Toyota RAV4 1998 проблем при студен двигател

jiliev78
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2018 10:19
Местоположение: София

Toyota RAV4 1998 проблем при студен двигател

Мнение от jiliev78 » 31 Мар 2018 13:30

Здравейте колеги. Нов съм във форума и въпреки усърдното ми търсене из темите не успях да намеря точно това, което ми е нужно. И така да започна първо с представянето ми : От София съм и от около година съм собственик на Toyota RAV4 1998 автоматик. Колата беше купена за подарък на жена ми. От около две седмици тя ми се оплаква за проблем, който се появява само при шофиране сутрин , преди да загрее двигателя. Проблема е следния : При шофиране (особено при изкачване по наклон , например надлез) колата започва да мени постоянно оборотите (при равномерно и постоянно натиснат педал на газта). Ако колата се движи с до 2000 оборота няма проблем (жена ми е млад шофьор и рядко вдига повече от 50 км.ч.). Когато обаче се премине границата от 2000 оборота колата започва постоянно да придърпва, да мени оборотите в границите между 1800-2000 и да се клати постоянно. Ако колата поработи така около 5 минути и след това се изгаси и отново се запали проблема изчезва. След това може да се кара цял ден без проблем и без значение от терен и наклон. Тъй като първоначално не повярвах на жена ми и за всичко обвинявах липсата и на шофьорски умения , реших да взема колата и да я покарам малко аз. Първите няколко дни не забелязах подобен проблем и точно щях да и върна колата да си я кара , когато една сутрин при изкачване към надлез колата започна да се държи много странно , и точно както го описа жена ми (вече ще и вярвам за всичко). Тъй като никога не бях се сблъсквал с подобен проблем (а съм с 22 годишен шофьорски стаж) реших , че ще е най-добре да направя видеоклипове на случващото се под капака и в колата. След това закарах колата при двама майстори при които проблема обаче не се появи. Въпреки това въоръжен в телефона си и показвайки и на двамата направените от мен видеоклипове получих уверение , че проблема ми е в автоматичната скоростна кутия и ремонта не бил изгоден. Това е нещо , с което не мога да се съглася и търся помощ от собственици на марката , защото няма човек , който да познава по-добре колата си от собственика и! Моля Ви да ме насочите към решение на проблема (ако сте имали подобен) или към доверен сервиз на марката.
Благодаря Ви предварително за помощта!

jiliev78
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2018 10:19
Местоположение: София

Toyota RAV4 1998 проблем при студен двигател

Мнение от jiliev78 » 31 Мар 2018 19:28

Не съм сигурен дали темата е за тук, затова моля да ме пренасочите ако съм сгрешил!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota RAV4 1998 проблем при студен двигател

Мнение от slowtraveler » 31 Мар 2018 19:35

Какъв двигател е?
Маслото на кутията сменяно ли е?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

jiliev78
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2018 10:19
Местоположение: София

Toyota RAV4 1998 проблем при студен двигател

Мнение от jiliev78 » 31 Мар 2018 20:00

Двигателя е 2-ка бензин! Не съм сменявал маслото на скоростите след покупката!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта