Toyota MR2 MkII 3SGE -проблем?

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Re: Toyota MR2 MkII 3SGE -проблем?

Мнение от ToyotaFan » 22 Юни 2005 11:30

bad_dog написа:
От там се губи много малко - обаче е дразнещо защото цапа двигателя - не е естетически издържано :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Извинявам се, че се включвам в чужда тема, но понеже стана дума за масло, та реших да попитам нещо дребно...
След смяна на маслото установих, че са ми наляли много, т.е. на пръчката ми показва над МАХ! Опасно ли е да си остане така, да ходя ли да ми източат 50-100 гр., или да си карам, докато ми го изгори постепенно... Като погледна дригателя, имам малко омасляване около болтовете на капака, но не е кой знае колко и не мисля, че е нещо нередно, но това ниво на маслото леко ме притеснява...

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Toyota MR2 MkII 3SGE -проблем?

Мнение от punkara » 22 Юни 2005 22:19

ToyotaFan написа:
bad_dog написа:
От там се губи много малко - обаче е дразнещо защото цапа двигателя - не е естетически издържано :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Извинявам се, че се включвам в чужда тема, но понеже стана дума за масло, та реших да попитам нещо дребно...
След смяна на маслото установих, че са ми наляли много, т.е. на пръчката ми показва над МАХ! Опасно ли е да си остане така, да ходя ли да ми източат 50-100 гр., или да си карам, докато ми го изгори постепенно... Като погледна дригателя, имам малко омасляване около болтовете на капака, но не е кой знае колко и не мисля, че е нещо нередно, но това ниво на маслото леко ме притеснява...
shtom te pritesnyava, iztochi malko... wink.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota MR2 MkII 3SGE -проблем?

Мнение от Japanese_fever » 23 Юни 2005 06:01

ToyotaFan написа:
bad_dog написа:
От там се губи много малко - обаче е дразнещо защото цапа двигателя - не е естетически издържано :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Извинявам се, че се включвам в чужда тема, но понеже стана дума за масло, та реших да попитам нещо дребно...
След смяна на маслото установих, че са ми наляли много, т.е. на пръчката ми показва над МАХ! Опасно ли е да си остане така, да ходя ли да ми източат 50-100 гр., или да си карам, докато ми го изгори постепенно... Като погледна дригателя, имам малко омасляване около болтовете на капака, но не е кой знае колко и не мисля, че е нещо нередно, но това ниво на маслото леко ме притеснява...
I na men mi bqha nalqli edin put pove4e maslo! Men tova me drazni. Imah 4ustvoto, 4e dvigatelq mi se durji malko po-osobeno i na po-niski oboroti, no moje i da si vuobrazqvam.
Dignah q na krik izto4ih vsi4koto maslo i posle nalqh to4no tolkova, 4e mi hartisa 0.5L, koeto ne mi se vijda malko.
4uval sum, 4e se uveli4avalo nalqganeto v dvigatelq i mojelo da izbie ot nqkude.
No edin mehanik mi kaza, 4e ne bilo opasno, a gledam, 4e i Punkara ne go vzema na seriozno?!? ohmy.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

b_d

Re: Toyota MR2 MkII 3SGE -проблем?

Мнение от b_d » 23 Юни 2005 09:10

Japanese_fever написа:
ToyotaFan написа:
bad_dog написа:
От там се губи много малко - обаче е дразнещо защото цапа двигателя - не е естетически издържано :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Извинявам се, че се включвам в чужда тема, но понеже стана дума за масло, та реших да попитам нещо дребно...
След смяна на маслото установих, че са ми наляли много, т.е. на пръчката ми показва над МАХ! Опасно ли е да си остане така, да ходя ли да ми източат 50-100 гр., или да си карам, докато ми го изгори постепенно... Като погледна дригателя, имам малко омасляване около болтовете на капака, но не е кой знае колко и не мисля, че е нещо нередно, но това ниво на маслото леко ме притеснява...
I na men mi bqha nalqli edin put pove4e maslo! Men tova me drazni. Imah 4ustvoto, 4e dvigatelq mi se durji malko po-osobeno i na po-niski oboroti, no moje i da si vuobrazqvam.
Dignah q na krik izto4ih vsi4koto maslo i posle nalqh to4no tolkova, 4e mi hartisa 0.5L, koeto ne mi se vijda malko.
4uval sum, 4e se uveli4avalo nalqganeto v dvigatelq i mojelo da izbie ot nqkude.
No edin mehanik mi kaza, 4e ne bilo opasno, a gledam, 4e i Punkara ne go vzema na seriozno?!? ohmy.gif
Абе то си зависи колко е отгоре... Ако е много може и опасно да стане. Ама 0.5 л не е проблем.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota MR2 MkII 3SGE -проблем?

Мнение от Japanese_fever » 23 Юни 2005 17:24

bad_dog написа: Абе то си зависи колко е отгоре... Ако е много може и опасно да стане. Ама 0.5 л не е проблем.
A kakvo 6te stane, ako nivoto ti e to4no posredata m/u MIN. i MAX i kara6 taka?
Az mislq, 4e nqma problem i e dale4 po-dobre, otkolkoto da e nad MAX.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

El Camino

Мнение от El Camino » 23 Юни 2005 17:38

Nad MAX mi se sluchi, che e zasekoh i mi dade 210 maks. skorost i ne shteshe poweche i neshteshe. Predi praweshe 240, estestweno otchitaniq po skorostomera.
Ta hich da ne e, pri 30km/chas razlika wse neshto ima...

Гост

Мнение от Гост » 23 Юни 2005 17:41

El Camino написа:Nad MAX mi se sluchi, che e zasekoh i mi dade 210 maks. skorost i ne shteshe poweche i neshteshe. Predi praweshe 240, estestweno otchitaniq po skorostomera.
Ta hich da ne e, pri 30km/chas razlika wse neshto ima...
A kakva kola si gi vdigal tiq skorosti? S AE86-cata?!? ohmy.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 23 Юни 2005 17:50

Anonymous написа:
El Camino написа:Nad MAX mi se sluchi, che e zasekoh i mi dade 210 maks. skorost i ne shteshe poweche i neshteshe. Predi praweshe 240, estestweno otchitaniq po skorostomera.
Ta hich da ne e, pri 30km/chas razlika wse neshto ima...
A kakva kola si gi vdigal tiq skorosti? S AE86-cata?!? ohmy.gif
S Carinkata, AE86cata q karam kato rolls royse po magistralata.. edwa edwa:P, do detelinata za izlizaneto pone biggrin.gif :thumbsup: .

Japanese_Mania

Мнение от Japanese_Mania » 23 Юни 2005 18:24

El Camino написа: S Carinkata, AE86cata q karam kato rolls royse po magistralata.. edwa edwa:P, do detelinata za izlizaneto pone biggrin.gif :thumbsup: .
Ihu de la verga! laugh.gif

Oscar de la Hoya
Мнения: 145
Регистриран на: 17 Юни 2005 23:33
Местоположение: София

Re: Toyota MR2 MkII 3SGE -проблем?

Мнение от Oscar de la Hoya » 23 Юни 2005 18:37

ToyotaFan написа:
bad_dog написа:
От там се губи много малко - обаче е дразнещо защото цапа двигателя - не е естетически издържано :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Извинявам се, че се включвам в чужда тема, но понеже стана дума за масло, та реших да попитам нещо дребно...
След смяна на маслото установих, че са ми наляли много, т.е. на пръчката ми показва над МАХ! Опасно ли е да си остане така, да ходя ли да ми източат 50-100 гр., или да си карам, докато ми го изгори постепенно... Като погледна дригателя, имам малко омасляване около болтовете на капака, но не е кой знае колко и не мисля, че е нещо нередно, но това ниво на маслото леко ме притеснява...
Според мен, трябва да го източиш.Не си спомням точно защо, но някъде бях чел,че е почти толкова лошо, колкото да караш със старо масло или нещо такова.Май имаше нещо свързано с налягането което се получава вътре.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Юни 2005 23:16

da, moje da izbiat uplatnenia i t.n. ne e hubavo. naliaganeto osobeno kato e studena e i ia napregnesh stava mnogo visoko. taka che dokato ne iztochish mnogo ia izchakvai hubavo da zagree i po-poleka otnachalo (tova sa moite nabludenia ot moiata kola).

no ne e problem. triabva ti kluch 17mm nai veroiatno. razvii malko probkata kolkoto da prokape. ostavi da izteche 1/2l i proveri nivoto pak. za 10min rabota.

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 24 Юни 2005 08:26

ugabuga написа:da, moje da izbiat uplatnenia i t.n. ne e hubavo. naliaganeto osobeno kato e studena e i ia napregnesh stava mnogo visoko. taka che dokato ne iztochish mnogo ia izchakvai hubavo da zagree i po-poleka otnachalo (tova sa moite nabludenia ot moiata kola).

no ne e problem. triabva ti kluch 17mm nai veroiatno. razvii malko probkata kolkoto da prokape. ostavi da izteche 1/2l i proveri nivoto pak. za 10min rabota.
Източено е малко масло, в момента е точно на МАХ! :thumbsup:

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 24 Юни 2005 08:27

ugabuga написа:da, moje da izbiat uplatnenia i t.n. ne e hubavo. naliaganeto osobeno kato e studena e i ia napregnesh stava mnogo visoko. taka che dokato ne iztochish mnogo ia izchakvai hubavo da zagree i po-poleka otnachalo (tova sa moite nabludenia ot moiata kola).

no ne e problem. triabva ti kluch 17mm nai veroiatno. razvii malko probkata kolkoto da prokape. ostavi da izteche 1/2l i proveri nivoto pak. za 10min rabota.
Източено е малко масло, в момента е точно на МАХ! :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта