Сагата продължава

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Сагата продължава

Мнение от the_rider » 30 Юни 2005 10:14

такааа, смених и дюзата, която очевидно даваше ядове с чисто нова - Бош. Нещата се подобриха значително, но все-пак.....тихите обороти са малко ниски /около 500/. Продължава да прекъсва понякога, но обикновенно с форсиране се оправя /преди въобще не се оправяше/. При включване на климатика тихите обороти стават и доста нестабилни.
Решх, че може да има натрупана грешка от старата дюза и откачих акумулатора - никкъф ефект.
Дали неможе наистина да има грешки, които, обаче, немогат да бъдат изчистени със спиране на тока??

b_d

Re: Сагата продължава

Мнение от b_d » 30 Юни 2005 10:41

the_rider написа:такааа, смених и дюзата, която очевидно даваше ядове с чисто нова - Бош. Нещата се подобриха значително, но все-пак.....тихите обороти са малко ниски /около 500/. Продължава да прекъсва понякога, но обикновенно с форсиране се оправя /преди въобще не се оправяше/. При включване на климатика тихите обороти стават и доста нестабилни.
Решх, че може да има натрупана грешка от старата дюза и откачих акумулатора - никкъф ефект.
Дали неможе наистина да има грешки, които, обаче, немогат да бъдат изчистени със спиране на тока??
За колко време откачи акумулатора - трябва да е за повечко.

Иначе от климатика поне 2 жици отиват в ЕКУ-то и му казват да коригира оборотите. Може да погледнеш дали няма нещо прекъснато или прегоряло.
За оборотите имаш едно винтче до дросела. Дигни ги малко.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Re: Сагата продължава

Мнение от the_rider » 30 Юни 2005 14:03

bad_dog написа:
the_rider написа:такааа, смених и дюзата, която очевидно даваше ядове с чисто нова - Бош. Нещата се подобриха значително, но все-пак.....тихите обороти са малко ниски /около 500/. Продължава да прекъсва понякога, но обикновенно с форсиране се оправя /преди въобще не се оправяше/. При включване на климатика тихите обороти стават и доста нестабилни.
Решх, че може да има натрупана грешка от старата дюза и откачих акумулатора - никкъф ефект.
Дали неможе наистина да има грешки, които, обаче, немогат да бъдат изчистени със спиране на тока??
За колко време откачи акумулатора - трябва да е за повечко.

Иначе от климатика поне 2 жици отиват в ЕКУ-то и му казват да коригира оборотите. Може да погледнеш дали няма нещо прекъснато или прегоряло.
За оборотите имаш едно винтче до дросела. Дигни ги малко.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Еми поне 5-6 минути седя откачен. Той коригира, ама са нестабилни. Дори имам чувството, че от време на време климатика изключва сам за малко, а не е климатроник, би трябвало да бачка нонстоп. Каточели сега прекъсването се появява или на празен ход или когато съм на висока предавка и не ускорявам - сиреч при малък дебит на дюзите - от там си мисля дали нямам позапушена някоя дюза /дори се съмнявам в точно определена/. Сложил съм добавка за прочистване на дюзите, дано да даде някакъв ефект...
Чувал съм за някакво ултразвуково почистване - някакви мнения за една такава процедура??

b_d

Re: Сагата продължава

Мнение от b_d » 30 Юни 2005 14:42

the_rider написа: Еми поне 5-6 минути седя откачен. Той коригира, ама са нестабилни. Дори имам чувството, че от време на време климатика изключва сам за малко, а не е климатроник, би трябвало да бачка нонстоп. Каточели сега прекъсването се появява или на празен ход или когато съм на висока предавка и не ускорявам - сиреч при малък дебит на дюзите - от там си мисля дали нямам позапушена някоя дюза /дори се съмнявам в точно определена/. Сложил съм добавка за прочистване на дюзите, дано да даде някакъв ефект...
Чувал съм за някакво ултразвуково почистване - някакви мнения за една такава процедура??
Значи - остави го около час. Обикновено казват "да идеш да пиеш една/две бири - задължително студени"'. Климатиците би трябвало да изключват, защото иначе биха се обледили, ама не ги разбирам много много.
Почистването с ултразвук не е лошо - като се има предвид с какви боклуци караме. Скоро смених горивния филтър на Мерцедеса и не е истина колко вода и боклук изтече.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Сагата продължава

Мнение от punkara » 01 Юли 2005 10:26

the_rider написа:
bad_dog написа:
the_rider написа:такааа, смених и дюзата, която очевидно даваше ядове с чисто нова - Бош. Нещата се подобриха значително, но все-пак.....тихите обороти са малко ниски /около 500/. Продължава да прекъсва понякога, но обикновенно с форсиране се оправя /преди въобще не се оправяше/. При включване на климатика тихите обороти стават и доста нестабилни.
Решх, че може да има натрупана грешка от старата дюза и откачих акумулатора - никкъф ефект.
Дали неможе наистина да има грешки, които, обаче, немогат да бъдат изчистени със спиране на тока??
За колко време откачи акумулатора - трябва да е за повечко.

Иначе от климатика поне 2 жици отиват в ЕКУ-то и му казват да коригира оборотите. Може да погледнеш дали няма нещо прекъснато или прегоряло.
За оборотите имаш едно винтче до дросела. Дигни ги малко.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Еми поне 5-6 минути седя откачен. Той коригира, ама са нестабилни. Дори имам чувството, че от време на време климатика изключва сам за малко, а не е климатроник, би трябвало да бачка нонстоп. Каточели сега прекъсването се появява или на празен ход или когато съм на висока предавка и не ускорявам - сиреч при малък дебит на дюзите - от там си мисля дали нямам позапушена някоя дюза /дори се съмнявам в точно определена/. Сложил съм добавка за прочистване на дюзите, дано да даде някакъв ефект...
Чувал съм за някакво ултразвуково почистване - някакви мнения за една такава процедура??
rider, pitai Heki, toi si beshe dal duzite na pochistvane s ultrazvuk i pr. napravi tazi procedura, i viz dali shte ima podobrenie. ako ne izchakai do avgost, kato si doida, i az shte ya pregledam, vse nyakude shte izlze problema. wink.gif
punky

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 01 Юли 2005 11:23

Дюзите ги почистиха в "Дунев" струва по 12 лева на парче. Разлика в капацитета от повече от 2-3% е недопустима, поне така ми казаха в сервиза, което значи, че ако имаш една нова дюза, която работи на 100% и 3 по-стари, които са примерно на 75%, нормално е нещата да не са наред все още! Посъветвай се с хората в "Дунев", 0886202121.

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 01 Юли 2005 14:20

В същност когато ги свалях двете дюзи - на първии трети цил. изглеждаха значително по-зле от тези на 2 и 4-ти. Имаха нагар, макар и не много голям и в единия край керамиката им около дупчиците беше като надраскана. Каточели са "плювали" накриво. Едната - на 3-ти цил. я смених, щото имаше и отклонения в намотката. Остана тази на 1-ви цил. която не беше идеална но нямаше отклонения. Каточели проблема е от нея. Те в свалено състояние ли ги почистват или на колата?

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Re: Сагата продължава

Мнение от the_rider » 01 Юли 2005 14:30

punkara написа:
the_rider написа:
bad_dog написа:
За колко време откачи акумулатора - трябва да е за повечко.

Иначе от климатика поне 2 жици отиват в ЕКУ-то и му казват да коригира оборотите. Може да погледнеш дали няма нещо прекъснато или прегоряло.
За оборотите имаш едно винтче до дросела. Дигни ги малко.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Еми поне 5-6 минути седя откачен. Той коригира, ама са нестабилни. Дори имам чувството, че от време на време климатика изключва сам за малко, а не е климатроник, би трябвало да бачка нонстоп. Каточели сега прекъсването се появява или на празен ход или когато съм на висока предавка и не ускорявам - сиреч при малък дебит на дюзите - от там си мисля дали нямам позапушена някоя дюза /дори се съмнявам в точно определена/. Сложил съм добавка за прочистване на дюзите, дано да даде някакъв ефект...
Чувал съм за някакво ултразвуково почистване - някакви мнения за една такава процедура??
rider, pitai Heki, toi si beshe dal duzite na pochistvane s ultrazvuk i pr. napravi tazi procedura, i viz dali shte ima podobrenie. ako ne izchakai do avgost, kato si doida, i az shte ya pregledam, vse nyakude shte izlze problema. wink.gif
punky
Мерси за предложението...дано да не се налага да чакам до Август за да намеря разрешение.

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 01 Юли 2005 15:53

Те в свалено състояние ли ги почистват или на колата?
Дюзите трябва да са свалени, там веднага им пускат ток за да се убедят, че не са напълно блокирали и тогава ги приемат за ремонт. Пускат ги на въпросния ултразвук, като един цикъл на почистване бил около 16мин. Ако се наложи, го повтарят още няколко пъти (това не се отразява на цената) до влизане на дюзата в норма и изравняване на "КПД"-то на всички дюзи с разлика не по-голяма от 2-3%.

El Camino

Мнение от El Camino » 01 Юли 2005 15:57

Xeku написа:
Те в свалено състояние ли ги почистват или на колата?
Дюзите трябва да са свалени, там веднага им пускат ток за да се убедят, че не са напълно блокирали и тогава ги приемат за ремонт. Пускат ги на въпросния ултразвук, като един цикъл на почистване бил около 16мин. Ако се наложи, го повтарят още няколко пъти (това не се отразява на цената) до влизане на дюзата в норма и изравняване на "КПД"-то на всички дюзи с разлика не по-голяма от 2-3%.
Няколко пъти... wacko.gif wacko.gif wacko.gif

Такива уредчета за ултразвуково почистване бяха пуснали тук в Чибо за по 20 евро :whistle: rolleyes.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 01 Юли 2005 16:00

El Camino написа:
Xeku написа:
Те в свалено състояние ли ги почистват или на колата?
Дюзите трябва да са свалени, там веднага им пускат ток за да се убедят, че не са напълно блокирали и тогава ги приемат за ремонт. Пускат ги на въпросния ултразвук, като един цикъл на почистване бил около 16мин. Ако се наложи, го повтарят още няколко пъти (това не се отразява на цената) до влизане на дюзата в норма и изравняване на "КПД"-то на всички дюзи с разлика не по-голяма от 2-3%.
Няколко пъти... wacko.gif wacko.gif wacko.gif

Такива уредчета за ултразвуково почистване бяха пуснали тук в Чибо за по 20 евро :whistle: rolleyes.gif
Тия в Чибо са за бижутерия и малко не стават за инжектори (поразпитах) :-)
Имаше ги и в Конрад магазините в София.

El Camino

Мнение от El Camino » 01 Юли 2005 16:11

Каква е разликата... т.е. защо не стават?

b_d

Мнение от b_d » 04 Юли 2005 09:11

El Camino написа:Каква е разликата... т.е. защо не стават?
СЛАБИ

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта