Pomoht

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
nuvolari
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Апр 2009 15:50
Местоположение: MONTANA

Pomoht

Мнение от nuvolari » 13 Май 2009 02:42

zdravei te na vsi4ki imam toyota celica gt 1996 mojeli da i se sloji turbo bez dai smenqvam butalata i drugite 4arkove

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Re: Pomoht

Мнение от Troshko » 13 Май 2009 08:36

nuvolari написа:zdravei te na vsi4ki imam toyota celica gt 1996 mojeli da i se sloji turbo bez dai smenqvam butalata i drugite 4arkove
Всичко може на този сФЯт :thumbsup: Но без даИ сменЯваш нито един чарк ,само да сложиш турбото няма да стане !!
Личен съвет от мен НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ ,по-добре си купи ТУРБО слелика или 3СГТЕ мотор направо smile.gif

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Re: Pomoht

Мнение от LordDigital » 13 Май 2009 09:03

nuvolari написа:zdravei te na vsi4ki imam toyota celica gt 1996 mojeli da i se sloji turbo bez dai smenqvam butalata i drugite 4arkove
Може разбира се! Само трябва да му направиш каса от дъб или дурал във багажника защото иначе много ша са търкаля ,да знаиш! а Отпред за довършване на проекта можеш да закачиш един InterFooler (почти като InterCooler ма не съвсем) :whistle: :whistle:

Иначе на сериозно ,Tibi.B ти е написал много правилно.
Изображение

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Pomoht

Мнение от Vokil » 13 Май 2009 09:51

nuvolari написа:zdravei te na vsi4ki imam toyota celica gt 1996 mojeli da i se sloji turbo bez dai smenqvam butalata i drugite 4arkove
Можеш но ако го направиш сам ще ти трябват около 2000лв и поне 5 месеца събиране на части и главоболия.Ако идеш на сервиз незнам каква ще е цифрата пък и не ми трябва сърдечен удар в момента :)
Човек и добре да живее умира .......

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 13 Май 2009 16:19

ako e US variant s 5sfe moje no s mnogo malak naduv i ne si struva.
ako e 3sge, sas smiana na injectori i dobaviane na niakakv fuel management moje da se turbinira savsem vazmojno, no triabva da znaesh kakvo pravish zashoto shansovete da se izaka e mnogo po goliam.

Ti iavno ne znaesh tochno kakvo pravish taka che pocheti iz neta 1-2 godini pa togava pak
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 13 Май 2009 18:17

ugabuga написа:ako e US variant s 5sfe moje no s mnogo malak naduv i ne si struva.
ako e 3sge, sas smiana na injectori i dobaviane na niakakv fuel management moje da se turbinira savsem vazmojno, no triabva da znaesh kakvo pravish zashoto shansovete da se izaka e mnogo po goliam.

Ti iavno ne znaesh tochno kakvo pravish taka che pocheti iz neta 1-2 godini pa togava pak

Uga ,

най-вероятно турбинирането няма да е на мода след 1-2 години laugh.gif laugh.gif laugh.gif stupid.gif

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 15 Май 2009 23:57

Tibi.B написа:
ugabuga написа:ako e US variant s 5sfe moje no s mnogo malak naduv i ne si struva.
ako e 3sge, sas smiana na injectori i dobaviane na niakakv fuel management moje da se turbinira savsem vazmojno, no triabva da znaesh kakvo pravish zashoto shansovete da se izaka e mnogo po goliam.

Ti iavno ne znaesh tochno kakvo pravish taka che pocheti iz neta 1-2 godini pa togava pak

Uga ,

най-вероятно турбинирането няма да е на мода след 1-2 години laugh.gif laugh.gif laugh.gif stupid.gif
ДА, керс системата е много по-ефективна,,,не случайно в формула 1 използват нея, а не турбо,,,пък и керс -хем прави колата по бърза,,хем по иконимична защото си е хибрид. някой знае ли дали мога да си закъча 2-3 електромотора?

nuvolari
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Апр 2009 15:50
Местоположение: MONTANA

Мнение от nuvolari » 16 Май 2009 21:14

hte minem samo sas 4ip i mahovik togava ian4e sam nameril edin dvigatel ot celica samo4e e staria model i mi izkat 2000lv wink.gif

b_d

Мнение от b_d » 16 Май 2009 22:25

според мен някой те лъже - не съм чувал за чипове за тези тойоти

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 17 Май 2009 07:48

bad_dog написа:според мен някой те лъже - не съм чувал за чипове за тези тойоти
http://www.afrtuning.co.uk/ECU-Chip-Tun ... a%20Celica


:whistle:

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 17 Май 2009 07:58

Tibi.B написа:
bad_dog написа:според мен някой те лъже - не съм чувал за чипове за тези тойоти
http://www.afrtuning.co.uk/ECU-Chip-Tun ... a%20Celica


:whistle:
Много ме съмнява 96-та да са драматично различни ЕКУ-тата ,за OBD1 възможните имлементации водещи до reMap са само и единствено със дъщерни платки. Процесорите са proprietary Denso със вградена памет ,което прави целия ремап загубена кауза (от гледна точка на инвестиции във Хардуер).
Изображение

b_d

Мнение от b_d » 17 Май 2009 08:59

LordDigital написа:
Tibi.B написа:
bad_dog написа:според мен някой те лъже - не съм чувал за чипове за тези тойоти
http://www.afrtuning.co.uk/ECU-Chip-Tun ... a%20Celica


:whistle:
Много ме съмнява 96-та да са драматично различни ЕКУ-тата ,за OBD1 възможните имлементации водещи до reMap са само и единствено със дъщерни платки. Процесорите са proprietary Denso със вградена памет ,което прави целия ремап загубена кауза (от гледна точка на инвестиции във Хардуер).
Точно така, Лорде, и доколкото си спомням въпросната дъщерна платка струва колкото Мотек...

Също така слагането на дъщерна платка обикновено не се нарича "чип тунинг".

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 17 Май 2009 09:53

bad_dog написа:
LordDigital написа:
Много ме съмнява 96-та да са драматично различни ЕКУ-тата ,за OBD1 възможните имлементации водещи до reMap са само и единствено със дъщерни платки. Процесорите са proprietary Denso със вградена памет ,което прави целия ремап загубена кауза (от гледна точка на инвестиции във Хардуер).
Точно така, Лорде, и доколкото си спомням въпросната дъщерна платка струва колкото Мотек...

Също така слагането на дъщерна платка обикновено не се нарича "чип тунинг".
От цялото четене е тва най ми хареса

Код за потвърждение: Избери целия код

Don't trust your Toyota Celica's ECU mapping to anyone until you have spoken with professionals on our team.
Вероятно иде реч за пиджбек...И понеже и там съм ял дървото, май по-добре като е гарга да е рошава и да е стендалоун...
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта