Hayabusa engine w AE86

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 20 Окт 2006 04:06

del_sol_fen написа:chakaite be hora.

kanu, V35GTR, znachi sega puk dvg-to sha e otzad??? ok, a za problema che s leka prednica shte understeer-va tazi vasha "race track kola"?
Del_Sol-ka kolata o6te ot samoto na4alo e zamislena da e RWD. S leka prednica nqma da understeer-va, a oversteer-va! wink.gif
Ako e otzad osfen diff-a 6te ima 2 poluoski, dali 6te e nezavisimo ili cql most nqma golqmo zna4enie. Osven 4e pri ediniq slu4aj 6te e po-tejka. Predpolagam s cql most. unsure.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 20 Окт 2006 06:15

del_sol_fen koga sam ti kazal 4e 6te e zadno predavane??? ili tova si go izmisli? koi ti e kazal 4e zagubi nqma da ima??? razbirase 4e 6te ima mi to i ot zavodskiq 4age ima toi slaga dosta pod 100hp na zemqta a za tq da ne govorim, no v kraina smetka busata 6te slaga pove4e na zemqna poneje ima po golqma baza. Kato te interesuva dali dvigatela e slagan na "normalni" koli.....google.com mene ne me valnuva dali nqkoi predi tova go e slojil na nqkakva si kola a govorim za AE86. tova 4e za teb Mini i smart cars ne sa istinski koli si e tvoi problem!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 20 Окт 2006 06:23

K-A-N-U написа:del_sol_fen koga sam ti kazal 4e 6te e zadno predavane??? ili tova si go izmisli? koi ti e kazal 4e zagubi nqma da ima??? razbirase 4e 6te ima mi to i ot zavodskiq 4age ima toi slaga dosta pod 100hp na zemqta a za tq da ne govorim, no v kraina smetka busata 6te slaga pove4e na zemqna poneje ima po golqma baza. Kato te interesuva dali dvigatela e slagan na "normalni" koli.....google.com mene ne me valnuva dali nqkoi predi tova go e slojil na nqkakva si kola a govorim za AE86. tova 4e za teb Mini i smart cars ne sa istinski koli si e tvoi problem!
Ajdeeeeeeee otide konq u rqkata ... :whistle:
Ami KANU s kakvo predavane 6te e kato nqma da e zadno??????
KAto i Smarta i Minito s busoviq dvigatel sa RWD! Gledal si videotata, nali??? AE86 su6to e sus zadno stock.
Vie maj zabravihte za kakvo govorite! Ili 6te izobretqvate Mini s Hayabusa engine FWD, smeshkiiiiiiiiiiiiiiiiiii ... laugh.gif
Nali 6te e sportna kola za kakvo i e tova FWD???
Sami se lujete!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

b_d

Мнение от b_d » 20 Окт 2006 08:34

K-A-N-U написа: bad_dog pita vapros koito mnogokratno vi otgovorihme, no uvi nqma koi da 4ete, mnogo po lesno e da kaje6 "abe nqma da stane 6toto e ot motor dvigatelq"
Как предаваш движението от мотоциклетна трансмисия към гумите?
Aide malko po serioznata! ako 6te davate mnenie iskame istinski dovudi ne ne6ta koito sa ve4e 15 stranici predyvkvanani, i to ne e ideqta da kazvate mi nqma da stane 6toto edi si kvo ami da imate s kvo da podkrepite mnenieto si a ne da mi davate primerite sys kamaza i skyline-a :thumbsup:
Еми bad_dog го пита този въпрос и получава отговор: "с адаптер".

Абе, другарю инжинер, я ми кажи какви са тези адаптери и как се правят. И да се въртят до съответните обороти. И като е отговорено според теб - дай линк към отговора. Постовете ти до момента в темата са 99% спам и си единственият пишещ, който не съумява да запази елементарна култура на общуване.

И още нещо. Ако имаш дори основно образование би трябвало да знаеш, че когато някой изказва някаква теза е нормално да я докаже, а не опонентите да му доказват, че не е вярна.

b_d

Мнение от b_d » 20 Окт 2006 08:44

http://www.zcars.org.uk/videos/winmedia ... youget.wmv - тук се вижда защо според мен минито не е коректен пример.

Защото е мотор с "обща каска".

b_d

Мнение от b_d » 20 Окт 2006 09:02

Моето мнение по темата дали двигател от буса може да се сложи в АЕ е следното:

Вероятно няма да може, защото ще се окажат прекалено трудни доработките - скорости, кардан, диференциал, заден мост.

Теоритично, ако влезе успешно и осигурим механизъм, който да предава движението до гумите и да издържа на 11000К оборота(на думи е лесно поне за хората, които не са барали гаечен ключ) колата ще върви.

Относно това как ще върви. Тук съм скептичен леко - вероятно ще е по-добре до 4аге сток, но колко по-добре можем само да предполагаме. Според мен доста малко - поне на улицата. Така пише в книгите като става дума за агресивни валове.

П.С. Някой двигатели не могат да се слагат надлъжно поради разположението на основните им лагери. Нямам представа дали двигателя от буса е такъв.

П.П.С. Една от причините 4АГЕ да вдига толкова бързо обороти е това, че всичко назад е доста леко - поне сравнено с повечето коли. Примерно кардана е двойно по-лек "на око" отколкото на Нисан С13 - скоро ги носих и двата ;). Така че това, което Краси казва няма да спре двигателя да се върти - просто ще намали в голяма степен това, което се търси.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Окт 2006 09:14

^ stupid.gif
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 20 Окт 2006 16:27

FINALLY! Mersi Bad Dog za dobroto obyansenie kum hayabusha fenovete! :thumbsup:

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 20 Окт 2006 19:38

V35GTR написа:
bad_dog написа:
V35GTR написа:da moi chovek... ti OTKRI AMERIKA, koleloto, che i toplata voda pokrai tiah!

.....
Как предаваш движението от мотоциклетна трансмисия към гумите?
Na motora transmisiata "shareva" masloto s dvigatela. Toest ne moje da se otkachi ot samia dvigatel! PREDPOLAGAM praviat naiakakuv tip prehodnik ot samata transmisia to diferenciala... ne sum naiasno no tova triabva da e po lesnia nachin!

Dokade stignaha neshtata:
Iskami se da se utochnim vuv spora za da moje da ili da stignem do niakakvo suglasie ili da pone namerim istinata... ne che to niama da e gubene na vreme!

1. Moje bi, i nai veroiatno po lesnia, po evtinia, i po logichnia variant e a 4AGE ot novata generacia - adekvatno potenten motor! Spored men tuk spor nemoje da ima.

2. Transmisia - moje li/kak se prehvurlia silata do zemiata?
- Sus transmisiata ot motociklet sus niakakuv prehdnik! Vuprosi za detaili.... ne moga da otgovora tui kato niamam detaili - samo logichni predpolojenia.

3. 1.3L vs 1.6L SHTE E UMRIALA LI KOLATA ILI NE - ili neshto ot toia sort!
- Moeto tvurdenie e che shte suvsem normalna na niski oboroti - nima niama fiatove ili tam drugi malki kolichki sus sub 1.0L dvigateli(makar che sa napraveni za koli)
Suotvetno, prichinata Haybusa motor da e dobur match za avtomobil e facta che toi NE e ot tipa motori koito razvivat 15-16-17K oborota! Tochno tozi motor demonstrira harakterestiki na 'moderetly" high reving/high tech dvigatel sus cherti na goliam motor/"bottom end torque"

treta podtochka e spored mene edinstvenoto mesto kadeto ima smisul da sporim! Podtochka 1 i 2 smiatam sa dokazani ot po gornite primeri s mini-ta i prochie dry.gif
STRANICA 14 :whistle:
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 20 Окт 2006 21:08

и аз мисля, че поддръжниците на автобус-ата не са барали гаечен ключ laugh.gif ама продължават да си спамят, стрипват и добавят разни изобретения, местят двигателя където им падне и - да им напомним все пак, че става дума за кола, а не за макет от пластмаса smile.gif Единствения, който продължава да пише смислени неща е Ел Камино - но пък в неговите постове ги няма вашите изчанчени теории

Кану, не съм споменавал, че преставам да пиша по темата - това ти си го измисли. Казвам че темата става безмислена и се превръща в пълен спам. Пък и на бад_дог забележката е напълно основателна, ако продължаваш да пишеш с този тон ще стане интересно, обещавам smile.gif това че караш голф не трябва да те кара да се правиш на пернишко гъзе. ако ти идва отвътре - да знаеш, че колата явно е виновна - това поне е доказано вече smile.gif
status: за БАН

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 20 Окт 2006 22:02

maggkrabar написа:и аз мисля, че поддръжниците на автобус-ата не са барали гаечен ключ laugh.gif ама продължават да си спамят, стрипват и добавят разни изобретения, местят двигателя където им падне и - да им напомним все пак, че става дума за кола, а не за макет от пластмаса smile.gif Единствения, който продължава да пише смислени неща е Ел Камино - но пък в неговите постове ги няма вашите изчанчени теории

Кану, не съм споменавал, че преставам да пиша по темата - това ти си го измисли. Казвам че темата става безмислена и се превръща в пълен спам. Пък и на бад_дог забележката е напълно основателна, ако продължаваш да пишеш с този тон ще стане интересно, обещавам smile.gif това че караш голф не трябва да те кара да се правиш на пернишко гъзе. ако ти идва отвътре - да знаеш, че колата явно е виновна - това поне е доказано вече smile.gif
ochevidno vkliuchvash i sebe si v tazi kategoria na spameri, s tvoite prazni tvurdenia, obidi, i opit da budesh orginalen sus stari/isturkani clisheta! Se edno kato si "digal kliuch" te pravi expert po vsichki vuprosi! Nai interesnata chast na koeto i da e tvoe mnenie sa slednite bezubni karikaturi, " laugh.gif ", koito postigat 100% celta si da obediat ostanalite ot nas che vijdane i optimisum ne sa edinstvenite neshta koito ti lpsvat!
Priznavam, poslednia ti post me oburka 100%! kade koga i zashto beshe nujno da spomenavash izbora na kola ili puk rodnoto miasto na koito i da bilo tuk? kade e vruzkata? ti kato si ot neznam si kade sus kavo si po dobur ot koito da bilo?

(Ne e nujno da otgovariash na retorichnite vuprosi tuk)

Otnosno tvoite znania/opit/razbirania po orginalnata tema comentari niamam, te govoria sami za sebe si!

BTW predi da me ubijdash na kola/rojdenno miasto - Karam/haresvam Nissan, roden sum v sofia, jivea vuv: vij avatara!
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 20 Окт 2006 22:32

Ел Камино, сега виждаш ли каква глупост е да се слага на АЕ86 двигател от буса - дори топик по въпроса се превръща в пълна глупост smile.gif

V35GTR, това, което не разбираш, не бива да те ядосва - бъди оптимист, все някой ден ще го проумееш... евентуално.

вече взе да ми става интересно, да видим докъде ще стигне така наречената дискусия. не съм ви крив, че говорите надъхано за неща, от които хал хабер си нямате. само ти и кану продължавате да упорствате, на всички останали им стана ясно вече
status: за БАН

admin
Site Admin
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Сеп 2004 15:31

Мнение от admin » 20 Окт 2006 22:47

OHLAJDANE NA NAPREJENIETO!!!

OK, polojenieto stana malko najejeno(ta bie kam cherveno). ta na moia glava leko shte pozaklucha tazi tema, no samo vremenno(za niakolko dena). niamam namerenie da otnemam na nikogo pravoto mu da si dade mnenieto, no za tezi koito imat takova shte im dam do ponedelnik da go obmisliat(kogato temata shte bade otnovo otkluchena). nadiavam se shte se setite zashto go pravia.

ta do ponedelnik :thumbsup:



pls, ne prehvarliaite lichnite napatki iz drugite temi. ako imate takiva, polzvaite lichni saobshtenia. 10x


ALTEZZA & LordDigital $$$$$$

drunk.gif

admin
Site Admin
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Сеп 2004 15:31

Мнение от admin » 22 Окт 2006 23:41

непротивоконституционствувателствувайте
:wav:

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 23 Окт 2006 04:38

Golf I RWD s Hayabusa dvigateL:
http://www.youtube.com/watch?v=ZMqnGkqyfa8
Samo deto ne go davat v dvijenie. laugh.gif
Do sega kola FWD s dvigatel ot hayabusa NE sum vidql v neta!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта