Help: Проблем с напрежението на Starlet

Аватар
Lina
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Мар 2005 17:46
Местоположение: Plovdiv

Help: Проблем с напрежението на Starlet

Мнение от Lina » 20 Май 2005 17:08

Днес ходих на майстор, защото от известно време понякога колата придърпва на ниски обороти. Закачиха ми я на елкона и мериха разни неща и накрая майсторът каза, че проблема е във високото напрежение. То било 2-3 кV, а трябвало да бъде доста повече. Сега иска да му я оставя за един два дни, за да разбере от къде е проблема. Вие как мислите - къде може да е причината. Питам, защото майстора може да ме излъже както си иска, та поне да знам горе-долу за какво става въпрос wink.gif

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 21 Май 2005 01:34

nai-dobre vzemi nekoe mom4e sas tebe,koito pone malko da razbyra ot koly,za6toto,montyoryte kato vydat momi4e,izmisliat kvy li ne povredy :censored: zada y vzemat pove4e pary,zashtoto znayat 4e jenyte sa palni laycy s kolite..prymer ty davam,edna pryatelka sy vze daewoo nexia,96godyna,mnogo stegnata kola,oba4e otyde da ya pregledat obstoyno v edyn servyz i mi kaza che y smenyly shtangy,sharnyry,nosa4y,neshta,koyto ne mogat da se yznosyat za 70000km.. mad.gif taka 4e vnimavay.taka kato te slu6am,razbyram 4e ne sy razbrala,kakvo ty e obyasnil toya maystor.predpolagam govory6 za naprejenyeto,koeto se podava ot delkoto kam sveshtyte.nay-napred se uvery dali sveshtyte y kabelite rabotyat dobre,ako vsy4ko e ok,tryabva da se vydy bobinata,ako e namokrena,moje da pry4yny prekasvane,ako sa razhlabeni klemite sashto,drug varyante kondenzatora,ako e razhlaben ili chastychno ili palno probita yzolacyata mu,dvygateliat prekasva ili preustanovyava deystvyeto sy, ne e lo6o da se vidy kapa4kata na delkoto,da ne dava otechka,ima mnogo varyanty,no vnymavay,zashtoto umeyat da lajat! sad.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Lina
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Мар 2005 17:46
Местоположение: Plovdiv

Мнение от Lina » 21 Май 2005 11:52

LEXUS написа:nai-dobre vzemi nekoe mom4e sas tebe,koito pone malko da razbyra ot koly,za6toto,montyoryte kato vydat momi4e,izmisliat kvy li ne povredy :censored: zada y vzemat pove4e pary,zashtoto znayat 4e jenyte sa palni laycy s kolite..prymer ty davam,edna pryatelka sy vze daewoo nexia,96godyna,mnogo stegnata kola,oba4e otyde da ya pregledat obstoyno v edyn servyz i mi kaza che y smenyly shtangy,sharnyry,nosa4y,neshta,koyto ne mogat da se yznosyat za 70000km.. mad.gif taka 4e vnimavay.taka kato te slu6am,razbyram 4e ne sy razbrala,kakvo ty e obyasnil toya maystor.predpolagam govory6 za naprejenyeto,koeto se podava ot delkoto kam sveshtyte.nay-napred se uvery dali sveshtyte y kabelite rabotyat dobre,ako vsy4ko e ok,tryabva da se vydy bobinata,ako e namokrena,moje da pry4yny prekasvane,ako sa razhlabeni klemite sashto,drug varyante kondenzatora,ako e razhlaben ili chastychno ili palno probita yzolacyata mu,dvygateliat prekasva ili preustanovyava deystvyeto sy, ne e lo6o da se vidy kapa4kata na delkoto,da ne dava otechka,ima mnogo varyanty,no vnymavay,zashtoto umeyat da lajat! sad.gif
Estestveno, 4e ima6e majko prisastvie s men, za6toto sam zabeliazala, 4e nai-malkoto maistorite ne gledat seriozno na jenite wink.gif . Kolkoto do sve6tite - 4isto novi sa. Kabelite maistora gi proveri i kaza, 4e sa OK. Toi sa6to kaza, 4e problema moje da e ot bubinata, no mojelo da e i ot drugo. Lo6oto e, 4e tova pridarpvane go pravi samo na momenti, a ne neprekasnato. Edinstvenoto, koeto me ozada4i ot vsi4kite mu obiasnenie, be6e kogato mi kaza, 4e mojelo dvigatelia da e iznosen/kolata e na 250 000 km/, pri koeto az mu otgovorih, 4e ako e iznosen 6te gori maslo, a tia ne gori izob6to. Otgovora mu be6e, 4e az tvardia, 4e ne gori, no toi e dlajen da proveri. Imal tehnika, s koiato da proveri!?! Vazmojno li e tova izob6to? Iskal da meri kompresiata, debita na benzinovata pompa i t.n.

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 21 Май 2005 23:08

Lina написа:
LEXUS написа:nai-dobre vzemi nekoe mom4e sas tebe,koito pone malko da razbyra ot koly,za6toto,montyoryte kato vydat momi4e,izmisliat kvy li ne povredy :censored: zada y vzemat pove4e pary,zashtoto znayat 4e jenyte sa palni laycy s kolite..prymer ty davam,edna pryatelka sy vze daewoo nexia,96godyna,mnogo stegnata kola,oba4e otyde da ya pregledat obstoyno v edyn servyz i mi kaza che y smenyly shtangy,sharnyry,nosa4y,neshta,koyto ne mogat da se yznosyat za 70000km.. mad.gif taka 4e vnimavay.taka kato te slu6am,razbyram 4e ne sy razbrala,kakvo ty e obyasnil toya maystor.predpolagam govory6 za naprejenyeto,koeto se podava ot delkoto kam sveshtyte.nay-napred se uvery dali sveshtyte y kabelite rabotyat dobre,ako vsy4ko e ok,tryabva da se vydy bobinata,ako e namokrena,moje da pry4yny prekasvane,ako sa razhlabeni klemite sashto,drug varyante kondenzatora,ako e razhlaben ili chastychno ili palno probita yzolacyata mu,dvygateliat prekasva ili preustanovyava deystvyeto sy, ne e lo6o da se vidy kapa4kata na delkoto,da ne dava otechka,ima mnogo varyanty,no vnymavay,zashtoto umeyat da lajat! sad.gif
Estestveno, 4e ima6e majko prisastvie s men, za6toto sam zabeliazala, 4e nai-malkoto maistorite ne gledat seriozno na jenite wink.gif . Kolkoto do sve6tite - 4isto novi sa. Kabelite maistora gi proveri i kaza, 4e sa OK. Toi sa6to kaza, 4e problema moje da e ot bubinata, no mojelo da e i ot drugo. Lo6oto e, 4e tova pridarpvane go pravi samo na momenti, a ne neprekasnato. Edinstvenoto, koeto me ozada4i ot vsi4kite mu obiasnenie, be6e kogato mi kaza, 4e mojelo dvigatelia da e iznosen/kolata e na 250 000 km/, pri koeto az mu otgovorih, 4e ako e iznosen 6te gori maslo, a tia ne gori izob6to. Otgovora mu be6e, 4e az tvardia, 4e ne gori, no toi e dlajen da proveri. Imal tehnika, s koiato da proveri!?! Vazmojno li e tova izob6to? Iskal da meri kompresiata, debita na benzinovata pompa i t.n.
Хах износен мотор ,интересни хипотези.

Придърпването може да е от всичко наистина ,като наи-вероятно за тези коли са елементарни проблеми по запалителната система или храненето на гориво. Ако обаче го нямаш винаги ,е малко като да ровиш за игла във купа сено - не ги знам спецификациите на тоз мотор но мисля ,че требе да изхвърля повече напрежение от Бобината - нема ли шансове да се манери от некъде на втора ръка ,че нвоа предполагам струва мама и тате?
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 22 Май 2005 04:00

pridarpvaniata sushto moje da sa ot vakumni problemi, ili problemi sas sveshtite/kabelite, zapusheni filtri, kvo li ne. i moita pridarpva i sa pobarkvam. shte ia karam na doktor :)

Аватар
Lina
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Мар 2005 17:46
Местоположение: Plovdiv

