Дали това е наистина съединител?

Caesar
Мнения: 169
Регистриран на: 06 Апр 2005 08:10
Местоположение: София

Дали това е наистина съединител?

Мнение от Caesar » 14 Юни 2005 23:17

Колеги,

Имам Карина Е, 94 год. Днес ходих в ТМ Ауто за да сменя маслото на двигателя (за информация за труд се плащат 12 лв).

Тъй като скостите ми при превключване на скоростите имам малко (леко заяждане) поисках да прегледат какво е нивото на масмото в скоростната кутия. При получаване на колата си от приемчика ми казаха, че съединителя ми е за смяна. Това ме учуди защото:
1. съединителят ми отделя на първа на около 1- 2 сантиметра от долно (натиснат педал) положение;
2. на трета скорост на хоризонтален терен тръгвам без пробуксуване на съединителя;
3. педалът не е тежък (което мисля, че важи само за съединители с жило).

Според вас дали това заяждане на скоростите не е от помпа на хидравликата на съединителя, макар, че нямам теч и нивото на спирачната течност не пада.
Мерси предварително за всякакви съвети и споделяне на опит!!!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 15 Юни 2005 05:48

spored men triabva da si obezvazdushish saedinitelia i da probvash pak. moje bi ima vuzduh vutre i ne se natiska do krai.

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 15 Юни 2005 11:37

Бе те карините по принцип превключват малко по-твърдо, и при мен е така и братята руси също го писаха някъде по техните форуми

Гост

Мнение от Гост » 16 Юни 2005 16:01

Хайде ако решиш да смениш маслото сподели къде си го сменил и с какво, че и аз съм решил да правя същото. И при мен се наблюдава твоя проблем...

Toyota Corolla с 2C двигател, 94г.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 16 Юни 2005 17:36

za transmisiata izpolzvaite Royal Purple synthetic 75w90 ili Redline. Mislia che i dvete masla sa ednakvo dobri. az lichno karam s royal purple i sam dovolen.

p.s. ama struva $8 kiloto de :)

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 16 Юни 2005 17:39

Тука няма ни едното, батенце.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 17 Юни 2005 03:27

az polzvam samo MOTUL! vsichkite technosti sa mi na motul po kolite, maslo, hidravlichno, antifriz, spirachna technost... wink.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 17 Юни 2005 03:38

mda motul sushto sa mnogo dobri, osobeno spirachnite im technosti.

az izpolzvam ATE200 dot4. spored tova koeto prochetoh e mai malko po dobra ot Motul. ATE200 i ATEblue sa ednakva no s razlichen cviat, za da mojesh kato flushvash da vijdash koga da spresh. Nemska e i ia izpolzvali mnogo po BMW-tata. az oshte ne sam napriagal kolata tolkova che da pregreia spirachkite no ima visoka tochka ne kipene i ne e mnogo higroskopichna.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 17 Юни 2005 06:54

punkara написа:az polzvam samo MOTUL! vsichkite technosti sa mi na motul po kolite, maslo, hidravlichno, antifriz, spirachna technost... wink.gif
Az karam s Castrol GTX i Mobil za masla. Drugite mi te4nosti ne znam kakvi sa. dry.gif
Az ne sum vijdal MOTUL tuk v US?!? ohmy.gif Znam, 4e sa mnogo dobri masl ot teb, puk i dvutaktovite im sa mnogo dobri, moje bi No.1 :thumbsup:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 17 Юни 2005 09:31

Japanese_fever написа:
punkara написа:az polzvam samo MOTUL! vsichkite technosti sa mi na motul po kolite, maslo, hidravlichno, antifriz, spirachna technost... wink.gif
Az karam s Castrol GTX i Mobil za masla. Drugite mi te4nosti ne znam kakvi sa. dry.gif
Az ne sum vijdal MOTUL tuk v US?!? ohmy.gif Znam, 4e sa mnogo dobri masl ot teb, puk i dvutaktovite im sa mnogo dobri, moje bi No.1 :thumbsup:
e ti motul niama da namerish v autozone, pepboys ili advance auto parts :)
triabva da si poruchash po neta.

I az karam s castrol gtx tercela i sas mobil1 0w20 fully synth civic-a. kato opravia vsichki dalaveri na tercela moje da probvam da mina na synth. makar che ne znam sas sigurnost. shtom e napraven za takova maslo a i koi znae s kvi e karan rpedi men, znachi GTX triabva da mu e dostatachno dobro. ako mu napravia osnoven remont niakoi den shte pochna da slagam mobil synth.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 17 Юни 2005 10:59

ugabuga написа:
I az karam s castrol gtx tercela i sas mobil1 0w20 fully synth civic-a. kato opravia vsichki dalaveri na tercela moje da probvam da mina na synth. makar che ne znam sas sigurnost. shtom e napraven za takova maslo a i koi znae s kvi e karan rpedi men, znachi GTX triabva da mu e dostatachno dobro. ako mu napravia osnoven remont niakoi den shte pochna da slagam mobil synth.
a tuka vchera mi doide edin kashon s MOTUL 20W-50 napulno mineralno, za stari tarataiki ot 50-te i 60-te godini, i za napulno osnovno remontiran dvigatel, dokato se razraboti... a sushto i 2 kashona s motul 0W30 ama takova prez lyatoto nema nikoga da sloza... wacko.gif

Spike
Мнения: 31
Регистриран на: 04 Яну 2005 17:30
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Spike » 17 Юни 2005 12:28

Кажете къде в София е най-добре да си сменя маслото на скоростната кутия? :help:

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 17 Юни 2005 13:34

Spike написа:Кажете къде в София е най-добре да си сменя маслото на скоростната кутия? :help:
nyama nikakvo znachenie! vaznoto e kakvo maslo shte slozish! ako iskash da si siguren, si kupi hubavo maslo i v koito i da e garaz ili serviz shte go slozat, imat da otviyat edna probka, da izteche staroto, posle da ya zaviyat, posle da razviyat gornata, i da naleyat novoto maslo, dokato ne pochne da preliva, shte izchakat da izkape ako vlezne povechko maslo, i shte zaviyat probkata... i si gotov, za 10min rabota! wink.gif

Spike
Мнения: 31
Регистриран на: 04 Яну 2005 17:30
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Spike » 17 Юни 2005 14:01

punkara написа:
Spike написа:Кажете къде в София е най-добре да си сменя маслото на скоростната кутия? :help:
nyama nikakvo znachenie! vaznoto e kakvo maslo shte slozish! ako iskash da si siguren, si kupi hubavo maslo i v koito i da e garaz ili serviz shte go slozat, imat da otviyat edna probka, da izteche staroto, posle da ya zaviyat, posle da razviyat gornata, i da naleyat novoto maslo, dokato ne pochne da preliva, shte izchakat da izkape ako vlezne povechko maslo, i shte zaviyat probkata... i si gotov, za 10min rabota! wink.gif
Благодаря за съвета biggrin.gif Обаче има сервизи всякакви. При предното сменяне на маслото ми бяха сложили със един литър повече и ми обясниха, че като е повече няма проблеми, та после ходих да го преливам при един познат. В друг сервиз ми обезвъздушаваха спирачките и развиваха пробките с френски ключ. Счупиха 3 от тях и после се оправдаха, че били ръждясали (това на стария Голф го мъчиха). Е, не съм техник, ама знам, че има разни спрейове за тази работа. Така че най-добре при някой препоръчан, за да си :whistle: после.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 17 Юни 2005 22:18

rabotata mojesh da si ia napravish sam. tochno za 10 min. az na ulicata go napravih. vdigash kolata ot edna strana. posle sledvash instrukciite na punki i tva e. obiknoveno okolo 2.5l poemat transmisiite na toyota. ako si sas zadno moje i na differenciala da triabva da se smeni po niakoe vreme no az sas zadni differenciali niamam mnogo opit.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot], vorbex и 78 госта