Франкенщайн Celica/Avensis

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 22 Яну 2010 22:52

Айде Рекси...дръж biggrin.gif
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

El Camino

Мнение от El Camino » 22 Яну 2010 23:19

Troshko написа:
DaRookie написа:Ми виж ся, аз ти отговарям нормално, ти се дървиш при това не си и особено информативен. Колата е бензинова с по-модерен двигател ако не си вдянал още. Ламбда сто иляди говори нещо на хората които са следвали машиностроене, тия дето са следвали бухане на шарнири разбират каквото си искат. Не ми е 18 000 литра колата щото в централна европа един галон бензин не е 1.5 долара а 8. Ако толкова ви струваше бензина там, всички щяхте да карате V8-ци ама друг път. Няма какво да се заяждаме тука, явно не можеш да допринесеш особено по темата и явно не чуваш много какво пеят славейчетата... така че... прави си изводите... беше ми приятно но почва да омръзва и ще стане грубо.

Май май пикаеш срещу вятъра
:whistle:
Aide stiga ste se qli s momcheto de! Prawo e.
Eto za lorda i moskwichite pozna:))))

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 22 Яну 2010 23:22

El Camino написа:
Troshko написа:
DaRookie написа:Ми виж ся, аз ти отговарям нормално, ти се дървиш при това не си и особено информативен. Колата е бензинова с по-модерен двигател ако не си вдянал още. Ламбда сто иляди говори нещо на хората които са следвали машиностроене, тия дето са следвали бухане на шарнири разбират каквото си искат. Не ми е 18 000 литра колата щото в централна европа един галон бензин не е 1.5 долара а 8. Ако толкова ви струваше бензина там, всички щяхте да карате V8-ци ама друг път. Няма какво да се заяждаме тука, явно не можеш да допринесеш особено по темата и явно не чуваш много какво пеят славейчетата... така че... прави си изводите... беше ми приятно но почва да омръзва и ще стане грубо.

Май май пикаеш срещу вятъра
:whistle:



Aide stiga ste se qli s momcheto de! Prawo e.
Eto za lorda i moskwichite pozna:))))
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Добре ,че го защити ин аче щеше да лети при франкенщайн :whistle:

DaRookie
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Яну 2010 01:28

Мнение от DaRookie » 22 Яну 2010 23:32

Държа да отбележа че поведението ми е чисто дефензивно, но да се бъзикат с мен и да си мълча няма да я бъде, всеки си има самоуважението все пак(особено когато някой се опитва да те бъзика с несвързани и безсмислени работи). Не съм влязъл в тоя форум да си пишем простотий с някви овчари. Имах много или малко логичен въпрос с някакъв резон в него и работата отиде към "аз тука имам туин турбо и вии всички други биете камшика на магарето". Тва същото мога да го чуя и в ДАП6 при рейсаджиите. Ми и нашите войници бяха изравнили 1/3 от близкия изток със земята и аз щях да карам някъв монстър. И така и не получих отговора който исках щото компетентните хора гледат двама чобанина дет са джавкат. Кажете каква ми е вината?
Последно промяна от DaRookie на 22 Яну 2010 23:37, променено общо 1 път.
Toyotka Avensis, моторчето е 1AZ-FSE 150 коня, едно магаре 200 нютонметра и директно впръскване. Въртиме и валчето и превключваме колекторите.

El Camino

Мнение от El Camino » 22 Яну 2010 23:36

DaRookie написа:Държа да отбележа че поведението ми е чисто дефензивно, но да се бъзикат с мен и да си мълча няма да я бъде, всеки си има самоуважението все пак(особено когато някой се опитва да те бъзика с несвързани и безсмислени работи). Не съм влязъл в тоя форум да си пишем простотий с някви овчари. Имах много или малко логичен въпрос с някакъв резон в него и работата отиде към "аз тука имам туин турбо и вии всички други биете камшика на магарето". Тва същото мога да го чуя и в ДАП6 при рейсаджиите. Кажете каква ми е вината?
Ti ne si winowen ... biggrin.gif

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 22 Яну 2010 23:51

DaRookie написа:Държа да отбележа че поведението ми е чисто дефензивно, но да се бъзикат с мен и да си мълча няма да я бъде, всеки си има самоуважението все пак(особено когато някой се опитва да те бъзика с несвързани и безсмислени работи). Не съм влязъл в тоя форум да си пишем простотий с някви овчари. Имах много или малко логичен въпрос с някакъв резон в него и работата отиде към "аз тука имам туин турбо и вии всички други биете камшика на магарето". Тва същото мога да го чуя и в ДАП6 при рейсаджиите. Ми и нашите войници бяха изравнили 1/3 от близкия изток със земята и аз щях да карам някъв монстър. И така и не получих отговора който исках щото компетентните хора гледат двама чобанина дет са джавкат. Кажете каква ми е вината?
Бате от софия ли си да те черпя бира ,Много кефиш wink.gif

DaRookie
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Яну 2010 01:28

Мнение от DaRookie » 23 Яну 2010 00:05

На 2300 км. от софия съм, но мерси за поканата и отсега заплашвам че мога да се възползвам от нея. Файдата от цялата ползва обаче е, че след 2 страници излияния съм пак там където бях в началото. Да живее интернета, платформата за неограничена информация и още нещо.
Toyotka Avensis, моторчето е 1AZ-FSE 150 коня, едно магаре 200 нютонметра и директно впръскване. Въртиме и валчето и превключваме колекторите.

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 23 Яну 2010 00:08

DaRookie написа:На 2300 км. от софия съм, но мерси за поканата и отсега заплашвам че мога да се възползвам от нея. Файдата от цялата ползва обаче е, че след 2 страници излияния съм пак там където бях в началото. Да живее интернета, платформата за неограничена информация и още нещо.
Какво да ти кажа няма не възможни неща . wink.gif

Чичо дидо (Fido_dido),сложиха скорости ,кардан и заден диф от ГТ4 на мазда 323 1.8 Т

DaRookie
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Яну 2010 01:28

Мнение от DaRookie » 23 Яну 2010 00:13

Абсолютно всичко е възможно, въпроса е колко време и усилия ще отнеме. Аз имам възможност да ползвам подемник и имам един багажник ключове и гедорета. Ако става с развий едното и завий другото става, ако не ще напиша едно писмо на дядо коледа и ще лягам да спя, за съжаление това е ситуацията.
Toyotka Avensis, моторчето е 1AZ-FSE 150 коня, едно магаре 200 нютонметра и директно впръскване. Въртиме и валчето и превключваме колекторите.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 23 Яну 2010 00:13

Celica с шпер не са ли само ония с двигателите на Yamaha? Ако да - съмнявам се да има нещо общо с 1AZ фамилиите.

Иначе си мисля, че те бъзикат щото си тръгнал параход за возене да ръчкаш по завои, та и да се вкарваш във филми шпер да слагаш.
И аз имам една подобна по размер, мощност и въртящ момент кола, но никога няма да ми хрумне да и сменям диференциала ... вози удобно и не се разваля (mission accomplished) smile.gif

DaRookie
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Яну 2010 01:28

Мнение от DaRookie » 23 Яну 2010 00:25

Ся че няма да ходя на париж-дакар е ясно. Мойта е хечбек и със завоите криво ляво се получава и ако може да се сложи що пък да не. Най-малкото ще е единствения авенсис със шпер. Не се изживявам като новия Джиджи Гали или нещо такова ама би било интересен проект. Ся колко повече ще върви и как и защо e друг въпрос, определено ще е по-добре. Не смятам че тука някой ще каже че ако се сложи шпер (то става въпрос за лимитед слип диференциал, и той даже си е с малко проценти) ще се влоши поведението на колата. Та така.
Toyotka Avensis, моторчето е 1AZ-FSE 150 коня, едно магаре 200 нютонметра и директно впръскване. Въртиме и валчето и превключваме колекторите.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 23 Яну 2010 10:10

DaRookie написа:...Колата е бензинова с по-модерен двигател ако не си вдянал още. Л....
Сигурно притежаваш единствения и уникален авенсис който никой не е виждал още.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 23 Яну 2010 10:45

DaRookie написа:Ся че няма да ходя на париж-дакар е ясно. Мойта е хечбек и със завоите криво ляво се получава и ако може да се сложи що пък да не. Най-малкото ще е единствения авенсис със шпер. Не се изживявам като новия Джиджи Гали или нещо такова ама би било интересен проект. Ся колко повече ще върви и как и защо e друг въпрос, определено ще е по-добре. Не смятам че тука някой ще каже че ако се сложи шпер (то става въпрос за лимитед слип диференциал, и той даже си е с малко проценти) ще се влоши поведението на колата. Та така.
Що не се средоточиш да е направиш на задно wink.gif

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 23 Яну 2010 10:48

Troshko написа:
DaRookie написа:Ся че няма да ходя на париж-дакар е ясно. Мойта е хечбек и със завоите криво ляво се получава и ако може да се сложи що пък да не. Най-малкото ще е единствения авенсис със шпер. Не се изживявам като новия Джиджи Гали или нещо такова ама би било интересен проект. Ся колко повече ще върви и как и защо e друг въпрос, определено ще е по-добре. Не смятам че тука някой ще каже че ако се сложи шпер (то става въпрос за лимитед слип диференциал, и той даже си е с малко проценти) ще се влоши поведението на колата. Та така.
Що не се средоточиш да е направиш на задно wink.gif
Нема се учудя да е по-лесно постижимо и при всички положения по-смислено.. Авенсис дрифтарка.. мания....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 23 Яну 2010 10:53

diver написа:
Troshko написа:
DaRookie написа:Ся че няма да ходя на париж-дакар е ясно. Мойта е хечбек и със завоите криво ляво се получава и ако може да се сложи що пък да не. Най-малкото ще е единствения авенсис със шпер. Не се изживявам като новия Джиджи Гали или нещо такова ама би било интересен проект. Ся колко повече ще върви и как и защо e друг въпрос, определено ще е по-добре. Не смятам че тука някой ще каже че ако се сложи шпер (то става въпрос за лимитед слип диференциал, и той даже си е с малко проценти) ще се влоши поведението на колата. Та така.
Що не се средоточиш да е направиш на задно wink.gif
Нема се учудя да е по-лесно постижимо и при всички положения по-смислено.. Авенсис дрифтарка.. мания....
Дам и аз това имам предвид wink.gif Като нищо е по-лесно :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 41 госта