Климатик и обороти на двигателя

Гост

Климатик и обороти на двигателя

Мнение от Гост » 18 Юни 2005 18:13

Здравейте !
Имам следмия проблем - когато си включа климатика оборотите на двигателя на празен ход от 800/мин ми спадат на около550-600/мин и си остават така.Колата при тези обороти се тресе леко и е доста дразнещо. Това с оборотите нормално ли е и ако не е каде да пипам за да го оправя. Питам, защото когато включа всякакви други консуматори оборотите на двигателя леко се вигат и си мисля, че и с климатика трябва да е така.
:help:

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Климатик и обороти на двигателя

Мнение от punkara » 18 Юни 2005 19:13

Anonymous написа:Здравейте !
Имам следмия проблем - когато си включа климатика оборотите на двигателя на празен ход от 800/мин ми спадат на около550-600/мин и си остават така.Колата при тези обороти се тресе леко и е доста дразнещо. Това с оборотите нормално ли е и ако не е каде да пипам за да го оправя. Питам, защото когато включа всякакви други консуматори оборотите на двигателя леко се вигат и си мисля, че и с климатика трябва да е така.
:help:
ne e normalno! napishi vse pak za kakva kola tochno stava vupros, godina, tip dvigate i pr. za da imam predstava s kakvi sitemi ti regulira prazniyat hod. obiknovenno ima specialna klapa, tryabva da ya pochistish, i da i napravish edin test, ako ne raboti da ya smenish. ima i drug princip, kudeto ot compiutura za kontrol nanklimatika se dava signak kum ECU-to i to povdiga oborotite.
taka che pishi s todchnost, dazi snimai dvigately otgore i slozi snimka za da stane po-yasno.
punky smile.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 18 Юни 2005 19:33

obiknoveno na zadnata stena na dvigatelnoto otdelenie ima 1 klapa v koiato vlizat 2 vakuma (moje i 3 ne si spomniam veche) i na neia ima edno boltche s koeto mojesh da regulirash kolko da ti sa oborotite kato e pusnat climatika.

ako mojesh snimki da napravihs nai dobre :)

Гост

Мнение от Гост » 18 Юни 2005 22:38

Двигателя е 3S-FE , 2 литра, 121 к.с. 1991 г.
Ето така изглежда двигателя:

http://www.toyotaclub.hg.pl/cam-10.jpg

http://www.japanmoottorituonti.fi/pics/3s-fe.jpg[/img]

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 19 Юни 2005 14:16

Anonymous написа:Двигателя е 3S-FE , 2 литра, 121 к.с. 1991 г.
Ето така изглежда двигателя:

http://www.toyotaclub.hg.pl/cam-10.jpg

http://www.japanmoottorituonti.fi/pics/3s-fe.jpg[/img]
vizdam che si na gazova sistema, i tochno tam e problemut! Yavno e mahnat markucha kum klapata, i zatova ne ti povdiga oborotite!
idi pri maistora deto ti e slagal sistemata i mu kazi da ti slozi obratno markucha!
dry.gif
... aman ot toya butan... mad.gif

Гост

Мнение от Гост » 19 Юни 2005 19:13

Това не е моя двигател. Просто картинката е взета от Интернета и двигателя е като моя. Аз нямам газова уредба. Къде се намира този маркуч , че да взема да видя клапата да не се е запушила !!! unsure.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 20 Юни 2005 23:28

Anonymous написа:Това не е моя двигател. Просто картинката е взета от Интернета и двигателя е като моя. Аз нямам газова уредба. Къде се намира този маркуч , че да взема да видя клапата да не се е запушила !!! unsure.gif
tryabva da e nyakude okolo dros klapata! ima debeli makuchi za vakum kum neya, koito ya svurzvat sus dros. klapata/vsmukvatelniyat kolektor. trybva da ima vinche s pruzinka, za regulirane i klapa tip "letyashta chiniya"... tongue.gif tova e djadjata!
uspehi :thumbsup:

Гост

Мнение от Гост » 23 Юни 2005 21:15

На клапата няма винтче. Такова винтче с пружинка имам на механизма при дроселната клапа където е вързано жилото от педала на газта . Него ли трябва да въртя ??? sad.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Юни 2005 23:14

ne nego. triabva drugade da ima miasto za regulirane. kupi si kniga za tvoia model kola. tam gi pishe tia raboti.

po neta sushto sam siguren che ima. google e tvoi priatel :)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 24 Юни 2005 00:41

Anonymous написа:Двигателя е 3S-FE , 2 литра, 121 к.с. 1991 г.
Ето така изглежда двигателя:

http://www.toyotaclub.hg.pl/cam-10.jpg

http://www.japanmoottorituonti.fi/pics/3s-fe.jpg[/img]
Toq dvigatel sa go slagali na Camry v US m/u 88 i 91g.
Ti kakva kola ima6 i kade q kara6?!?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Гост

Мнение от Гост » 24 Юни 2005 13:05

Kolata e Carina 1991g. ot Sofia sam. Imam e-kniga za tazi seria dvigateli, no tam pishe, che oborotite se regulirat avtomatichno ot niakakva klapa. Rabotata e tam , che v knigata pishe, che klapata e s podavane na naprejenie kam neia , a tazi za koiato pishe punkara e tip letiashta chinia, no niama nikakvi kabeli za neia, nito niakakvi vintcheta ili drugo koeto da sluvi za regulirane na oborotite. sad.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 24 Юни 2005 14:37

Anonymous написа:Kolata e Carina 1991g. ot Sofia sam. Imam e-kniga za tazi seria dvigateli, no tam pishe, che oborotite se regulirat avtomatichno ot niakakva klapa. Rabotata e tam , che v knigata pishe, che klapata e s podavane na naprejenie kam neia , a tazi za koiato pishe punkara e tip letiashta chinia, no niama nikakvi kabeli za neia, nito niakakvi vintcheta ili drugo koeto da sluvi za regulirane na oborotite. sad.gif
vuzmozno eda e ot dugiyat tip, deto ima edno "kruglo platmasovo kranche" otgore, ili i edna buksa s dva kabela kum neya!
ako vse pak vzemesh i snimash detailno dvigetaly navsyakude i lachish tuka snimkite moga da se opitam a ya namerya i da ti ya pokaza!
wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 84 госта