misli za nova RWD corolla

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 31 Юли 2006 19:30

diametara na trabata niama da izlaje komputara pri uslovie che e s MAP sensor, toi e zakachen na itake manifoulda i edinstvenoto koeto go interesuva e naliaganeto tam, koeto niama nishto obshto s tova kakav e diametara na trabata pred nego. obache ako e s MAF sensor, togava sechenieto ima znachenie, tai kato sensora e zakachen na samata traba i meri kolichestvo preminal vazduh, kato go izchisliava na vazosnova na originalnia diametar na trabata, ako tozi diametar se smeni, komputara niama da go znae tova i shte izchusliava greshno.
kolkoto do temperaturnia sensor, toi e tam tochno za da znae komputara kolko vazduh ima v edinica obem, tai kato pri razlichnite temperaturi e razlichno. t.e. ako go izkluchish i slojish rezistor na negovo miasto, komputara shte si misli che vinagi kara na edna i sashta temperatura, saotvetno i vpraskvaneto niama da se kompensira. ili inache kazano, kogato vremeto e mnogo toplo kolata shte gubi moshnost, tai kato shte ima prekaleno mnogo benzin, pak kogato e mnogo studeno vremeto, togava pak shte e opasno za dvigatelia, tai kato shte ima prekaleno malko benzin. ideiata za rezistora e hitra, no pri uslovie che se kara samo v opredelen temperaturen diapazon(na vanshnata temperatura).
->

b_d

Мнение от b_d » 31 Юли 2006 20:07

ALTEZZA написа:ideiata za rezistora e hitra, no pri uslovie che se kara samo v opredelen temperaturen diapazon(na vanshnata temperatura).
нищо хотро няма - щото на практика температурния датчик е казал вече температурата, а повечето коли си имат цивилизован метод за обедняване/обогатяване в целия диапазон.

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 31 Юли 2006 21:49

^ ugabuga ne e tochno taka... throtle bodyto pri mene e okolo 3.5 inches.
predstavi si throtle body bez traba - tova znachi li che shte zagubi torque vu dolu nisko? spored men edinstvenoto useshtane e vuv responce...
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 31 Юли 2006 21:55

respons-a shte e po baven, i tovasazdava chuvstvo za po malko torque. prav si. no opredeleno ne e dobre. btw az govoria za po malki dvigateli kato moia estestveno. tam 3.5" throttle e ba si maikata :P
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 01 Авг 2006 01:04

bad_dog написа: нищо хотро няма - щото на практика температурния датчик е казал вече температурата...
Da, ama nie go mahame tozi dat4ik! :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 01 Авг 2006 01:26

chakaite be, kakvi chip-ove slagate? kajete po-konkretno, ECU??? na moiata kola poneje i e bil smenian dvigatelia, i biaha ostavili staroto ECU. az otidoh tuka pri edin pich i toi mi sloji ecu-to ot ORIGINALniat Dvigatel koito imam JDM D15B koito e 1.5L 130ps go vodiat. tozi chip sadurja koga da se vkliuchva 2-stage Vtec-a koito ima moiat dvigatel, i posle vurveshe po tiho i niakaksi po-mazno :) i vse oshte e taka. slojil sum mu 60,000 mili i produljava da murka bez da mi gori gram maslo (samo zimata bara po malko ama pri dosta otricatelni temp. e normalno). za kakvi rezistori prikazvate?? kvi chipove tochno slagate be japan??? chip-ut koito e za ECU-to se slaga na edno ot praznite mesta v ECU-to i se zapoiava. tva li pravite?? az samo gledah ama poneje ne razbiram ot electronika (jichkadjiistvo) i az lichno ne bih mogul da go napravia sam....

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 01 Авг 2006 04:41

ne be delsolcho, ne ECU, procheti pak temata.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 01 Авг 2006 06:24

Abe tova ne e nikakuv chip, ne znam to`no kak mu kazvat, no na ebay se vodi "performance chip". Slojihme go taq ve4er zaedno s noviq filtur. Dane povqrva6 vsi4ko mina po noti, samo deto malko go pobalgarihme, 4e oniq ne bqha izpratili pone edna malka planka da ukrepim trubata na filtura. A mejdu drugoto tozi Eclipse deto majstorihme ima nqkakuv predpolagam AFM to4no sled filturnata kutiq. Mojta kola nqma takuv, no tq e s 10 godini po-stara de.

KAto cqla napravihme taka, 4e sega mu svetna service engine soon lampata biggrin.gif , koeto se o4akva6e, ama tova e za6toto maj ne sme go connectnali hubavo. Ina4e moje da si go vurnem v iriginalna poziciq.
Mom4eto zabelqza, 4e na prazen hod sa mu po-niski oborotite ot predi. Tova na kakvo mohje da se dulji???
Ako Lorda prai nekoj put testove moje da dojdem samo da zameri air/fuel ratioto, 4e mi e interesno kakvo sme napravili. laugh.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 01 Авг 2006 19:58

to shtoto mnogo lesno se meri............NOT !!!

ebati chipovete, po dobre dai pari za edin air/fuel ration controller ot kolkoto tezi gluposti. tashak rabota sa...vuobshte shto gi diskutirate. :whistle:

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 01 Авг 2006 20:32

Znam 4e sa ta6ak, no edin priqtel iska6e da si slaga i tova be6e purvoto, na koeto popadnahme.
Ina4e air/fuel ratio-to s WideBand 6to da se meri trudno? wacko.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 01 Авг 2006 21:05

wideband-a nai lesnataa rabota. kvo mu e trudnoto?
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 01 Авг 2006 21:16

lesno e kogato vednaj veche si go instaliral, no instalaciata ne e 5 minuti rabota, osobeno ako niamash shema na ECU-to i podhodiashto miasto da postavish sensora.
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 01 Авг 2006 21:59

ugabuga написа:wideband-a nai lesnataa rabota. kvo mu e trudnoto?
Zagorkata o6te ne e v 4as. :whistle: tongue.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 02 Авг 2006 20:39

hmmm vij altezzata kvo kaza...... :whistle:

toi vze tozi na Lorda i go probva na negovata kola i znae ot opit....

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 02 Авг 2006 21:57

be az nali imam na moiata kola :)
prosto triabva da se probie edna dupka i da se sloji vtori O2 sensor ili mojesh dori da slojish na originalnia na miastoto i da varjesh narrowband outputa na wideband-a kam OEM ECU
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта