ПРОБЛЕМ СЪС СЪЕДИНИТЕЛ НА ТОЙОТА АВЕНСИС D4D

Публикувай отговор
Аватар
REX_TAXI
Мнения: 89
Регистриран на: 17 Ное 2006 20:13
Местоположение: Баня

Мнение от REX_TAXI » 23 Май 2008 12:43

Колега да не би случайно да си купил колата миналата пролет от ТМ и цвета да е тъмно зелен-металик?? unsure.gif unsure.gif
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T25
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T27
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T27
TOYOTA Yaris 1.4 D4D

Аватар
stensy
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Ное 2007 17:26
Местоположение: Plovdiv

Мнение от stensy » 23 Май 2008 17:24

Ами не съм я купил от ТМ Ауто, а от собственик. ЕЕЕЕ ВЕЧЕ СЪМ СЪС НОВ МАХОВИК, СЪЕДИНИТЕЛ И МАСЛО НА СКОРОСТНАТА КУТИЯ. Колата страшно много утихна и не мога да я позная. Педала на съединителя се натиска много леко и скоростите се включват мнго по лесно. Като са ми сменяли миналия път лагера на съединителя са ми сложили много малко масло в скоростната кутия (майстора каза, че е източил някаде околo полoвин литър само). Бих могъл да кажа на Всички които се чудят дали да сменят маховика или не (естествено ако му има нещо де) : "НЕ СЕ ЧУДЕТЕ А ВЕДНАГА ГО СМЕНЕТЕ". Благодаря на всички за мненията и за помоща! ЖИВИ И ЗДРАВИ! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 24 Май 2008 02:24

А при кой майстор го смени!? Или реши в последния момент при друг ?! Няма лошо, просто питам, че не съм се заседявал много време там скоро biggrin.gif А вече си обигран в ибей, но ако имаш въпроси или нещо - свиркай biggrin.gif Голям кеф си е да можеш да работиш с него и да търсиш и намираш квото ти трябва, при това на доста по-нормални цени :thumbsup:

Аватар
stensy
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Ное 2007 17:26
Местоположение: Plovdiv

Мнение от stensy » 24 Май 2008 13:25

Ами интересното в случея е, че продавача от ebay.co.uk използва куриерската фирма TNT, с която пратката е пристигнала на 17.05 (заявих ги на 08-09.05). Аз на 23.05 за пореден път звъннах на митническата поща на Иван Вазов от където ме разочароваха за пореден път. Обадих се за 4 път до Англия на продавачите и им исках номера който е изписан на баркода на колета. От сайта http://www.track-trace.com/ без да знам с коя спедиторска фирма се превозва пратката, на късмет след третия опит на фирмата TNT ми изписа подробно кога е тръгнал колета и че е пристигнал на 17.05 в Пловдив. Гледам и не мога да повярвам - пише "17 May 2008 13:30 Plovdiv Not Home On Delivery Attempt To Residential Address". Намерих телефон на TNT в София и като им звъннах ми казаха, че е нямало никои на посочения адрес, а телефон за връзка не е записан и толкова. Още някои друг ден и колетчето щеше да пътува обратно за дома. Няма да Ви разправям каквo им чуха ушите на тия от TNT. Както и да е, смених ги при Сервиз "Манол" http://www.manolin.infojoker.com и съм много доволен от отношението и бързината.
Aleksandar написа:Сервиз "Манол" до Източния вход на гребната. По принцип е само за японски автомобили, но правят и други. Когато ги открих ми свършиха мъките по сервизите. Препоръчвам ги с две ръце. :thumbsup: :thumbsup:
Me4oKyX благодаря ти за сервиза който ми показа. С Aleksandar се познаваме от години и направо ме заведе при неговите майстори. При Митьо брадата смятам да си сменям маслото скоро, защото май е доста добро. Препорачвам го на Всички!!!
Някой би ли написал как се казват на англииски или немски тампоните над задните амортисьори на Авенсис D4D. НАСЛУКА НА ВСИЧКИ!!! :thumbsup:

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 24 Май 2008 20:19

амортисьор е: Stossdämpfer
отзад е:hinten
долу е:unten
горе е:oben
тампон е:Gummidämpfer или само Dämpfer.
това на немски! wink.gif

ако този търговец е специализиран за тойота дай link насам моля.
thx!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
extel
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Окт 2007 10:44
Местоположение: София

Мнение от extel » 25 Май 2008 14:32

@stensy

От тези към които ти пратих линк ли ги купи нащата или намери и друг който ги продава?
AVENSIS 2.0 D4D 2001 SOL 110 HP

http://vbox7.com/play:00dda1ee76 - смеех...

Аватар
stensy
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Ное 2007 17:26
Местоположение: Plovdiv

Мнение от stensy » 25 Май 2008 15:22

Ами купих ги от същия линк който ми даде, за което страшно много ти БЛАГОДАРЯ!!!! Фирмата се казва IEZURA, а новия линк за моховика е http://cgi.ebay.co.uk/TOYOTA-AVENSIS-RA ... 18Q2el1247
Ако някой се реши да поръча обезателно да пише в забележката да запишат GSM или телефон за да те намерят от куриерската фирма!!! При мене имаше само адреса и трябваше да се превръщам в детектив!
Всички части са в опаковки на TOYOTA и найстина са оригинални!!!
Прикачени файлове
Изображ.290.jpg
Изображ.290.jpg (68.48 KiB) Преглеждано 7443 пъти
Изображ.291.jpg
Изображ.291.jpg (72.81 KiB) Преглеждано 7443 пъти
Изображ.294.jpg
Изображ.294.jpg (70.5 KiB) Преглеждано 7443 пъти
Изображ.298.jpg
Изображ.298.jpg (51.26 KiB) Преглеждано 7443 пъти
Последно промяна от stensy на 26 Май 2008 14:01, променено общо 1 път.

Аватар
extel
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Окт 2007 10:44
Местоположение: София

Мнение от extel » 25 Май 2008 22:31

Моля, моля biggrin.gif
аз нищо не съм направил, просто ползвах бутон SEARCH в ebay , понеже наистина ме впечатли твоята тема, а и цените в ТМ от които и аз си изпатих, след като се набутах с 1500 лв. за части които струват 500 лв. при тия пичове в UK wink.gif :thumbsup:
AVENSIS 2.0 D4D 2001 SOL 110 HP

http://vbox7.com/play:00dda1ee76 - смеех...

Аватар
Aleksandar
Мнения: 251
Регистриран на: 26 Авг 2007 09:35
Местоположение: Sofia

Мнение от Aleksandar » 26 Май 2008 09:20

Наистина е полезно да се споделят такав информация, иначе такива като ТМ ще продължават да се гаврят :thumbsup:
Toyota Avensis AT221 7A-FE

chaval
Мнения: 203
Регистриран на: 29 Мар 2008 23:42
Местоположение: София

Мнение от chaval » 28 Май 2008 15:51

Евала за това:thumbsup:. На мен ми предстоят същите действия и намерих някаква фирма за която нищо не съм чувал http://cgi.ebay.co.uk/TOYOTA-CELICA-COR ... otohosting
ако някой има представа за качеството на продукта моля нека пише за да не поръчвам на сляпо smile.gif

Аватар
stensy
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Ное 2007 17:26
Местоположение: Plovdiv

Мнение от stensy » 29 Май 2008 14:17

Ами мога да ти кажа, че като натиснеш в дясно "See detailed feedback" и можеш да видиш, че фирмата има 113 позитивни мнения от купувачи и нито едно негативно! Стискам палци и обезателно като поръчваш звънни на телефона на фирмата! УСПЕХ! :thumbsup:

chaval
Мнения: 203
Регистриран на: 29 Мар 2008 23:42
Местоположение: София

Мнение от chaval » 29 Май 2008 16:17

Благодаря ти stensy, то при мен се оказа лесна работа. Снощи докато се ровех за вапросната марка ексиди им намерих и вносителите за БГ, оказаха се наистина добри даже в някой от моделите на Тойота фабрично слагат от тях, абе истинска японска работа http://www.exedy.co.uk/. Сутринта минах през центалния им склад и ми дадоха доста добра цена- феродов диск 87лв, притискателен диск 117лв и лагер за 55лв общо към 260лв при цена за същото от ТМ ауто 710лв идешеми да разцелувам продавача и на всичкото тогоре ги имаха в наличност та напазарувах smile.gif . Не ги питах евентуално за маховик защото при мен не е задължителен. Сега остава разправията по смяната ма тя не плаши biggrin.gif

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 30 Май 2008 00:15

ЕЕеееййй, къф кеф ми е ..... Нека повече хора да се научат на ибей, че да вземат тия части да идват на нормални цени ..... Не да ни правят на идиоти.... А все пак ако някой не се оправя с нещо да свирка, знам му и кътните зъби на тоя сайт laugh.gif :thumbsup:

Аватар
stensy
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Ное 2007 17:26
Местоположение: Plovdiv

Мнение от stensy » 30 Май 2008 08:27

Me4oKyX написа:ЕЕеееййй, къф кеф ми е ..... Нека повече хора да се научат на ибей, че да вземат тия части да идват на нормални цени ..... Не да ни правят на идиоти.... А все пак ако някой не се оправя с нещо да свирка, знам му и кътните зъби на тоя сайт laugh.gif :thumbsup:
Me4oKyX имам да те черпя!!!!! Ти си този които ме надъха да напазарувам от ebay без да се притеснявам от лъжливи доставчици или някакви такива български простотии!!!Ще звънна да почерпя по биричка! :thumbsup:

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 30 Май 2008 13:51

stensy написа:
Me4oKyX написа:ЕЕеееййй, къф кеф ми е ..... Нека повече хора да се научат на ибей, че да вземат тия части да идват на нормални цени ..... Не да ни правят на идиоти.... А все пак ако някой не се оправя с нещо да свирка, знам му и кътните зъби на тоя сайт laugh.gif :thumbsup:
Me4oKyX имам да те черпя!!!!! Ти си този които ме надъха да напазарувам от ebay без да се притеснявам от лъжливи доставчици или някакви такива български простотии!!!Ще звънна да почерпя по биричка! :thumbsup:
хора наа мен ще ми трябват доста части за ае92 гти. как ще комуникираме незнам. задно окачване всички втулки, всички филтри свещи, всички масла и течности,спирачните маркучи са тръгнали отпрад, гарнитура на главата , некви втулки на педала на съединителя (почти 1 см има луфт настани), гумата м/у всмук. колектор, доста ламарини- здни калници, вежди десен подпраг и др. може би. днес ше ходя и до един тенекиджия да я види колицата... unsure.gif

:help: нямам си идея как се поръчва по ибей затова се обръщам към вас за помощ. предложете удобен начин за комукация , че сме далече за седмични срещи.
поздрави

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта