Съвет за ламбда -сонда

Гост

Съвет за ламбда -сонда

Мнение от Гост » 22 Апр 2005 22:09

Здравейте !

Бих искал да попитам , каква марка ламбда сонда бихте ме посъветвали да си взема, защото Бош нямат за моя модел двигател sad.gif

Има ли някакъв специфичен признак по който да се разбере дали ламбда-сондата е за смяна , освен повишения разход на гориво?

unsure.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет за ламбда -сонда

Мнение от Japanese_fever » 22 Апр 2005 22:21

Anonymous написа:Здравейте !

Бих искал да попитам , каква марка ламбда сонда бихте ме посъветвали да си взема, защото Бош нямат за моя модел двигател sad.gif

Има ли някакъв специфичен признак по който да се разбере дали ламбда-сондата е за смяна , освен повишения разход на гориво?

unsure.gif
Kaji kakuv ti e dvigatela za da ulesni6 specovete!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 22 Апр 2005 23:07

Скоро ходих в BOSCH (на ул. Сребърна в София) да търся ламбда сонда, нямаше това, което търся, оказа се, че политиката им е да не предлагат много видове и скъпи ламбда сонди, а са разработили универсален модел(и) на цена около 170 лева, като към тях има и различни адаптори за различните видове букси.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 23 Апр 2005 21:03

Универсална сонда на други производители (100% еквивалент) може да се намери нова 60-80 лева (дори мисля Ники от Варна предлагаше).

niki

Да ,аз мога да ти предложа ...

Мнение от niki » 25 Апр 2005 12:31

Имам универсални сонди със1 или 2 жици -60лв.лв. ,със 3 жици -80лв. и със 4 жици също 80лв. ако на някой от вас са му необходими мога да му изпратя .Пишете на имейла adventurecarbg@abv.bg .имам във наличност .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 67 госта