Мнение от Lina » 22 Май 2005 11:01

LordDigital написа:
Lina написа:
LEXUS написа:nai-dobre vzemi nekoe mom4e sas tebe,koito pone malko da razbyra ot koly,za6toto,montyoryte kato vydat momi4e,izmisliat kvy li ne povredy :censored: zada y vzemat pove4e pary,zashtoto znayat 4e jenyte sa palni laycy s kolite..prymer ty davam,edna pryatelka sy vze daewoo nexia,96godyna,mnogo stegnata kola,oba4e otyde da ya pregledat obstoyno v edyn servyz i mi kaza che y smenyly shtangy,sharnyry,nosa4y,neshta,koyto ne mogat da se yznosyat za 70000km.. mad.gif taka 4e vnimavay.taka kato te slu6am,razbyram 4e ne sy razbrala,kakvo ty e obyasnil toya maystor.predpolagam govory6 za naprejenyeto,koeto se podava ot delkoto kam sveshtyte.nay-napred se uvery dali sveshtyte y kabelite rabotyat dobre,ako vsy4ko e ok,tryabva da se vydy bobinata,ako e namokrena,moje da pry4yny prekasvane,ako sa razhlabeni klemite sashto,drug varyante kondenzatora,ako e razhlaben ili chastychno ili palno probita yzolacyata mu,dvygateliat prekasva ili preustanovyava deystvyeto sy, ne e lo6o da se vidy kapa4kata na delkoto,da ne dava otechka,ima mnogo varyanty,no vnymavay,zashtoto umeyat da lajat! sad.gif
Estestveno, 4e ima6e majko prisastvie s men, za6toto sam zabeliazala, 4e nai-malkoto maistorite ne gledat seriozno na jenite wink.gif . Kolkoto do sve6tite - 4isto novi sa. Kabelite maistora gi proveri i kaza, 4e sa OK. Toi sa6to kaza, 4e problema moje da e ot bubinata, no mojelo da e i ot drugo. Lo6oto e, 4e tova pridarpvane go pravi samo na momenti, a ne neprekasnato. Edinstvenoto, koeto me ozada4i ot vsi4kite mu obiasnenie, be6e kogato mi kaza, 4e mojelo dvigatelia da e iznosen/kolata e na 250 000 km/, pri koeto az mu otgovorih, 4e ako e iznosen 6te gori maslo, a tia ne gori izob6to. Otgovora mu be6e, 4e az tvardia, 4e ne gori, no toi e dlajen da proveri. Imal tehnika, s koiato da proveri!?! Vazmojno li e tova izob6to? Iskal da meri kompresiata, debita na benzinovata pompa i t.n.
Хах износен мотор ,интересни хипотези.

Придърпването може да е от всичко наистина ,като наи-вероятно за тези коли са елементарни проблеми по запалителната система или храненето на гориво. Ако обаче го нямаш винаги ,е малко като да ровиш за игла във купа сено - не ги знам спецификациите на тоз мотор но мисля ,че требе да изхвърля повече напрежение от Бобината - нема ли шансове да се манери от некъде на втора ръка ,че нвоа предполагам струва мама и тате?
Samniavam se, 4e 6te nameria bubina vtora raka, a i da nameria niama kak da sam sigurna, 4e tia e v red. Maistora kaza, 4e 6te ia proveri i 4e imal ne6to kato imitator na bubina, koeto ne6to 6te go zaka4i na miastoto na moiata i taka 6tial da razbere dali problema e v neia.

Аватар
Lina
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Мар 2005 17:46
Местоположение: Plovdiv

Мнение от Lina » 22 Май 2005 11:06

ugabuga написа:pridarpvaniata sushto moje da sa ot vakumni problemi, ili problemi sas sveshtite/kabelite, zapusheni filtri, kvo li ne. i moita pridarpva i sa pobarkvam. shte ia karam na doktor :)
Sve6tite, vazdu6nia, gorivnia i maslenia filtar sa mi smeneni predi 500 km, a kabelite sa mi provereni, taka 4e te otpadat kato problem pri men.
Kaji kakva diagnoza e postavil tvoia doktor kato ia izlekuva6 wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 160 госта