misli za nova RWD corolla

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

misli za nova RWD corolla

Мнение от punkara » 24 Юли 2006 04:22

znachi s godinite, mnogo puti sum se natukval na neta na bezbroi postove, celi sitove i i pr. na fenova, koito ili pitata, ili direktno molyat Toyota da izkara nova "AE86". Kaki li ne predlozheniya sum sreshtal, ot tipa, plaformata na IS200, s dvigatelya na scion, i pr.
i az kato fen, bih se radval ako toyota izkarat nova corolla, ili puk prosto nov Scion koito da e lek, bez mnogo ekstri, sus zadno predavane, i dvigatel kum 150-180kc.
nadezhdite nastrana, dnes se zamislih nad vsichko tova, i se opitah da prosledya cyaloto tova neshto v poslednite 6-7 godini. Kraja na 90-te, nachaloto na 2000-a, Honda i specialno Civic, stavat edna masova mladezhka kola (pone za USA), s adski burzo razvitie na aftermarket parts i tuning. Tozi procs produlzava, no zaedno s nego, nabira burza skorost i novoto dvizenie, ili moda, na shofirane, narecheno drifting. Za takova neshto sa nuzni koli sus RWD, i tuk veche AE86cata, se prerazhda i mozebi za purvi put ot suzdavaneto si stava taka izvestna i populyarna sred horata, vupreki che sa minali nad 15 godini ot kakto tozi model e spryan ot proizvodstvo!
i taka, po edna ili druga prichina, poveheto kompanii i to po-skoro japonskite, njakaksi ne se opitvat da zapulnjat tazi nova nisha v pazara, kojato napuk na vsichki tehnologii, iziskva po-oprosteni, po-leki, koli sus zadno predavane.
da, honda pravi S2000, skup roadster, nissan vadi noviyat Z, i prigotvya noviyat GTR, no taka ili inache nishtata za evtini dostupni i prosti koli ostava gola. Toyota, reshava da se zaeme sus sindroma Civic v USA, kato prez 2004 (ako ne me luze pametta) izkarvat Scion, 3 modela ot tyahnata japonska gama, pod novo turgovsko nazvanie, vsichkite FWD, sus dobra baza za tuningovane, chasti, i dori supercharger!
godinite minavat, a horata osven toyota, pochvat da vikat i po Scion, abe izkarajite RWD model, molya vi!
chudja se, kakvo spira Toyota da pusne takava kola?
az sum ubeden che shte ima mnogo shirok interes, i shte bude edin vid hit na pazara za novi koli edin takuv nov model!
interesnoto e che, za skupite modli se polagat golemi grizi, a tam kudeto Toyota sa bili pioneri, va masovite malki avtomobili, sega, koato modata se zavrushta s pulna sila, i krshti za evtin, lak, sporten avtomobil s RWD, njakak si te ne iskat da go vidjat?!
siguren sum che nyakoya kompnija shte otklikne, i tazi kompanija shte subere nai-mnogo plodove ot puskaneto na pazara na takuv avtomobil.
moje i da gresha, no mi se struva che Toyota v njakoi otnoshenija e promenila strategijata si, ako prez 60-te godini kato pioner investira v novi koli i nishi na pazara, sega chaka da vidi koja nisha stava ineresna, i sled ova atakuva s pulna sila (kato dorisuzdava novo ime, nova marka) tazi nisha. Tova e primerut sus Scion.
Iskreno se nadjavam njakoi da suzdade takaa kola, a ne El Camino sega da se chudi, kakvo da si zakupi, zashtot predlaganoto na pazara e tolkova malko i ogranicheno.
rolleyes.gif

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 24 Юли 2006 08:55

Ако питаш мен, сега тойота само се радва на плодовете на труда си който са положили вече толкова много години. Тойота вече е име което е символ на рентабилност главно заради overengineering. Защото в стремежа си да правят възможно най-здравите коли те правят коли които издържат на много сериозно модифициране. Питайте Алтезата и той ще ви каже (пък и вие знаете от собствен опит), че ако някъде трябва един болт Тойота там ще сложи 4.
Силата на тойота е в колите от 10-30 000$. Там печалбата е най-голяма. Когато пуснаха супрата (мк4) да се конкурура със ZX300 и М3 тя почти не се продаваше - никой не иска да даде 50К$ за Тойота - чак след няколко години хората разбраха какъв потенциял има супарата...същото и с АЕ86. Просто когато хората искат перформънс се обръщат към други марки, колкото и да ми е трудно да призная това. Пънки - в повечето случаи все трябва да модифицираш нещо за да стане една тойота наистина спортна кола - и ти най добре знаеш тъй като нито една от тойотите ти не е с оригиналния си двигател...

Мисля че Тойота(Лексус) скоро ще извади спортна кола, но не очаквам да е някакъв звяр като излезе от фабриката...

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 24 Юли 2006 09:21

PAKETA_1 написа:Пънки - в повечето случаи все трябва да модифицираш нещо за да стане една тойота наистина спортна кола - и ти най добре знаеш тъй като нито една от тойотите ти не е с оригиналния си двигател...
ами АЕ86 си е спортна кола както си е сток - лека бърза и опростена. но едва ли ще има подобен автомобил. точно нейната концепция показва, че една спортн кола може да е с малка мощност, евтина и въпреки това достатъчно здрава и бърза за да е в спортния сектор.
status: за БАН

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Юли 2006 09:50

hm, tova e dosta dobar vapros, za sajalenie obache ne znam dali Toyota shte se zaemat sas sazdavaneto na zamesnik na AE86. v momenta te sa kompania koiato zadovoliava nujdite na masovia potrebite, ne na malcinstvoto koito iskat da imat kola osven za vsekidnevni nujdi kato stigane ot tochka A do tochka B, no i da e udovostvie ot karane bez namesata na elektronika. Toyota opredeleno na tozi etap ne izglejdat zaiteresovani ot prodajbata na model det siturno shte e v poriadaka na 5000 broiki na godina, te si gledat modelite det se prodavat s hiliadi pati poveche. te gledat kakvo iska masovia potrebitel ot kolata si, a toi opredeleno iska kolata da im e evtina i da e s lesna podrajka, da ne triabvat da smeniat gumi po dva pati v godinata(letni i zimni), a ne kola det da zanasia na zavoite pri podavane na poveche gas. ako triabva da sravniavam IS300 i IS250(novoto pokolenie na IS seriata, IS350 ne moga da go sravnia, tai kato za sajalenie osthe ne sam imal vazmojnost da go karam), nikoga ne bih vzem IS250, prosto niama s kakvo da me vpechatli, verno che ima dosta poveche luks i ekstri po nego, no tava sa vse neshta koito men ne me iteresuvat. tova koeto men me interesuva e che na moita kola ima edno kopche TRAC OFF i ot tam natatak moje da se nasladish ot karane bez nikoi da ti se namesva(ili inache kazano komputara na kolata). i vapreki vsichko, mislia che IS250 shte e dosta po prodavania model, zaradi masovia potrebitel, ne zaradi hora kato nas... sad.gif
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 24 Юли 2006 10:27

Ех пънки :-)
Няма да стане масова кола ---> няма да се произведе отново от Тойота.
Точка.

El Camino

Мнение от El Camino » 24 Юли 2006 18:44

jamie написа:Ех пънки :-)
Няма да стане масова кола ---> няма да се произведе отново от Тойота.
Точка.
Twa beshe mnogo qsno mnenie biggrin.gif.


Hehe - Punky, dneska tochno podgoworih na BMW da pusnem edna takawa leka kolica. Shefa na otdela si beshe slojil shapka na bjuroto TOYOTA, ta za twa se osmelih. Do kraq na godinata smqtat da naprawqt grubata koncepciq i do godina i neshto da q pusnat!
Sha karame li BMW? cool.gif

Inache po temata - Jameiko i toi sa beshe razmechtal na skoro, hem che go e sram da si priznae tongue.gif:

http://www.aeu86.org/forum/viewtopic.php?t=3268

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 24 Юли 2006 18:54

Изобщо не съм се размечтал, но пък мисля че е редно да благодаря за брейнсторминга на хората от "оня" клуб :whistle:

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 24 Юли 2006 19:14

El Camino написа:
jamie написа:Ех пънки :-)
Няма да стане масова кола ---> няма да се произведе отново от Тойота.
Точка.
Twa beshe mnogo qsno mnenie biggrin.gif.


Hehe - Punky, dneska tochno podgoworih na BMW da pusnem edna takawa leka kolica. Shefa na otdela si beshe slojil shapka na bjuroto TOYOTA, ta za twa se osmelih. Do kraq na godinata smqtat da naprawqt grubata koncepciq i do godina i neshto da q pusnat!
Sha karame li BMW? cool.gif

Inache po temata - Jameiko i toi sa beshe razmechtal na skoro, hem che go e sram da si priznae tongue.gif:

http://www.aeu86.org/forum/viewtopic.php?t=3268
El Camino, ako naistina e taka, i ako naistina BMW suzadat takuv avtomobil, koito vse pak da ne e grozen, bih si go KUPIL! eto zapishete si, da znaete! tongue.gif tova sum go kazal az! smile.gif
no kazi na shefa si, da razrabotyata i takuv dviatel, zashtot BMW prosto nyamt takuv dvigatel, iska se BURZO RAZVURTASHT SE, DOHC... abe da izkopirat malko ot 4AGE, koyato si iskat razrabotka... wink.gif i ITB sa za predpochitane! happy.gif
oh da, i im kazi kato si pravjat tabloto i mestotot za shofiora, da ne davat nalyavo runela na skorotnata i tabloto otgore, za da moze hora kato nas da si tpuskat desniyat krak nadyasno, dokato tozi krak e na pedala na gazta! smile.gif
i im kazi da si opravyat plastmasite vutre, che mnogo skurat i trakat, i da go napravyat dvigatela sus angrenazen rmuk, ne s veriga, shtot mnogo im se iznosvat maslenite vodachi na verigite, nali sa ot plastmasa... i im kazi da napravyat housinga za termostata o aluminii, ne ot plastmasa, sushtoto vazi i za vodnata pompa!
i mahovika da e obiknoen...
ako moje da ne polzvat EFI na Bosch, a na Nippon Denso!
ako ima oshte zabelehki, shte ti gi pisha! smile.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Юли 2006 19:58

punkara написа: i mahovika da e obiknoen...
t.e.? te kvi mahovici polzvat?
btw, pochti vsichki zabelejki det si gi dal, mai vajat i za dneshnite modeli na Toyota sad.gif
->

El Camino

Мнение от El Camino » 24 Юли 2006 20:59

Punky, maitap si napraih az:). Naqsno sym, che BMW ne sa bedni na idei, ami na wyzmojnosti. Benzin Maslo i Woda kola nikoga nema da naprawqt, shtoto ne im e bila twa celta nikoga. Wij klimatici dwuzonowi prawqt - za twa i gi kupuwat.
Sha chetat po cel den reklami na toyota, sha hodat s takiwa shapki (twa ne beshe maitap - shefa na otdel interior za 7ma 6ta seriq i edin prototip now e taka) i sha si karat trapalqsnicite biggrin.gif.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 25 Юли 2006 00:07

E30 318iS не е много далеч от АЕ86 между другото.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 25 Юли 2006 06:47

jamie написа:E30 318iS не е много далеч от АЕ86 между другото.
e30 e GROZNA kola, spored men! dry.gif

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 25 Юли 2006 08:20

az mislia che specialno e30 M3 e mnogo krasiva a i dosta populiaren track-avtomobil. pone tuka mnogo gi haresvat. ne che sum hodil mnogo na pisti ama sum chel tuk-tam...

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Re: misli za nova RWD corolla

Мнение от Japanese_fever » 25 Юли 2006 09:04

Tova za RWD si sum si go mislil mnogo puti, daje sum go zadaval tozi ? i vseki put ALTEZZA-ta me ubejdava s fakti i argumenti, 4e nqma da stane, koeto az sum sklonen da priema!

Kakto znam vsi4ki tuk mislim edinodu6no, 4e idealnata kola za amatiorski drift trqbva da izliza ot zavoda sus:
- RWD
- 1.6 - 2.0L dvigatel DOHC
- ru4ni skorosti (5-6 skorosti)
- tvurdi4ko oka4vane(ako moje coil over za da se regulila):whistle:
- EFI ili IBT (ne sum mnogo zapoznat, no v USA mqj nqma da moje da e IBT!)
- da nqma ekstri kato A/C power locks, windows za da e po-leka
i t.n. i t.n. vsi4ki znaem kakvo e nujno.

TOVA GORE MOJE DA STANE REALNOST v EU ili JAPAN, no NE i v US!

ZA6toto tuk mnozinstvoto ot horata iskat da imat:
- A/C(kola mez klimatik zabravi da se prodava v 2/3 ot vsieki Am. stati)
- ako moje kak vsi4ko da i e avtomati4ni, el. i t.n.
- kum gornoto da s AUTO transmision
- horata ne gi interesuva dali e FWD ili RWD, za6toto mnogo ot tqh ne znaqt kakva e razlikata kato povedenie na kolata i sportni harakteristiki
- golqm % ot horata NE znaqt kakvo e DOHC i kakva e razlikata sus SOHC!!!
- golqm % ot horata gi interesuva kak kolata izglejda kato vutre6en i vun6en design

I ve4e vijdame za6to Toyota mnogo trudno 6te pusne na pazara kola, koqto 6te se kupuva samo ot 6epa maniaci ot koeto Toyota nqma da ima koj znae kakvi prihodi, za6toto i kolata nqma da e skupa.

A Toyota obi4a da ima golrmi prihodi, kakto vsqka uvajava6ta sebe si svetovna kompaniq i za tova pravi vse pove4e i pove4e luxozni avtomobili za US pazara kato Lexus, koito hem sa skupi, hem se har4at kato topul hlqb!

Mnogo lo6o, ako moga taka da se izrazq ... sad.gif :whistle: biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 25 Юли 2006 09:20

poprincip Lexus IS300 e dosta dobra kola za driftvane. problema i e che ne idva s chak tolkova tvardo okachvane, no nikoia kola ot zavoda ne idva taka, okachvaneto vinagi triabva da se pipne. triabva i oshte malko moshnost i malko da se olekoti. estestveno govoria za IS300 koito idva sas skorosti i LSD(kat moita naprimer tongue.gif ). e ako biaha slojili Getrag transmisiata(taz det idva na Supra Turbo), taka kakto sa napravili Team Lexus, togava greshka niamashe da ima. reshenieto za Team Lexus(vij snimkata dolu) e bilo da mahnat izlishnite kilogrami(okolo 350lb) i da kachat malko konchetata(s okolo 20hp), neshto koeto vseki moje da napravi. ako Toyota prosto beshe slojila 2JZ-GTE u IS-a, togava i tegloto niamashe da i prechi. pak moje bi idealnia variant e JDM Altezza-ta det idva s 3S-GE dvigatelia, tia hem e po leka, hem ima 200hp(ot zavoda, izobshto ne mi se misli kvo stava sled kat se turbinira), tia moje bi e idealnata drift mashina, do minalata godina se proizvejdashe...
Прикачени файлове
41016plaque.JPG
41016plaque.JPG (151.94 KiB) Преглеждано 7740 пъти
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 37 госта