Покупка на МР2 AW11 - тапа! (дълго четиво)

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
El Camino

Мнение от El Camino » 29 Яну 2007 22:20

Ako jena se izbirashe po grydnata obikolka e logichno da wzemesh taq s 136 obikolka, pred taq s 124. Az predpochitam taq s haraktera :whistle:

b_d

Мнение от b_d » 29 Яну 2007 22:30

трудно ми е разбера какво наричаш "характер" rolleyes.gif ч

На мен лично сток блутоп не ми харесва(сравнен с...). Допускам че причина за това е интейка с 8-те малки каналчета, направени заради ТВИС-а, което тотално елиминира ефекта от големите отвори на главата. Предполагам, че този двигател с подходящи модификации ще има характер, но както е сток... wacko.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Яну 2007 22:46

На мен ми е чудно, че точно на теб ти е трудно да разбереш, какво наричам характер. Трудно е да се обясни иначе, ако не си усетил разликата.

Направо щях да си помисля, че съм некъм дон кихотец, ако целия немски форум не се беше изредил да коментира характера на блутопа и безхарактера на редтопа biggrin.gif.

Не опира до дупките на интейка Асене. Опира то това, че като близнеш газта едното суче колата, другото се чуди кво да прави и в крайна сметка нищо не прави, ако не забравиш крака на педала. Не е ключа в пепедудките на интейка, а в килцата на инерционните дреболии по двигателя.
За много във форума тунинг е турбо, но за мен първата стъпка е олекотен маховик. Иначе както казах, има по смислени автомобили от АЕ86.

Бтв. щото за алтернатива на блутопа говоря - за сега само за мотоциклетен двигател се сещам с подобно поведение.

b_d

Мнение от b_d » 29 Яну 2007 22:48

Според мен блутопа изобщо няма качествата, които му приписваш, но всеки си има гледна точка.

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Яну 2007 22:54

bad_dog написа:Според мен блутопа изобщо няма качествата, които му приписваш, но всеки си има гледна точка.
Разликата преди два дни беше толкова очевадна, че ритах газта и не вярвах на това което "не"виждам. На място. В последствие като я карах само се убедих, че това не е същия мотор.
Ма тоя разговор най - добре с колите пред нас да го продължим.

b_d

Мнение от b_d » 29 Яну 2007 22:57

Говоря за онзи редтоп дето не е слаган на МР2. Другия изобщо не го броя.

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Яну 2007 23:00

bad_dog написа:Говоря за онзи редтоп дето не е слаган на МР2. Другия изобщо не го броя.
Ами разговора тръгна от КАТ 116 коньов. Чудно ми беше, че го защитаваш, честно казано.
Но говорейки за риспонз и сравнявайки този на Краси и моя с твоя, все още държа на това, че разликата е огромна.

b_d

Мнение от b_d » 29 Яну 2007 23:10

Еми явно сме на противоположни мнения. cool.gif

Честно казано ме е яд, че няма да можем да ги сравним на пистата и после да си говорим, защото буталата с висока компресия заминават...

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Яну 2007 23:16

bad_dog написа:Еми явно сме на противоположни мнения. cool.gif
Банда "турбалан" срещу останалите:). Ръкавицата е хвърлена отдавна, ще се видим на Калояново biggrin.gif :thumbsup:.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 29 Яну 2007 23:50

Kazva se su6toto kato pri vas 200SX, SE-R(top versiata) 2.0L

http://www.kbb.com/KBB/Selection/Condition.aspx

Samo deto pri vas e po-eftino s okolo $1000. Ne znam kak onova e na 48k km, no za '95-ta kolite tuk sa nad 120k mili. mellow.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Яну 2007 23:53

Japanese, tuk takowa nqma. Wnos e ot USA, za twa taka se kazwa:)). Tuk 200SX e druga kola.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 30 Яну 2007 00:10

Ми да ви кажа моят Блу Топ вади много злоба - аз съм си доволен. На този етап резултатите са повече от задоволителни
status: за БАН

Аватар
NIK_4E
Мнения: 72
Регистриран на: 16 Май 2006 17:10
Местоположение: СЛИВЕН

Мнение от NIK_4E » 30 Яну 2007 13:52

Еми с чиста съвест мога да ви се похваля че вече съм собственик на MR2 AW11 blue top biggrin.gif за съжаление съединитела е за смяна и още несъм и давал пълна газ но скоро и това ще стане wink.gif

b_d

Мнение от b_d » 30 Яну 2007 14:06

честито - със здраве да си я караш!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 30 Яну 2007 15:18

El Camino написа:Japanese, tuk takowa nqma. Wnos e ot USA, za twa taka se kazwa:)). Tuk 200SX e druga kola.
Nissan Sentra 2-door - B14 platform

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта