Toyota Auris HSD - смяна език на таблото

julisimo
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Мар 2018 18:11
Местоположение: Blagoevgrad

Toyota Auris HSD - смяна език на таблото

Мнение от julisimo » 06 Мар 2018 21:22

Здравейте,
от една седмица съм собственик на Toyota Auris HSD 2013 година. Все още събирам впечатления, но засега съм само с добри впечатления.
Ако може малко помощ.
1. Понеже колата е "италианка", успях от настройките на мултимедийната система да сменя езика на Английски. Но, на таблото (където е километража), си седи на италиански. Поразчетох по темите тук, имаше един съвет за Рав 4 + DISP бутона, но не се получи при мен. Ако може някакъв жокер :)
2. Разхода ми го показва като км / за литър, не че не мога да си ги сметна, ама някак неестествено ми седят 15-20/л :)
3. Мисля, че мм системата е Touch & Go, 59020. Има ли начин да се качат навигационни карти, или само официални на тойота (вероятно една торба пари) ?

Благодаря предварително.

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota Auris HSD - смяна език на таблото

Мнение от strahomen1 » 09 Мар 2018 10:07

julisimo написа: Здравейте,
от една седмица съм собственик на Toyota Auris HSD 2013 година. Все още събирам впечатления, но засега съм само с добри впечатления.
Ако може малко помощ.
1. Понеже колата е "италианка", успях от настройките на мултимедийната система да сменя езика на Английски. Но, на таблото (където е километража), си седи на италиански. Поразчетох по темите тук, имаше един съвет за Рав 4 + DISP бутона, но не се получи при мен. Ако може някакъв жокер :)
2. Разхода ми го показва като км / за литър, не че не мога да си ги сметна, ама някак неестествено ми седят 15-20/л :)
3. Мисля, че мм системата е Touch & Go, 59020. Има ли начин да се качат навигационни карти, или само официални на тойота (вероятно една торба пари) ?

Благодаря предварително.
Здрасти колега,
Първо честито за придобивката!
Когато лятото взех моя Приус 2011,и той беше със меню на немски.В Тойота през тяхния тестер ми го смениха на Английски.Аз поне няма опция за български!!
За карта на навигацията ходих до Пловдив при един човек и ми качи последната версия на оригиналната Тойотска навигация.За 2 часа бях готов и си тръгнах.Цената е според модела ,но е около 250 лв.За сравнение в Тойота ми казаха около 600!
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

julisimo
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Мар 2018 18:11
Местоположение: Blagoevgrad

Toyota Auris HSD - смяна език на таблото

Мнение от julisimo » 10 Мар 2018 22:09

Благодаря за отговора, колега.
Вече си мислех, че никой няма да ми обърне внимание :)

Вчера я откарах в Тойота за да я обслужа. Попитах за смяната на езика - казаха ми, че би трябвало да може да се смени и от бутоните на волана или тези които са си на таблото, а не от мултимедийната система. Казах, че съм опитал и не става, уж щели да погледнат...да видим. В понеделник ще си я взема.

Иначе, аз опитах да я закача и на кабел, с Techstream. Най-странното беше, че програмата не разпозна колата, изобщо нямаше Аурис от падащото меню. Избрах Ярис...излязоха някакви неща, но не посмях да разглеждам по-обстойно, за да не се бъгне нещо. Версията на Течстрийм е 10.10.018, кабела е mini vci j2534. Някакви идеи?

Относно картите - би ли ми дал контактите на този човек? По-лошото при мен е, че като натисна бутона MAP, ми изписва грешка: System not installed, което като чета по форумите, май всъщност няма инсталиран навигационен модул - възможно ли е?

julisimo
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Мар 2018 18:11
Местоположение: Blagoevgrad

Toyota Auris HSD - смяна език на таблото

Мнение от julisimo » 14 Мар 2018 20:33

Здравейте,
направих обслужването и ми смениха езика на таблото.
Сега, когато вече е на английски, в крайна сметка забелязх, че може да се смени и от волана, има меню SETTINGS blush.gif . Просто на италиански не ми говореше нищо.

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota Auris HSD - смяна език на таблото

Мнение от strahomen1 » 15 Мар 2018 10:11

Здрасти колега,
Не съм сигурен какво значи тази грешка,но има логика.
Пусни тема в раздела за навигации и някой от модераторите ще даде акъл.
Иначе телефона на човека от Пловдив е 0898476047-Нерсес
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot] и 63 госта