Кабели за свещи?

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Кабели за свещи?

Мнение от the_rider » 09 Юни 2005 14:05

Колеги, незнам дали си спомняте моите премеждия с прекъсването на Каринката. Та според ТМ Ауто е кабел на 2-ри цил. И тъй като при тях е 55 лв. и ще се чака 2 седм. звъннах на 1-2 телефона от секцията "сервизи и магазини". Та там ми предлагат комплекти "Сейва" за 65-75 лева. На мен, обаче таа фирма нищо не ми говори. Въпроса е вие имате ли някви впечатления.
И още един - аналогична ситуация с предни биелетки - в ТМ - 90 кинта броя и 2 седм. доставка - по магазините 30-40 ама кви са??? един Господ ги знае. Очаквам съвети ohmy.gif

b_d

Мнение от b_d » 09 Юни 2005 14:34

Еми аз карам от една година със Сейва и съм доволен. Никви проблеми от кабели или влага, никакво напукване или следи от стареене. Нямам оплакване.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 09 Юни 2005 15:53

Райдър, Сеивата са макс. 45 лв на Ботев 101, 02/9311443.
На БедДог са купени оттам и оригинално са за Хонда, но стават и за Королата в случая.

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 09 Юни 2005 15:53

Интересното е, че и моите оригиналните кабели нямат никакво напукване или стареене, обаче диагностика така е писал и приемчика ми каза че много трудно са го хванали, но....това било /дано/. Приятно ме изненада, че за диагностика на ДВГ ми взеха само 24лв. с ДДС, което едва ли е повече от всеки друг сервиз.
А за карината са някви по-специални, вървят заедно с лулите и за това сигурно са малко по-скъпи - ком 60-70 ми казаха от същото място. Иначе сейва важи така ли?

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 09 Юни 2005 17:56

the_rider написа:Интересното е, че и моите оригиналните кабели нямат никакво напукване или стареене, обаче диагностика така е писал и приемчика ми каза че много трудно са го хванали, но....това било /дано/. Приятно ме изненада, че за диагностика на ДВГ ми взеха само 24лв. с ДДС, което едва ли е повече от всеки друг сервиз.
А за карината са някви по-специални, вървят заедно с лулите и за това сигурно са малко по-скъпи - ком 60-70 ми казаха от същото място. Иначе сейва важи така ли?
e kakvo e tolkova trudno? da izmeryat resistance-a na 4 kabela s multicet, i da vidyat dali ima otkloneniya ot normite?! wacko.gif predstavyam si ako tryabvashe da smenyat kapachkata na delkoto tongue.gif biggrin.gif wink.gif
rider, vzemi si tezi seiva, ne smyatam che shte ti davat problemi.
pozdravi,
punkara smile.gif

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 10 Юни 2005 09:13

Ами той прекъсва само когато е яко загряла колата. А самите кабели изглеждат съвсем като нови. Я кажи как да ги замеря, аз си имам мултицет ама много-много не му разбирам unsure.gif , как се мери този резистанс unsure.gif

Аватар
japple
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Юни 2005 10:14
Местоположение: Chicago, IL
Обратна връзка:

MultiTEST

Мнение от japple » 10 Юни 2005 09:23

az ne razbiram mnogo ot tehnologiite, no da vi napravia edna zabelejka (pone taka mislia az che e takava) kazva se Multitest(er) i toi meri Voltaj na prav i promenliv tok, Amperaj i Resistance, demek saprotivlenie (grackata bukva Omega) Po dobrite meriat chestota, i kapacitet... :] veche normite na dopustim tok do sveshtite ne gi znam, ALTEZZ-ov da vi gi izvadi ot kataloga.

Pozdravi i uspeh.
If u can't sleep with it or race it u probably don't need it! (Prevodat e kato jenata - ako e hubav ne e veren, ako e veren ne e hubav - za tfa niama da go prevejdam).
Po-dobre korem ot bira, ot kolkoto gurbica ot rabota.

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Re: MultiTEST

Мнение от the_rider » 10 Юни 2005 09:28

japple написа:az ne razbiram mnogo ot tehnologiite, no da vi napravia edna zabelejka (pone taka mislia az che e takava) kazva se Multitest(er) i toi meri Voltaj na prav i promenliv tok, Amperaj i Resistance, demek saprotivlenie (grackata bukva Omega) Po dobrite meriat chestota, i kapacitet... :] veche normite na dopustim tok do sveshtite ne gi znam, ALTEZZ-ov da vi gi izvadi ot kataloga.

Pozdravi i uspeh.
Аз с тока се познавам бегло, тъй че приемам забележката smile.gif

Аватар
otvorkoto
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Мар 2005 21:37
Местоположение: Sofia

Мнение от otvorkoto » 11 Юни 2005 23:48

Za bieletkite:
Karam ~1/2 godina sas takiva ot 45 lv, smeniha mi gi v Dunev i za okolo 15,000 km niamam probs :thumbsup:

... vsushnost na vtorata sedmica se raztrakaha neshto, no posle se namestiha i ot togava kolata si spi na patia :whistle: cool.gif

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 13 Юни 2005 09:09

с биелетките работата е ясна, има ги почти на всякъде. Обаче кабели кат за мойта Каринка не намерих. Сейвата се оказа с други накрайници откъм капачката - в каталога пише до 95-та а мойта е 96-та и явно са сменени. Днес мисля да поръчвам 1 кабел в ТМ Ауто - 55 кинта сърцето ме боли.... wacko.gif

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 13 Юни 2005 17:48

Ако още не си поръчал в ТМ Ауто, попитай в някой магазин на Тех-Ко, за кабели на Champion. Имат богат каталог, цените им са много разнообразни, така, че не мога да те насоча много конкретно. За супрата комплекта беше 164 лева (7 кабела, всичките без този за бубината са около и над 1 метър дълги) Обикновените комплекти от 5 кабела бяха между 30 и 80 лева, доста по-добре е от 55 само за един кабел! В BOSCH продават единични кабели за по 8-10 лева, също си струва!

hiero
Мнения: 32
Регистриран на: 10 Яну 2005 12:14

Мнение от hiero » 13 Юни 2005 18:49

Xeku написа:Ако още не си поръчал в ТМ Ауто, попитай в някой магазин на Тех-Ко, за кабели на Champion. Имат богат каталог, цените им са много разнообразни, така, че не мога да те насоча много конкретно. За супрата комплекта беше 164 лева (7 кабела, всичките без този за бубината са около и над 1 метър дълги) Обикновените комплекти от 5 кабела бяха между 30 и 80 лева, доста по-добре е от 55 само за един кабел! В BOSCH продават единични кабели за по 8-10 лева, също си струва!
Kabeli Bosch nikoga... Wzeh edin put takiwa i prez 3 meseca nqkoj zaminawashe ...

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 14 Юни 2005 08:46

Xeku написа:Ако още не си поръчал в ТМ Ауто, попитай в някой магазин на Тех-Ко, за кабели на Champion. Имат богат каталог, цените им са много разнообразни, така, че не мога да те насоча много конкретно. За супрата комплекта беше 164 лева (7 кабела, всичките без този за бубината са около и над 1 метър дълги) Обикновените комплекти от 5 кабела бяха между 30 и 80 лева, доста по-добре е от 55 само за един кабел! В BOSCH продават единични кабели за по 8-10 лева, също си струва!
Бош имат в каталога си само комплекти, но не ги внасят. За шампион незнам...я кажи някой магазин на тех-ко.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 14 Юни 2005 09:19

За Шампион - http://www.delinabg.com/
Имат и безплатна карта за отстъпки - до 10%. В момента Хондето го карам с техен кабеляк - нямам оплаквания вече над година.

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 14 Юни 2005 19:54

За шампион незнам...я кажи някой магазин на тех-ко.
Магазини на Тех-ко:
1. На лявата страна на кино "Петър Берон" ("Империял") в кв. Иван Вазов.
2. На ул. "Козлодуй" от "М. Луиза" към "Раковска", горе-долу посредата вляво на един ъгъл.
3. Централен офис/склад-кв. "Орландовци" , на края на ул. "Мара Бунева" до сервиз "Полмо"
Ако искаш питай и по телефона: 02/9265010
п.п. Не знаех, че кабелите на BOSCH са толкова зле, ще го имам предвид! :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта