Въпрос за диагностичен код

Гост

Въпрос за диагностичен код

Мнение от Гост » 30 Апр 2005 15:51

Братя помагайте - при самотестуване с диагностичната букса ми се изписва код за грешка 14, което е свързано нещо със запалителната система - не постъпвал сигнал от комутатора към компютъра (IGF, IGT) или проблем с комутатора. Това нищо не ми говори. Моля дайте някакви елементарни пояснения. Колата си пали , като е студена , но след 7-8 завъртания на коляновия вал, което незнам дали е нормално,има сравнително висок разход на гориво и на моменти много леко придръпва на ниски обороти. Дано да съм дал достатъчно информация за да се ориентирате.

Много ще съм благодарен за някакви разяснения !

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Въпрос за диагностичен код

Мнение от punkara » 02 Май 2005 15:28

Anonymous написа:Братя помагайте - при самотестуване с диагностичната букса ми се изписва код за грешка 14, което е свързано нещо със запалителната система - не постъпвал сигнал от комутатора към компютъра (IGF, IGT) или проблем с комутатора. Това нищо не ми говори. Моля дайте някакви елементарни пояснения. Колата си пали , като е студена , но след 7-8 завъртания на коляновия вал, което незнам дали е нормално,има сравнително висок разход на гориво и на моменти много леко придръпва на ниски обороти. Дано да съм дал достатъчно информация за да се ориентирате.

Много ще съм благодарен за някакви разяснения !
ami imash prekusvane na signalite ot komutatora, vzemi si drug i probvai s nego, kato predi da go slozish razkachi buksata na masata na akumulatora za 20 sekundi, posle slozi drugiyat komutator, i zakachi buksata i pali, i vizh da li shte se opravi. ako pak ti dade sushtiyat greshenkod, znachi ne e komutatora, ami sa magnitenite senosori vutre v delkoto, shte tryabva da gi smenish, ili da si namerish drugo delko.
a kakva kola, i kakuv dvigatel imash?
wink.gif

Гост

Мнение от Гост » 02 Май 2005 18:11

Колата е Карина с 3s-fe двигател sad.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 03 Май 2005 09:39

Anonymous написа:Колата е Карина с 3s-fe двигател sad.gif
a koya godina e? shtot ima razlika mezdu starite i po-novite kodove...


Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 04 Май 2005 10:33

Anonymous написа:1991
znachi OBD1, znachi pravi kakvoto ti pisah po-gore!
uspehi,
:thumbsup: wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 121 госта