SEMI Tuning

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
pumabg
Мнения: 114
Регистриран на: 08 Апр 2008 22:30
Местоположение: Софето

SEMI Tuning

Мнение от pumabg » 28 Апр 2009 12:00

Здравейте колеги, живях дълги години в Полша и във Варшава имаше фирма, която правеше тунинг на коли без обаче да форсира двигателите.
Преди всичко откачаха серво-помпите, климатиците и всичко останало от двигателя, и заместваха с електрическо моторче, като по този начин освобождаваха някакви 12-18 % повече тяга…
Плюс това правиха стандартните преработки за въздушен филтър, ауспуси, и спортни свещи ..
Хубавото беше, че без да се пипа двигателя и да се скъсява животноста му успяваха да подобрят и то доста ускоренията.
Въпроса ми е има ли фирми, които се занимават с такъв вид тунинг?
Защото повечето хора тук пишат за турбо двигатели и сериозни усилвания на мощта, а най често на човек, който не ходи по състезания му трябва малко повече динамика, и лекота …

:thumbsup:

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 29 Апр 2009 03:22

Да колега само дето , като прехвърлиш нещата от механика на електрически не знам какво точно ще спечелиш защото те ще натоварят алтернатора повече и пак ще си му тежи на мотора . Има смисъл ако ги захранваш от отделен акумулатор , който се зарежда само от загубите или в къщи или пък въобще ги махнеш иначе е безмислено .
И щом прави преработки по колекторите и тн значи форсира все пак двигателите :thumbsup: . Защото ако смениш само колектори и филтри без да промениш пълненето няма да спечил абсолютно нищо . rolleyes.gif

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 29 Апр 2009 09:08

Bass_Man написа:Да колега само дето , като прехвърлиш нещата от механика на електрически не знам какво точно ще спечелиш защото те ще натоварят алтернатора повече и пак ще си му тежи на мотора . Има смисъл ако ги захранваш от отделен акумулатор , който се зарежда само от загубите или в къщи или пък въобще ги махнеш иначе е безмислено .
И щом прави преработки по колекторите и тн значи форсира все пак двигателите :thumbsup: . Защото ако смениш само колектори и филтри без да промениш пълненето няма да спечил абсолютно нищо . rolleyes.gif
ей, гугъл не е чувал за керс май biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
pumabg
Мнения: 114
Регистриран на: 08 Апр 2008 22:30
Местоположение: Софето

Мнение от pumabg » 29 Апр 2009 12:02

Bass_Man написа:Да колега само дето , като прехвърлиш нещата от механика на електрически не знам какво точно ще спечелиш защото те ще натоварят алтернатора повече и пак ще си му тежи на мотора . Има смисъл ако ги захранваш от отделен акумулатор , който се зарежда само от загубите или в къщи или пък въобще ги махнеш иначе е безмислено .
rolleyes.gif
Аз не съм влизал в подробности кво точно правят а споделих самата идея!
Bass_Man написа: И щом прави преработки по колекторите и тн значи форсира все пак двигателите :thumbsup: . Защото ако смениш само колектори и филтри без да промениш пълненето няма да спечил абсолютно нищо . rolleyes.gif
Спортните свещи и филтър подобряват изгарянето а колекторите по лесно изхвърлят изгорелите газове...
Според фирмата, това плюс допълнителното моторче дава до 20% повече бързина и ряз на колата...

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 30 Апр 2009 02:18

pumabg написа: Спортните свещи и филтър подобряват изгарянето а колекторите по лесно изхвърлят изгорелите газове...
Според фирмата, това плюс допълнителното моторче дава до 20% повече бързина и ряз на колата...
Филтъра подобрява изгарянето ?
И спортните свещи ?
И колекторите по-лесно изхвърлят газовете ?
След тези неща мога спокойно да зключа , че въобще не ти е ясно какво се случва в ДВГ.
А за да постигнеш 20% повече бързина и ряз доста зор трябва да видиш !
diver написа:
Bass_Man написа:....................който се зарежда само от загубите или в къщи или пък въобще ги махнеш иначе е безмислено ................
Взми и изплувай малко и чети не само през три реда :whistle: . Или може би имаш кебапче в окото tongue.gif ?

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 30 Апр 2009 07:23

Bass_Man написа:Взми и изплувай малко и чети не само през три реда :whistle: . Или може би имаш кебапче в окото tongue.gif ?
Това не го разбрах. Ти разбра ли го?! За кебапчето важното е да не е в г**а, ма що ли си говоря за кебапчета с вегетарианец?! А по темата прочети малко повече или ти спряха гугъла?
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 30 Апр 2009 07:33

pumabg написа:Спортните свещи и филтър подобряват изгарянето а колекторите по лесно изхвърлят изгорелите газове...
Според фирмата, това плюс допълнителното моторче дава до 20% повече бързина и ряз на колата...
от 200 ,почваш до 240 да вдигаш wink.gif ако найстина са написали това-бягай надалече,,,това което изброй ще ти даде между 1 и 4 коня според мен,който ти няма и да усетиш реално...и не е нужно да отидеш в тунинг фирма за да си ги подмениш

бат дог даваше линк една полезна статия за плацебо ефекта, в википедиата,,,

Аватар
pumabg
Мнения: 114
Регистриран на: 08 Апр 2008 22:30
Местоположение: Софето

Мнение от pumabg » 30 Апр 2009 13:01

rudolf написа: от 200 ,почваш до 240 да вдигаш wink.gif ако найстина са написали това-бягай надалече,,,това което изброй ще ти даде между 1 и 4 коня според мен,който ти няма и да усетиш реално...и не е нужно да отидеш в тунинг фирма за да си ги подмениш

бат дог даваше линк една полезна статия за плацебо ефекта, в википедиата,,,

За разлика от много други пишещи тук аз съм лаик в автомобилостроенето...
Чичко Google използвам от скоро и по принцип се опирам на личния си опит, контакта с хора разбиращи от една или друга дейност, от колкото на него ..
За мое съжаление обаче, когато се върнах преди три години в България разбрах, че всички тук разбират от всичко и от нищо ... ...
Където и квото и да правиш, ако преди това не си прочел поне няколко тома по дадената тематика спукана ти е работата ...
Преди месец си купих LCD с вграден цифров тунер, като очаквах хората, които се занимават с тези неща да ми разяснят повече ...Все пак човек не може от всичко да разбира!
Да но ми се наложи, поради факта, че повечето хора учат едно а работят друго, интересуват ги съвсем различни неща от това, което правят по цял ден...
Същото е и с колите ..Защото същите тези „разбирачи” преди години ми казваха, че не е нужно да имаш 4 еднакви гуми..или пък, че след 100хил. е по хубаво да минеш на по гъсто масълце или колко глупаво било да караш през деня на фарове (щял сам да спестя акумулатора, освен живота си разбира се)
Не казвам, че на запад няма и такива хора, но тук са в изобилие...
Е нали вожда ни бе нарочил за техническа нация, и всички го приехме, като даденост.
Та извинявайте за този дълъг увод, но просто по някой път не се сдържам.
А по темата, мога да кажа, че през живота си съм карал много коли предимно бързи, ако исках да имам спортна кола просто щях да си купя ..
Но ми прави удоволствие, да си карам Королката, в която се влюбих още като тийнейджър...
Та приятелю Рудолф, аз не вярвам, че от 200 ще направя 240, но с очите си видях как кола, с всички подобрения, които изредих в първия пост, ускорява в пъти по добре ...

Peace wink.gif

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 30 Апр 2009 13:47

тва за 100к и гъстотомасло да земат да ме разходят :whistle:

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 30 Апр 2009 15:49

pumabg написа: ....
аз всеки ден се изненадвам ,колко много хора имат сериозни теоритични празнини в техническата си грамотност. аз съм един от тези хора,,,практичния опит е още по зле.

ще ти напиша някой фази при подобни наблюдения на такива като мен,който не ряазбират:
1ва фаза-знаеш си че не разбираш и се впечатляваш на всичко каквото чуеш,без значение дали разбираш нещо (леко се комплексираш колко разбират всички около теб и им се възхищаваш)
2ра фаза-- на съвсем произволен принцип започваш да повтаряш част от изреченията на някой на когото си повярвал и има авторитет пред теб.(в повечето случей,без основание). в тази фаза всеки спор с теб е безмислен,защото ти си обясняваш нещата по свой собствен начин.

3та фаза,,,чудиш се на глупавите решения на автопроизводителките, имаш страшно готини идей за тунинг, екология,поглед върху техниката,,,желание да направиш колата си по твоя вкус,,,,имаш пренебрежително отношение към хора които уж разбират ,но не при3мат идейте ти с възхищение,защото явно ти си по информиран и мислиш доста по разчупено,докато консерватичма и праволинейното им мислене не им позволява да разберат нещо ново.

4та фаза има няколко под точки:

а/даваш прекалено много пари с минимален резултат ,за да разбереш защо други хора не го правят.
б/нищо не правиш , но живееш с усещането ,че можеш да го направиш и околните са задръстени и неграмотни.
в/порастват ти мъдреци, без да си си се набутал с някой паметник и да си основен акционер на тунинг фирма за алтернативен тунинг,която е от скоро , но от форума в сайта им,ясно личи че имат големи резултати.

не се притеснявай за дългия увод,нормално е щом дълги години си живял в чужбина да подценяваш българите. не е нужно да питаш в този форум,,, има световно известни производители на генераций,свещи,филтри с спецификаций,,,а за механичните загуби по периферията -теоритично си се знае колко би спечелил от откачане на едно или друго,или олекотяване на въртящи се детайли.

Аватар
pumabg
Мнения: 114
Регистриран на: 08 Апр 2008 22:30
Местоположение: Софето

Мнение от pumabg » 30 Апр 2009 16:41

rudolf написа:
ще ти напиша някой фази при подобни наблюдения на такива като мен,който не ряазбират:
1ва фаза-знаеш си че не разбираш и се впечатляваш на всичко каквото чуеш,без значение дали разбираш нещо (леко се комплексираш колко разбират всички около теб и им се възхищаваш)
2ра фаза.........
Благодаря ти за отговора, мисля че по точно от това не можеше да се каже... :thumbsup:
rudolf написа: не се притеснявай за дългия увод,нормално е щом дълги години си живял в чужбина да подценяваш българите. не е нужно да питаш в този
Само една добавка. Българите никога не съм подценявал, защото това би означавало да подценявам и самия себе си!
Поздрави

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 30 Апр 2009 17:08

diver написа:
Това не го разбрах. ..........
Еми като не можеш да го разбереш защо да ти обяснявам ?
Няма защо да говориш с вегетарианците за кебапчета защото имат доста по-малко съдържание на лой в главата :thumbsup: !
Е ти да прочетеш :
http://en.wikipedia.org/wiki/Regenerative_braking
А и нещо много почнахте да ревете срещу гугъла малко в повечко ви идва информацията ли кво ли ?

pumabg - съгласен съм с теб !

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 30 Апр 2009 17:58

diver написа:....
откажи се,,,кат не става-не става

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 30 Апр 2009 18:15

rudolf написа:
diver написа:....
откажи се,,,кат не става-не става
,,,,,,,,

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 30 Апр 2009 20:19

pumabg написа:но с очите си видях как кола, с всички подобрения, които изредих в първия пост, ускорява в пъти по добре ...
Да бе, пъти ... ама друг път

http://en.wikipedia.org/wiki/Placebo_ef ... ebo_effect

Не се занимавай с тия глупости - карай си колата както е и не си губи времето с простотии като "спортни" свещи и т.н.




Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 120 госта