Misla da su naprava na MEHANIK!?!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Misla da su naprava na MEHANIK!?!

Мнение от Japanese_fever » 28 Мар 2005 06:50

Ta predstoi mi smqna na zadni nakladki. Zadnite mi spira4ki sa barabanni(4eliustni). Mislq da si gi kupq i da si gi smenq, no malko sum nesiguren kato za 1-vi put?!? sad.gif
Moje li da mi dadete nqkakvi polezni suveti - kakvoto trqbva i kakvo NE trqbva da pravq?!? smile.gif
I edin mnogo VAJEN vupros - TRQBVA li da obezvazdu6avam spira4nata sistema sled smqnata na nakladkite(zadni) i na 4-te kolela da obezvazdu6avam ili samo na zadnite, ako trqbva vuob6te?!?

MErsi predvaritelno!

P.S.
O6te se 4udq dali da ne q zakaram na profi mehanik.
Ne 4e mi e za $50-60, ama ako moga da se uprajnq i ne e tolkova slojno, za6to da ne probvam! biggrin.gif

Pozdravi
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 28 Мар 2005 10:47

Не се обезвъздушава.
Обаче на главния спирачен цилиндър му отвори капачката - докато сменяш накладките. Като приключиш - пак я завинти обратно.
Не ти препоръчвам сефтето с барабанни накладки. Виж - при дисковите е елементарно.
ПП: Освен това мисля че при Хонда за смяна на задни барабанни накладки е нужно да извадиш лагера с барабана - не е много просто като цяло и е много мръсна операция (грес, прахоляк и ръжди).

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 28 Мар 2005 18:18

jamie написа:Не се обезвъздушава.
Обаче на главния спирачен цилиндър му отвори капачката - докато сменяш накладките. Като приключиш - пак я завинти обратно.
Не ти препоръчвам сефтето с барабанни накладки. Виж - при дисковите е елементарно.
ПП: Освен това мисля че при Хонда за смяна на задни барабанни накладки е нужно да извадиш лагера с барабана - не е много просто като цяло и е много мръсна операция (грес, прахоляк и ръжди).
Mersi mnogo i az taka razbrah.

6te se hodi v serviz! smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 29 Мар 2005 18:29

Japanese_fever написа:
jamie написа:Не се обезвъздушава.
Обаче на главния спирачен цилиндър му отвори капачката - докато сменяш накладките. Като приключиш - пак я завинти обратно.
Не ти препоръчвам сефтето с барабанни накладки. Виж - при дисковите е елементарно.
ПП: Освен това мисля че при Хонда за смяна на задни барабанни накладки е нужно да извадиш лагера с барабана - не е много просто като цяло и е много мръсна операция (грес, прахоляк и ръжди).
Mersi mnogo i az taka razbrah.

6te se hodi v serviz! smile.gif

e mnogo burzo se otkazvash! kak shte se nauchish, ako ne opitash?
che e gadno za neznaesht e gadno, no ako gledash vnimateno, mojesh suvsem sam da si gi smenish.
imash li instrumenti? :whistle: smile.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Мар 2005 23:01

Stiga be, barabanite biwat:). Az pochnah da si gi prawq sam na Vectrona i to shtoto w serviza mi gi sglobiha, kato razglobiha drugata da gledat i srawnqwat i towa na Vectra!:)
Ima nqkoi tynkosti, kato towa da ne zabrawqsh rychnata kato pochnesh da gi swalqsh ili da opredelish funkciqta na samoregulirashtata shtanga(?), ma te se uswolqwat w procesa na rabota :whistle:

Btw. az da polzwam temata - nekade po forumite bqh chel, che pri smqna na diskowe (predni) se nalagalo da se regulira geometriqta na kolelata. Werno li twa?

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 29 Мар 2005 23:14

El Camino, това регулиране - САМО ако майсторите блъскат с чук (ако ги хвана ще ги заблъскам аз!). :whistle: tongue.gif biggrin.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 29 Мар 2005 23:58

punkara написа:e mnogo burzo se otkazvash! kak shte se nauchish, ako ne opitash?che e gadno za neznaesht e gadno, no ako gledash vnimateno, mojesh suvsem sam da si gi smenish.
imash li instrumenti? :whistle: smile.gif
smile.gif Svur6i. Smeniha mi i barabanite zaedno s 4eliustite(te zadnite kato ne sa diskovi maj im vikat 4eliusti, a ne nakladki, a na angl. - shoes). Barabanite bqha mnogo rujdqsali, dobre 4e gi e mahnal. Sega i pedala na spira4kata mi e po-tvurd i ne hlutva kakto predi. Ina4e az probvah predi da otida v serviza karam s 30-40km/h i durpam ruchnata, no daje i gumite ne se provla4iha, sega e druga rabota biggrin.gif

P.S.
Nqmam o6te instrumenti. sad.gif No planiram mnogo skoro da si vzema edin komplekt, neprofesionalen, no mi izglejda dobre. Ina4e 6tqhme s edin priqtel da gi pravim, ama ajde. Ina4e toj ot remonti e vdignal ruce i sega re6i sam da si smenq kakvoto mu se naloji. Pulen amatior, no nevolqta u4i. Kakvo da pravi6 gord sobstvenik na Ford Taurus. Edin ot naj-golemite boklutzi v US mad.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 30 Мар 2005 00:25

jamie написа:El Camino, това регулиране - САМО ако майсторите блъскат с чук (ако ги хвана ще ги заблъскам аз!). :whistle: tongue.gif biggrin.gif
na niakoi koli niamash drug izbor osven da blaskash s chuka, no za regulirane na prednicata sled smiana na spirachki, za prav pat chuvam wacko.gif
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 30 Мар 2005 00:30

ALTEZZA написа:
jamie написа:El Camino, това регулиране - САМО ако майсторите блъскат с чук (ако ги хвана ще ги заблъскам аз!). :whistle: tongue.gif biggrin.gif
na niakoi koli niamash drug izbor osven da blaskash s chuka, no za regulirane na prednicata sled smiana na spirachki, za prav pat chuvam wacko.gif
Mi ne znam za6to e nujno da se bluska s 4uka?!? Ima li razlika mejdi smenqne na zadni i predni diskove?!? wacko.gif
Za6toto na toq moq poznat zadnite mu diskove gi kakto sa na glavinata gi dvija s ruka. Imat maluk luft, t.e. ne sa zahvanati stati4no?!? Taka li e na vsi4ki koli?!? Imam v predvid, 4e diska se dviji malko okolo 6pilkite. Tova normalno li e ili trqbva da e stati4en i da nqma luft?!? mellow.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 30 Мар 2005 00:31

jamie написа:El Camino, това регулиране - САМО ако майсторите блъскат с чук (ако ги хвана ще ги заблъскам аз!). :whistle: tongue.gif biggrin.gif
zashto shte bluskat??? wacko.gif wacko.gif wacko.gif imasi dupki s rezba, navivash dva bolta i te otlepyat smiyat disk ot glavinata, lesno i burzo stava!
na hondite, te imat po dve vincheta deto durzat diska na mesto, teya vincheta trudno se razvivat, i poneze sa s glava philips (krustachka) lesno se smachkvat, ta posle s bor mashinata, i novi vincheta, ama s chuka????? tva samo ot neznanie tryabva da idva sad.gif
az chuk mnogo ryadko polzvam, kato vadya sharniri i pr, imam si dulga shtanga, ili extractor sushto. polzvam po princip gumen chuk, ot vreme na vreme ako neshto e zalepnalo da go razmurdam... wink.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 30 Мар 2005 00:35

El Camino написа:da opredelish funkciqta na samoregulirashtata shtanga(?), ma te se uswolqwat w procesa na rabota :whistle:
nyama smislul da ya opredelyash, samo ya navii nai-dolu, da ne ti durzi cheliustite opunati, posle kato slozish barabana, durpash ruchnata mnogokratno, tya se samonaviva, zatova e i tazi shtangichka. wink.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 30 Мар 2005 10:33

punkara написа: zashto shte bluskat??? wacko.gif wacko.gif wacko.gif imasi dupki s rezba, navivash dva bolta i te otlepyat smiyat disk ot glavinata, lesno i burzo stava!
na hondite, te imat po dve vincheta deto durzat diska na mesto, teya vincheta trudno se razvivat, i poneze sa s glava philips (krustachka) lesno se smachkvat, ta posle s bor mashinata, i novi vincheta, ama s chuka????? tva samo ot neznanie tryabva da idva sad.gif
az chuk mnogo ryadko polzvam, kato vadya sharniri i pr, imam si dulga shtanga, ili extractor sushto. polzvam po princip gumen chuk, ot vreme na vreme ako neshto e zalepnalo da go razmurdam... wink.gif
na Honda vintchetata izlizat mnogo lesno s Imact Scredriver(ili inache kazano pak s namesata na chuk).
Изображение
a za chuka i diskovete, znam che povecheto diskove na Toyota imat dupki za 6mm bolt i togava izlizat mnogo lesno, obache ne vsichki Toyoti gi imat tez dupki. 4Runnerite ili novite Corolli naprimer niama takiva dupki na diskovete i edinstvenia nachin e da gi izvadish s chuka. pochti ne sam vijdal amerikanski koli det da ima nachin da izvadish diskovete, osven s chuka. imaiki predvid i che jiveia v Chicago, ili inache kazano tuk vsichko rajdiasva super zdravo, sluchvalo mi se e s chuka da schupia diska, toi pak ne izliza mad.gif , togava idva red na oksijena v kombinacia s chuka, prosto niama drug nachin.
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 30 Мар 2005 10:40

ALTEZZA, сменях на моята Хондичка именно с импакт отвертка - размазаха им се главите но не се развиха. Разпробих, смених дисковете (бяха си за смяна) и сложих новите без да слагам болтчета. Никакви проблеми.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 30 Мар 2005 10:45

da, ne mislia che vintechata varshat niakva rabota taka ili inache, iavno sa bili rajdiasali prekaleno mnogo che da se razmajat, vapreki che na men mi se e sluchvalo kogato sa mnogo zategnati da schupiat varha na otverkata, a ne da razmaje vinta, nali za tova se pak e imact scredriver wacko.gif
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 190 госта