TOYOTA Soarer 1JZ GTE

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 24 Окт 2009 20:38

FEARKiril написа:Благодаря за отговорите.
Перката ми е със силиконов съединител. А водната понпо поне на външен вид прилича на такава от 2JZGTE. Лошото е че самата помпа се е разтекла и като цяло предишният собственик е карал колата само с вода и всичко е едни ражди да се e*e. Задалжително трябва да сваля радиатора и да прочистя цялата система. Кажете ми някакъв препарат който да използвам за целта или и чиста вода би свършила работа.
А що се отнася за бобините ще ги свия с термо-шлаук, но целта е да се предпазят от топлината на двигателя ли, или друда? И как да проверя дали мойте не са вече заминали?
Нема проблем ,тука сме за да помагаме:)

Ако си със виското ,2JZ помпата ша стане без никви грижи. За почистване не съм запознат ,със вода става но може и да има други по-добри варянти. Силно препоръчвам Кафявия Тойотски антифриз ,след като всичко е почистено разбира се.

Проблема със бобините е ,че се напукват и почват да правят мизерии и мизериики. Мизерииките са че искрата е по-слаба което много не се усещя по някога и е кофти тръпка.

Между другото наи-много информациа за тоз мотор има е тука:

http://www.supramania.com/forums/forumdisplay.php?f=30

http://www.supraforums.com/forum/forumdisplay.php?f=77
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Окт 2009 20:42

LordDigital написа:Кафявия Тойотски антифриз
cherven
->

hopebg
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Окт 2009 15:06

a

Мнение от hopebg » 24 Окт 2009 23:16

ako mnogo zakasash za chasti na vtora raka okolo men moga da se setq za pone 3 soarera vav avtomorgi,Pishi ako ima neshto nalejashto.Radvam se che ima i drugi ludi kato men da se opitvat da poddarjat i karat takiva koli v BG biggrin.gif

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 25 Окт 2009 03:15

ALTEZZA написа:
LordDigital написа:Кафявия Тойотски антифриз
cherven
:whistle: :whistle: :whistle:
Изображение

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 25 Окт 2009 22:08

Благодаря Ви Колеги за изчерпателните отговори.
Със сигурност в даден момент ще прибегна до услугите на колегата hopebg.
И още един ламерски въпрос. Просто не съм се занимавал до сега с Тоьота и нямам необходимият опит, а обичам всичко да си правя саммичак без сервизи и майстори.
Налага ли се при наливане на охладителна течност да се прави някакъв вид обезвъздушение на системата или не?

п.с. Последни новини: Соарера се намира някаде в Германия вече във вторник ще си е вкъщи :toothy7:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 25 Окт 2009 23:46

FEARKiril написа: Налага ли се при наливане на охладителна течност да се прави някакъв вид обезвъздушение на системата или не?
ami neka Lorda da si kaje sas sigurnost, no az ne mislia che ima niakakva specialna procedura ili pak niakvi vintili za otvariane. predpolagam e prosto nalivash antifriz do kat napalnish radiatora, ako imash niakva takava funia, oshte po dobre
Изображение
kat napalnish, stiskash dvata markucha po 2-3 pati, pomaga da vazduh da doizleze. palish kolata da raboti, vkluchvash parnoto, taka che antifriza da se razvarta i prez radiatorcheto na parnoto i ostaviash taka da raboti kolata(s otvorena kapachka na radiatora, ako si slojil funia, ia ostaviash tam da si stoi s antifriz v neia). i taka do kat se otvori termostata, che da znaesh che antifriza naistina se e razvartial navsiakade. che da poznaesh koga se e otvoril termostata, pipash dvata markucha, edina shte zagree dosta barzo, no drugia shte stoi studen do kat termostata ne se otvori.
->

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 25 Окт 2009 23:53

И не е лошо да качиш предницата на нещо малко по-високо . Например на бордюр или на някакво баирче .

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 26 Окт 2009 00:57

Altezov i BassMan gore sa pravi - 2-ta chalyma sa visoka prednica i izpolzvane na hitra funiq. Ne e slozno na tez Toyoti ,viz na nekoq MR2 trebe chovek da ima dokturat po obezvazdusavane za da se spravi wink.gif
Изображение

bambo
Мнения: 182
Регистриран на: 09 Авг 2005 18:51
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от bambo » 26 Окт 2009 09:58

LordDigital написа:Altezov i BassMan gore sa pravi - 2-ta chalyma sa visoka prednica i izpolzvane na hitra funiq. Ne e slozno na tez Toyoti ,viz na nekoq MR2 trebe chovek da ima dokturat po obezvazdusavane za da se spravi wink.gif
Тоо па... ко ти вадат очите тия МР-ки незнам :-D много си е лесно даже... има само 3 пробки (сичките са отпред) дето трябва се развият и кат текне антифриз от тях се затварят в определена последователност, това е :-) ... а, и разширителния съд трябва да е пълен догоре после и да се долива следващите 2-3 дена и сичко си е 6! Единствения проблем е цената на антифриза (нема да казвам колко събира системата, да не ми са смеете)
Виж, източването си е приключение :-D развиват са 1000 пробки на 1000 места... и глей какво става кат забраиш да стегнеш некоя :-D

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 26 Окт 2009 18:49

Благодаря Ви

Сега за следващата болежка.
Снощи докато съм спал biggrin.gif незнай как съм се сдобил с тези три красовци (при това на доста прилична цена):
Изображение
Но направих грешка че не оговорих предварително цената за доставка с продавача. Знам че е груба грешка но ..... Та сега пича ми иска 53 $ за доставка. Просто не съм запознат с цените на транспортите от Америка, досега все от Англия съм си пазарил. Нормални ли са тези парички за доставка (писах му че искам най евтината, бавна но сигурна) и има ли някакъв начин да се избегне митото. Да се пише нещо там като подарак или да се пусне от физическо лице знам ли.

Поздрави

п.с. може ли някой да ми каже колко е дебита на помпата ми при 3 бара налягане, че тези американски мерни единици направо ме разбират.
Изображение

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 26 Окт 2009 19:35

FEARKiril написа:Но направих грешка че не оговорих предварително цената за доставка с продавача. Знам че е груба грешка но ..... Та сега пича ми иска 53 $ за доставка. Просто не съм запознат с цените на транспортите от Америка, досега все от Англия съм си пазарил. Нормални ли са тези парички за доставка (писах му че искам най евтината, бавна но сигурна)
$53 е нещо през пощите на толкова евтина цена. Куриерите сигурно поне стотарка ще искат.

Колко точно е цената - сам можеш да си отговориш. Ето го сайта - смятяй там и то ти пише колко точно струва:

http://ircalc.usps.gov/

Ако пък искаш с куриер, смятай колко ще ти струва тук:

https://wwwapps.ups.com/ctc/request?loc ... vl=PNRO_L1

или

http://www.fedex.com/ratefinder/home?cc=US&language=en


FEARKiril написа:има ли някакъв начин да се избегне митото. Да се пише нещо там като подарак или да се пусне от физическо лице знам ли.
Ако е нормален бял човек като ги праща ще декларира за митницата колко струват - ако минеш 100 кинта (или нещо от сорта - не съм сигурен за точната сума) плащаш мито
Ако е някой бай-Ганьо далавераджията и излъже като праща, тогава е друг въпрос ...
Тва подарък ли е или не не важи





MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 26 Окт 2009 19:40

FEARKiril написа:п.с. може ли някой да ми каже колко е дебита на помпата ми при 3 бара налягане, че тези американски мерни единици направо ме разбират.
Ето ти хубав конвертор:

http://www.convert-me.com/en/



Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 27 Окт 2009 00:27

Задължително искай да ти го прати с тракинг за да може да следиш кога и къде е стоката и да ходиш да си я търсиш . Не разчитай да ти пращат писма или да ти се обаждат от пощата . На мене вече веднъж ми пратиха майл защото не бил написан кварталът . И аз , като ги питам е добре нали има пощенски код те ми казаха , че не били длъжни да знаят пощенските кодове ................. wacko.gif wacko.gif wacko.gif
Та смятай за какви хора говориме .
Ето това ти е правилната услуга :
http://www.usps.com/prices/priority-mai ... prices.htm
Общо взето явно ти е взел :
Priority Mail Large Flat Rate Box (up to 20 pounds) - 53.95$
Питай го ако е това задължително му кажи да ти прати тракинг номера на пратката ама задължително !!!
Обикновенно идва за една седмица от там и после 2 седмици пътува из пощите в БГ .

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 27 Окт 2009 00:43

Моя скромен опит ,включващ 300+ пратени пакета за България - показва че ползуването на Priority Mail за неща които имат някаква по-сериозна стойност НЕ Е ОПРАвДАНО ,просто спестените пари са смешни а риска голям. Express Mail е истината.

Обратно към темта ,за кво са ти тия помпи ,регулатори? Тва за да се закчи на колата ша бъде некъв ужасен кошмар от страна на Плъминг ,после и да го закачиш сериозно не си прави илюзии да надуваш НяКОА по НяКАКЪв повод над лимита на стоковата бензинова помпа със керамичните турбини - щото после ша събираш керамика във ауспуха...
Изображение

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 27 Окт 2009 01:13

Комплекта го купих само защото свърши страшно евтино (към 300 $). Засега може дори да ползвам само регулатора. А и това бях тръгнал да копувам де. Към момента смятам да се задоволя с буст контролер и бензинов регулатор. Мисля да го настроя около 0.8 бара да видя как ще се държи и евентуално тогара да вдигна на 1.0 максимум 1.1 щото четох някаде че на 1.2 и събираш чогун от аспосите. Други подобрения който съм замислил в най-близко бъдеще са по-големичък интеркулер и 3" аспуси, а и един Апекси филтър чакам да долети тези дни от Япония.
И дотук мисля да свърши стейж 1 :whistle:

После за следващите етапи вече ще има Аеромотив помпа и голяма торбина и 1,6 бара и така нататък guns.gif

Това са набързо нахвърляните ми планове. Като цяло нямам намерение да подготвям колата за Драг,Писта или Дрифт просо бърза стреет бегачка с която да си ходя на работа всеки ден. Ще се радвам на коментар и насоки.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта