видео: BM Hot Version: AE86 Club

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

видео: BM Hot Version: AE86 Club

Мнение от agent dust » 06 Апр 2006 20:02

Успях да сваля една серия на AE86 Club(Vol. 2) - поредица само за АЕ86-ци. Не знам защо, но другите просто не искат да се свалят, няма сорсове. Ако някой има линк или торент за поредицата ще му бъда много благодарен.
Става дума за добре направени тойотки, тазни тестове и т.нат, водещи Кейчи Тсучия и компания. Яко е, нито една от тойотите не падаше под 9-10000 оборота мах :)

Направи ми впечатление, че някои от колите бяха оборудвани с Freedom ECU. Четох една статия за това ЕКУ - то има заложен интелигентен алгоритъм, и се настройва към навиците на шофера и начинът на каране. От производителя го пращат предварително мапнато(за атмосферка или турбо), като картата е само базова. Има 4 независими самонастройващи се мап-а, които се избират от меню.

Човекът(с турбо корола) описваше в статията, че го слага и почва да кара планинско. Първоначално колата върви много зле, но постепенно ЕКУ-то изчиства режима на работа, и след 30-тина минути достига топ пърформънс при планинско каране - ЕКУ-то се самообучава, като интелигентно напасва предварителния мап към планинско каране. След това отива да прави пистови тестове - пуска вече мапнатия режим за планинско и пробва на пистата - резултатите са слаби. Пуска нов режим на самообучение и почва да върти обиколки - след 30-тина минути ЕКУ-то се е самообучило и резултатите са мап, идеално напаснат за пистово каране, и е съвсем различе4н от мап-а за планинско :) Логично, режимът на работа на двигателя е различен.

та това ECU е user friendly - ако си купиш standalone, най-добре можеш да го настроиш само на диностенд - срещу солидна сума и много рънове, и пак няма гаранция че като излезеш на пътя няма да са нужно още настройки. С Freedom ECU целият процес е автоматизиран, като можеш да си направиш отделни карти за нормално градско каране, драг, планинско и писта, и то без да се изръсиш яко за диностенд. Звучи много добре.
status: за БАН

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 06 Апр 2006 20:28

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 12:52, променено общо 1 път.

El Camino

Мнение от El Camino » 06 Апр 2006 20:36

@maggkrabar

Може ли да пуснеш името на файла, с който си свалил филмчето. По него ще можем по лесно да се ориентираме дали го имаме и евентуално можем да го търсим така.
Супер е това, което си описал за ЕКУто иначе. За него пак в тая серия ли става дума?

Jamie, kakво преживяване е имал Мотото? Трудно се търси и намира във 4агето.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 06 Апр 2006 20:39

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 12:53, променено общо 1 път.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 06 Апр 2006 21:08

BM-Hot.Version.Ae86 Club Vol 02.avi
свалих го с emule. има и другите серии, към десетина на брой, но няма активни сорсове и не мога да ги дръпна, само тази серия беше активна. сигурно го има и на торенти, но досега не съм го открил.

Владо, в тази серия не става дума за ЕКУ-та, само сравняваха двигатели, пък и е на джапански :)

jamie, аз съм си играл малко с афтърмаркет ЕКУ-та, с APEXi AFC и стеналоун APEXi Power FC. AFC-то доколкото си спомням нямаше режим на самообучение(то е доста елементарно като работа), а Power FC има, но само за режима на празен ход, цикъла на обучение е към 10-на минути. но поне в упътването не можах да видя да има алгоритъм за самообучение в режимите извън празен ход, а и ми разправяха, че по принцип стендалоун ЕКУ-атат нямали интелигентни алгоритми за самообучение извън празния ход, такива като FREEDOM били изключения. Не знам как стоят нещата при Греди и Мотек примерно, но мисля че и при тях е аналогично на Апексито - т.е. самообучават се само за празен ход, останалите режими се задават чрез ръчно напасване на програмирания предварително мап, което е доста трудоемка задача - предвид, че няма два напълно еднакви тунинговани двигателя и настройките са индивидуални за всеки.
status: за БАН

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 06 Апр 2006 21:19

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 12:51, променено общо 1 път.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 06 Апр 2006 21:26

не, аз не говоря за заводското, знам че даже на 4age двигателя ЕКУ-то се самообучава като му разкачиш акумулатора за десетина минути :)

става дума само за афтърмаркет, които бачкат с много голям диапазон на мапа и самообучаващият алготиръм трябва да е наистина сериозен, иначе докато се обучи ще изкара карантиите на двигателя през капака :)
status: за БАН

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 06 Апр 2006 21:45

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 12:51, променено общо 1 път.

El Camino

Мнение от El Camino » 06 Апр 2006 21:50

Mдам, Мотото не знам що, барабар с Тойтунинга не са успяли да ремапнат ЕКУто ми са чакали, разработчика му от Япония да им каже, къде кво да барнат.

Филмчетата ги открих, след като смених сървъра. Първо Ае86 клуб 2ката на един сървър, след като смених почна да сваля АЕ86 клуб 4ката със 50кб от друг.
Ако имаш ги нямаш, може да ти дам името на сървъра после.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 06 Апр 2006 22:00

Владо, ще опитам - може да се е отпушило
40к wacko.gif аз тука в БГ ако дърпам с 2к е празник - мулето не ми дава фъндък за повече, калпав ни е нета

а относно афтърмаркет ЕКУ - вярно фирмата праща ЕКУ-то мапнато, но в повечето случаи картата е направена за определена комбинация от компоненти и винаги се налага ремапване чрез диното. а точно това е доста скъпа процедура, струва дори повече от самото ЕКУ понякога. а ако трябва да се прави отделен мап за градско, планинско или писта... и всеки път като промениш нещо по сетъпа - наново мапваш на диното. Самообучаващо се ЕКУ е просто златно :)

Дали Freedom може да се достави в БГ?
status: за БАН

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 06 Апр 2006 22:10

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 12:51, променено общо 1 път.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 06 Апр 2006 22:29

щом FREEDOM може да се достави значи няма проблеми - на Апекси-то менюъла също дойде на японски biggrin.gif като опра до ЕКУ живот и здраве ще опитам именно с FREEDOM, self-learning алгоритъм ще е мания
status: за БАН

El Camino

Мнение от El Camino » 06 Апр 2006 22:57

@Jamie

Мотото верно е получил ЕКУто с турбо настройки, но колата била стояла в туниг центъра около месец, без големите глави да могат да и закрепят idle. Е след като е карал с лаптопа до него, толкова ли не е видял, че очевадно нещо не е в час и да го оправи, както по късно му се е случило на няколко пъти.
Което казвам е, че по писанията на Мотото не може да се съди дали FREEDOM е лошо или добро ЕКУ. Лоша може да е само цената му ... ама на скоро излезе едно такова в aeu86.org и май не беше висока.

@maggkrabar

Като сваля 4тия епизод ще се обадя, ако все още не е тръгнал, ще ти дам линк в нета да го свалиш. Явно мулето много зависи от сървъра от който сваля... после ще избера отново първия, за да сваля 2рата част.

Малко за статистиката само, като спомена скорости на сваляне:)... до преди 2 седмици имах още университетска инет връзка...
Филмите се сваляха за около минута и нещо със скорост 9мб/секунда. Ама минало, история:).

Има една приказка за нашия случай обаче - не е важно колко си бърз, важното е да не спираш:).


jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 06 Апр 2006 23:25

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 12:52, променено общо 1 път.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта