Проект Celica GT-Four ST205

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 27 Яну 2011 20:44

rudolf написа:
SLADURA написа:..!
някакви параметри откъм крайни цели и гаранций, уточнихте ли?,,влезе ли с контакт с доволни клиенти,ползващи апекси?
АЗЗЗзззз.... biggrin.gif tongue.gif
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 27 Яну 2011 21:15

poli написа:
rudolf написа:
SLADURA написа:..!
някакви параметри откъм крайни цели и гаранций, уточнихте ли?,,влезе ли с контакт с доволни клиенти,ползващи апекси?
АЗЗЗзззз.... biggrin.gif tongue.gif
Разкирх далаверата!! Поли като стар мушеник ,оди у гръцко да му нагласят апексито - ама взима рушвети от Венци да разправя ,че той му бил тунер бил :whistle: :whistle:
Изображение

Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 27 Яну 2011 23:33

У Чикаго мое и да е така. tongue.gif
Мойто не е мапвано тук!
Венци го познавам(клиент ми е),знам че работи с добра апаратура и софтуер на Dimsport(Italy),присъствал съм на някой негови мапвания,но аз самия не разбирам от това и не мога да коментирам.

Лорде кажи честно имали в Чикаго мапер по който да не е плювано?


По темата:
Според мен още не си на ясно какво искаш да правиш от/с колата.
Врътни й волана като начало пък другото по на там.
Предложение:
Рошави:Бутала(същата степен илипо згастени),Биели,Дюзи,Помпа(бензинова),Съединител,GT30(там некаква).И перифериата която е задължителна.Мапване с лек повей 1бар и разрастване на бурята до 1.5бар.
Смятам че ще си доволен.И не ги мислипарите-КЕФА ЦЕНА НЯМА!


ПС.Апексито НЕ е професионална електроника с анти лкове и подобни,тя просто е по добро решение от ОЕМ и по ефтино от Халтек или Мотек,те пък от своя страна според мен са грандоманщина за ежедневка или кола за кеф до 500кс.
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 27 Яну 2011 23:49

SLADURA написа:А Венци е доста напред в материята според мен ... бая коли са му минали вече през ръцете ... и бая Апексита е мапвал и донагласял и тн ...!
нямам представа за човека нито как работи,,,просто питах сладура дали е говорил с някои от многото доволни клиента на венци ,по възможност с апексита,защото получи много съвети да избере електроника по вкуса на мапера с които работи или обратно...

не съм максималист..идеята е дали е говорил с доволен,а не дали е намерил недоволен happy.gif

Аватар
Slayer
Мнения: 115
Регистриран на: 21 Ное 2007 13:23
Местоположение: Пловдив

Мнение от Slayer » 28 Яну 2011 01:34

rudolf написа:
SLADURA написа:..!
влезе ли с контакт с доволни клиенти,ползващи апекси?
:thumbsup:
GT-Four ST205

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 28 Яну 2011 11:07

poli написа: По темата:
Според мен още не си на ясно какво искаш да правиш от/с колата.
Мисля че вече съм се ориентирал ... просто не мога да избухна на веднъж да купя всичко и да направя всичко ... постепенно ще го карам :)

Иначе това за което съм се ориентирал е:
-Генерация, FMIC, мап на Апекси, Интериор, Екстериор (само лек фин заден дифузер, защото много и утива) - Това ще се случи в близките 2-3 седмици...
-В близкия месец/2 - нови performance дискове и накладки (профилактика на спирачната система)

След това - не знам кога - дано да навия баща ми да се захвани с това ... или в крайна сметка аз ще се захвана с един колега - през weekend-ите (защото ми писна от МАЙСТОРИ) да го направим това:
-Сваляне на двигател
-Почистване/боядисване на всичко по него (Пълна реставрация)
-Смяна на, биели, гумички, сегменти, Гарнитури

Ако съм ОК с финансийте като го почна горе посоченто ще се опитам да сменя и това:
-ковани бутала
-дано да има и за хубав съединител (но едва ли според мен той е сууупер скъп)
-Не съм мислил още за ново търбо (не знам изобщо колко пари излиза едно по-хубаво от моето) но и на това ще му дойде някой ден времето :)
-Също на тоя етап не мисля да сменям дюзи и бенз. помпа

А относно обръщането .... Колегата Nedkow и той не знае кога ще може да ме приеме... и Венци в Пловдив и той не може да ми даде отговор на въпроса "Кога и колко $ ?" - та нз ... искаше ми се да е сега ... но като гледам май ще остане напред във времето!

Та така - вече съм се ориентирал ... преди много се колебаех за всичко .. но това ми е плана на тоя етап и дано да се развие в правилната посока :)

истина е че КЕФ ЦЕНА НЯМА .... само китни да има :) - а правим всичко по въпроса да изкарваме повече и повече :) .. та така


-АКО НЯКОЙ ИСКА ДА МИ ОБЪРНЕ ВОЛАНА - ДА ДАДЕ ЦЕНА И ТЕЛЕФОН ЗА КОНТАКТИ?

-АКО ИМА МЕРАКЛИЯ МАЙСТОР КОЙТО ИСКА ДА ПОМАГА ЗА ПРОЕКТА В СОФИЯ И ТОЙ ДА МЕ ПОТЪРСИ НА ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ



Поздрави и усмивки на всички! :tongue1:

ПС: през weekend-a ще съм в Пловдив (да си видя количката и да оставя седалките на най-добрия ел.майстор, че да ги подкара) Ако има айляци Тойотаджии да се видим на по БЕЕЕЕР някъде ? :thumbsup:
T O Y O T AИзображение

Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 28 Яну 2011 19:04

Определено приоритет ти е визиата.
Давай
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 06 Юни 2011 11:32

да ъпдейтна малко темата, а и съм изправен пред дилема ....

Решил съм да купувам дискове и съм се спрял на тия:
http://cgi.ebay.co.uk/CELICA-GT4-ST205- ... 1211wt_905 - само мисля да променим накладките с Червените EBC а не със жълти ...

като се колебая м/у тези горните, тези: http://cgi.ebay.co.uk/TOYOTA-CELICA-ST2 ... 53dc9750fc

или заводските: http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-TOYOTA-GT ... _614wt_905

...................................................... разлики в цените има .. но няма представа дали по-скъпото ще е по-добро ?!?

Имам и колебания за съединител:
колебая се м/у

Exedy Stage 1, Заводското Exedy, или втора мотика двудисков керамичен?!?

Това е втората употреба: http://tuning-parts.bg/vtora-upotreba/279/

Ей го Stege1: http://cgi.ebay.co.uk/EXEDY-ORGANIC-CLU ... 5653wt_928

Eй го и Stege2: http://cgi.ebay.co.uk/EXEDY-S-PADDLE-CL ... 5433wt_928

Ей го и заводския: http://cgi.ebay.co.uk/EXEDY-CLUTCH-KIT- ... 3905wt_921


Моля за съвет :help:


---------------------------
А иначе до момента:
Нови гуми, масло 10w60 Castrol, Downpipe 76мм, K&N Panel Filter, нови биелни лагери, Порше седалки ... дреболийки .. масло 10w60 Castrol

Апексито още не съм го сложил mad.gif
Колектора не ми стана защото опира във водния кулер над двигателя .. mad.gif

Спазарени са: Custume FMIC na 63mm
- все не ми остава време да мина през Дидо да направим и цялата генерация на 76мм dry.gif (but soooooon)
- надъхвам се да побългаря интеркулера като сложа пръскалки за чистачки в бронята който да пръскат в кулера с бутон ...

----------------------------
На следващата поръчка след ъпгрейда на спирачките мисля да взема
HKS Hybrid Oil Filter
HKS Fine Tune Timing Belts
HKS ремък
TRD предна разпънка ...

Това е за сега ... - моля дайте съвет за Дискове и Съединител :)

Поздрави и усмивки!
T O Y O T AИзображение

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 06 Юни 2011 13:06

спирачки - карбон керамик 350мм или 355мм има и нови и втора употреба
съединител - керамик

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 06 Юни 2011 13:19

@mitoko .. не ми помогна мн мн с избора .. Конкретизирай малко де :) цени - производители .. а/у .... това което съм посочил като примери - става ли не става ли ?!

Макс ми се дават 1000лв за спирачки ...
Апаратите не искам да ги сменям ... в момента дисковете са 315MM (как ще ги навра тия 350/355мм дискове нз?

За съединител също границата ми е 1000лв ... а бе общо взето съм подготвил 2к за тоя ъпгрейд .. може едното да е по скъпо - другото по евтино - но не ми се надхвърля сумата от 2к ..

Тоя керамичен съединител .. (никога не съм карал кола с такъв) но съм чувал че не е много приятен за ежедневка ... ( аз и за това се насочвам най вече към EXEDY Stage1)
T O Y O T AИзображение

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 06 Юни 2011 14:15

rudolf написа:
SLADURA написа:
Пичове, посъветвайте ме моля какво да правя ?:help:

ПоЗдравиииии! :thumbsup:
конкретизирай реалистично какво искаш да получиш,,,
.....

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 06 Юни 2011 15:27

айде пак се започна с конкретизирането .. пичове, ако бях толкова наясно с нещата, дали щях да пиша тук????
Задавам ясно някъв въпрос с реална стока, и тъй като не съм много наясно с нещата очаквам някой да ми каже

Вземи си Керамика, защото тя АЛАБАЛА (не знам защо - сещате ли се)
Вземи си Дискове брембо щото тия са зле, слагали сме такива и няма ефект ... ала бала ...

А не с конкретизирай се ... или направи си Формула Кар !!!

Колко пъти да се конкретизирам ...
Колата е ежедневка ... не искам да я цедя на макс .. просто искам да направа Оптималното, което да е над-заводското .. и да знам че като съм хвърлил 4-5хил по нея, съм е направил по бърза, по-здрава, по-сигурна, по-красива,

.....................................

mad.gif
T O Y O T AИзображение

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 06 Юни 2011 16:00

SLADURA написа:
...
ако не си наясно какво изисква подмяната на оригиналните ти неща--отложи го за когато имаш ясна причина.

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 06 Юни 2011 16:33

rudolf написа:
SLADURA написа:
...
ако не си наясно какво изисква подмяната на оригиналните ти неща--отложи го за когато имаш ясна причина.
Да имам ясна причина бате ... дисковете и съединител са ми за смяна ...
За това питам .. има ли смисъл да давам пари за Перформънс или Да си карам с Оригиналните неща .. разликата в цената е около 1000лв от горе ..
Има ли смисъл да ги давам тия 1000лв или не ..... толкова ли е трудно да се даде един ясен отговор ... или ще трябва да си хабя нервите освен в тъпата ни държава ами и във форума уж в който съм влезнал за забавление!!!!

Баси хората сте чесно ... трийте е тая тема и да се махам от форума ... не е истина направо!!
T O Y O T AИзображение

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 06 Юни 2011 16:44

въобще убивате ми желанието да споделям каквото и да е било в тоя форум ... било то лични впечатление от нещата които правя ... тестове... снимки и ала бала ....
Нямам желание да съм част от цялото това ЗАБИВАНЕ което се случва тук!!!

Когато нямаш какво да кажеш - просто не казваш нищо -> и така хем по-добре за теб .. хем по-добре за тоя дето чете из форума ... иначе всички задружно хабим нерви!!!
- Ако това ви доставя удоволствие - отворете си една тема в която да си мерите пишките и да се надговаряте и забивате един друг ... аз не за това съм се регистрирал в тоя форум ...

See ya!
T O Y O T AИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта