TOYOTA Soarer 1JZ GTE

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 01 Ное 2009 23:16

Здравейте

Вчера освен всичко друго си свалих и свещите и бобините да ги разгледам. На две от бобините имаше покнатини но си мисля че са станали от пренатягане а не от прегряване.
Изображение

Доколкото разбрах трябва да подсигуря с термо шлаук "правата" зона. Прав ли съм?
Изображение

Поздрави

darcosi
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Дек 2006 11:33
Местоположение: София

Мнение от darcosi » 02 Ное 2009 00:47

аз направих тази цигания с мойте biggrin.gif
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 02 Ное 2009 06:04

Нещо не ме кефи как е станало ,доколото си спомням (смътно) има различна свивавемост на термо шлаухите. Т.С. има такива които преди да са между 20% и мисля до 200% по-широки - требе като се свие да нема никакви таива подгъвания от където да влиза влагата... идеята е да се покрие само и единствено цилиндричното сечение ,защото от там идват грижите.
Изображение

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 03 Ное 2009 10:58

Ето какво долетя тази сутрин директно от Япония biggrin.gif

Изображение

Седа да видим каде ще му търсим място smile.gif

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 05 Ное 2009 22:31

Ето какво се случва с Соарера тези дни

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
xxBgRaCerxx
Мнения: 91
Регистриран на: 21 Дек 2007 14:08
Обратна връзка:

Re: TOYOTA Soarer 1JZ GTE

Мнение от xxBgRaCerxx » 06 Ное 2009 09:55

FEARKiril написа:
Много ми е интересно има ли изобщо други Соарери в българия?
tuka v sofia sym vijdal 1 siv no ne be6e to4no soarer a Lexus Sc300 s amerikonski nomera :whistle: biggrin.gif a ina4e da ti e 4estita kolicata da si q kara6 sys zdrave i da q pravi6 zver! :D
ИзображениеИзображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Re: TOYOTA Soarer 1JZ GTE

Мнение от LordDigital » 06 Ное 2009 14:58

]
FEARKiril написа:
.....
Е тва са казва маниак ,все още пълен със енергия:) Между другото не знам как им е направен Voltage Regulator-а ( 12 volt mod ) на бензиновата помпа на Тпйотското изпълнение ,но на SC300 Лексуса е проблематичен и беше едно от наи-първите неща които разглобих да бай-пасна. Разглабя се интериора зад шофиорската седалка...
Изображение

Аватар
sepia3
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Юни 2009 11:10
Местоположение: Стара Загора

Мнение от sepia3 » 08 Ное 2009 22:15

Само да се похваля - ВОЗИХ СЕ В ТОВА НЕЩО tongue.gif tongue.gif
Баба меца незнае да варви в права линия biggrin.gif biggrin.gif
Celica st202/GT t20
Не карам бързо, просто летя ниско до земята...
Изображение

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 11 Ное 2009 21:28

Zdrasti,
Purvo pozdravlenia za kolata i mnogo bezavariini kilometri !
Az sushto sum ot stara zagora i skoro si kupih tuka 1992 Lexus SC300 (az sum v XaMePuKaTa) i sum mnogo dovolen ot nego. Iskami se turbo ama nema, imam drugi hobita i sc-to mi e prevozno sredstvo i nishto poveche.
Kusmet s project-a i se nadiavam da si doida za liatoto dogodina taka che obeshtavam da doida da ia vidia v SZ-to :)

Avtomatika e po-skuchen ot 5spd ama niama kak, edin R154 struva maika si i bashta si tuka, nadiavam se da imash kusmet i da namerish po-evtino. Procheti hubavo za automatica koito imash poneje znam che sa zdravi no triava da vidish dali triabva da pravish modifikacii za da e oshte po-nadejden dori i sus extra koneto koito iskash da pravish.
-------------------------------------------------
"...coming up on the Clock Channel ..... Six O'Clock..."

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 11 Ное 2009 22:50

del_sol_fen написа:Zdrasti,
Purvo pozdravlenia za kolata i mnogo bezavariini kilometri !
Az sushto sum ot stara zagora i skoro si kupih tuka 1992 Lexus SC300 (az sum v XaMePuKaTa) i sum mnogo dovolen ot nego. Iskami se turbo ama nema, imam drugi hobita i sc-to mi e prevozno sredstvo i nishto poveche.
Kusmet s project-a i se nadiavam da si doida za liatoto dogodina taka che obeshtavam da doida da ia vidia v SZ-to :)

Avtomatika e po-skuchen ot 5spd ama niama kak, edin R154 struva maika si i bashta si tuka, nadiavam se da imash kusmet i da namerish po-evtino. Procheti hubavo za automatica koito imash poneje znam che sa zdravi no triava da vidish dali triabva da pravish modifikacii za da e oshte po-nadejden dori i sus extra koneto koito iskash da pravish.
Абе аз ти казах ,че за R154 нема да ти взема повече от едноцифрена бройка 4 литрови водки Абсолют! Ама виж камбана за JZ блока и другите "дреболиики" са верно по-скъпи от златото ...
Изображение

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 12 Ное 2009 01:22

Напълно си прав, Лорде

Ето малко "модификаций" от тези дни :evil2:

Изображение

Директно от страната на изгряващото слънце
Изображение
Изображение
Изображение

А ето ги и бъдещите джантоци: 275х35х19 и 235х40х19
Изображение
И аз не съм ги виждал още. Силно се надявам това на първата джанта да е отражението на фотографа :) Но ще поживеем ще видим.

А ето на какво мяза колата към дата 11.11.09
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 12 Ное 2009 03:27

Интересни неща

Мразя иридиумни свещо - предпочитам смяна на медни със всяка смяна на маслото ,предпочитат и го и много други хора. Ако ша вдигаш надува е добра идея също свещите да са със една идея по-ухлаждащи. На всичкото и от горе медните са по лефче (кефче)

Греди контролерите не ме кефят принципно ,не ми са мисли кви пари си дал за него ? - дано ти върши работа.

Има много цигани дето са боклуци във България ,но има един дето уважавам много - първата му работилница е на първата пряка към центъра ,като се тръгне от блока на БКП-то (точно до градинката). Има и още една дето е някъде към бившия Диск Инжинеринг ,там има и добра машина за изправяне на джанти - маи ша требе да станеш приятел със него със тез ДеветНайски wink.gif

Между другото каква е идеята на разглабянето на интериора?
Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Ное 2009 03:28

FEARKiril написа:Напълно си прав, Лорде

.........................
Като ти пише чети много внимателно !

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 12 Ное 2009 03:46

LordDigital написа:Мразя иридиумни свещо - предпочитам смяна на медни със всяка смяна на маслото ,предпочитат и го и много други хора. Ако ша вдигаш надува е добра идея също свещите да са със една идея по-ухлаждащи. На всичкото и от горе медните са по лефче (кефче)
+1
Тия Иридиуми са ...
И само да кихнеш и се чупят
Медните свещи са си супер. Ако нямаш искра като надуеш, оправи си бобините и запалването вместо да се мъчиш с тия боклуци ...

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 12 Ное 2009 03:49

bellhousing ot r154 kum 2JZ ima na craigslist-a v momenta za $350 brand new! ako ima zainteresovani...
-------------------------------------------------
"...coming up on the Clock Channel ..... Six O'Clock..."

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта