от един и същ клас директно бих взел Тойотата или Маздата или Хондата.

Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Дилема Renault Scenic 2 1.5dCi <-> Toyota Corolla Verso d

Мнение от krasengn » 22 Яну 2018 21:14

slowtraveler написа: Преди 2-3 години се наложи да прибирам Рендето от Берковица (май бях писал тук) - да, не е съвременен автомобил, ама си се прибра без да мърка и то за около 20-25лв за тези 380км Със скорост 90-100км/ч... Та казваш - да го хвърля, щото му излиза скъпо и да се вземе Тойота в незнайно състояние? Че то с тези разходи има да избива разликата в цената с десетилетия
Не е аналогичен случая. Реното на баща ти е по-стара генерация от Корола Е12. Нормално е разходите да му се увеличат. Но ако имаш Рено на същата възраст като Королата - тогава няма да е толкова лесен избора.
И между другото и аз се прибирам от Търговище с такава скорост и за толкова пари. С Корола Е12 Д4Д.Разход 3.8.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта