Ел. вентилатор за АЕ86?

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
El Camino

Ел. вентилатор за АЕ86?

Мнение от El Camino » 01 Ное 2006 02:17

Дали някой стигна до конкретен ел. вентилатор, който да пасва (оптимално?) на АЕ86цата (че и да охлажда)?

Питам, щото ми се ще на идване към БГ да се върна направо с един от ибея и да не правя много грешки ако може.

b_d

Мнение от b_d » 01 Ное 2006 09:15

Можеш принципно да сложиш от *Е8*. Също така ти трябва капачката на термостата от *Е8*, защото там е термо-датчика за вентилатора. Аз вече съм решил да направя тази смяна, но вентилатора, който имам е със счупена стойка и трябва да намеря друг.

nikicar
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Ное 2004 12:00
Обратна връзка:

Избери си

Мнение от nikicar » 01 Ное 2006 10:31

El Camino ,давам ти този линк за електро вентилатори.( най отдолу на страницата ) за да си избереш това което ти е необходимо http://www.adventurecar.com/catalogo.tuning.php
След това ми пиши какво точно си си избрал за да ти дам цената за България.Ако нещо на ти е ясно (тъй като сайта ни не е напълно готов в български вариянт все още не е готов ) ми пиши на adventurecarbg@abv.bg

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 01 Ное 2006 13:04

ot E8 sa mnogo debeli, i shte sa trvurde blizo do dvigatelya! dobri sa tezi dvoinite ot AUDI s mnogoto preki, imamm takiva 2 razdvoeni, taka che Asene i El Camino, ako izchakate do sredata na Dekemvri shte vi gi dam.
Az si vzeh edin cyal radiator s dva ventilatora na Denso, ot nyakakva Honda. I neshtata zaspaha!
Za Starleta sum predvidil edin dvoen vunshen ot Xantia, toi malko me plashi shtot kato zaduha she me otvee i mene v kabinata... laugh.gif wink.gif
tryabva vi osven sensor za teperaturata i edno toyotsko rele s 4 pina, drugoto se svurzva kum samata kutiya s releta v motornoto, lesno e, shte gi navurzhem dekemvri. :thumbsup:
vse pak pishe chovek, koito e smenil 9 radiatora, i 11 ventialatora na negovata AE86(!!!) dokato mu haresa set up-a punk.gif tooth.gif cool.gif
eto tuka list na radiatorite (za koito se sehtam) che sum slagal i polzval:
E8
moskvich
alfa 1750kub
cariaE 4AFE
celica st185 turbo 3sgte
hyundai (malkite)
nissan vanette disel
BMW E30 (?)
reanult (19?)
audi 80
imashe i oshte nyakolko ama veche ne pomnya! znam che toya ot Hyundaito beshe tvurde maluk za da ohlazda, ama puk trubite za vuzduha minavaha pokrai nego bez da dupchish kupeto...
vazhnoto e radiatora da ima kapachka, za da ne se nalaga postavyaneto na otdelno kazanche, i originalno da e imal el. perka, zashtot togava imat tupki i skobi za zahvashtane, inache e po-golyama igrachka da se prigodyat za el. ventilator no i tova sum go pravil.
tongue.gif
PS: znam che imam edin s dvoen ventilator ot ford sierra, samo che e bez kapachka, takache ako vi se slaga i kazanche, ili puk truba s kapachka ot Mitsubishi Eclipse 4G63, mozhe da go vzemete ot Heki. wink.gif

b_d

Мнение от b_d » 01 Ное 2006 13:18

Аз имам един от АЕ92 GT-i и определено не ми изглежда голям, но все пак ти имаш повече опит.

El Camino

Мнение от El Camino » 01 Ное 2006 21:53

В средата на декември, по - точно към 16и ще идвам аз :thumbsup:. Айде, че не останааа cool.gif.

Аватар
domi
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Дек 2006 06:18

Мнение от domi » 20 Дек 2006 05:22

Пънки, мноооого ти се моля, братле, напиши един туториал за дебили 'Как Да Си Вържем Ел. Вентилатор На АЕ86цата, Без Да Имаме Хал-Хабел Понятие От Електроника И С Още По-Малко Идеи Откъде Да Си Изведем Ток И Как Точно Да Го Снадим --- For Dummies'. Вярно, дългичко излезе, ама то е за хубаво... Моля ти се, вярно, щото в гаража ми кесят 2 вентилатора от 1во поколение Камри, в доста добро състояние, и нямам сериозно нито хънч как да вържа който и да е от двата. В момента съм с един клъч-фан със спекъл силикон и имам инфо за поне един такъв да е скапал водна помпа. Притеснява ме идеята, та много искам да сложа ел. фан, ама съм враг на тока. Просто идеи какви точно части трябват, кое къде се слага, как се връзва, как се troubleshoot-и и прочее. Знам, че ти си човекът за целта happy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 114 госта