Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
НиКо
Мнения: 235
Регистриран на: 18 Сеп 2010 18:49
Местоположение: Пловдив

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от НиКо » 16 Яну 2015 08:39

Джапи , карах с Exedy , карах и с Фиданза и съм потресен колко слаби марки са това.
На маховика фиданза се разхлопаха нитовете.Пръстена на стартера направо взе да се върти свободно.
Пълен абсурд е тази марка.
Гледах проект с АКТ с 300кс и там държи , но все пак съм леко резервиран.
Относно съединител претискател и маховик съм малко негативно настроен към Афтърмаркета , но нямам избор.

Що се отнася до това,че го наковах , предишния ми съединител съм го плащал 230 паунда Organic серията и се разкапа на 5 000км
Караме на едно Рено Клио с диск от този "дядо" и нямаме никакви проблеми.
Човека си разбира от работата , макар че се говори ,че тази керамика която купува е китайска.
Няма как да вярвам на хорските уши докато сам не се убедя.

Предпочитам да дам 160лв за нещо изпробвано , отколкото 400+ за нещо изстрадано.

Момчета, не винаги цената е определящ фактор за качеството на дадена част ОСОБЕНО в тунинга drunk.gif


Мисля да заложа на претискател АКТ :thumbsup:


Я сега Хамериканците да кажат едно мнение за Мики Томпсън ET street radial 2 гумите.
Карах с Тойо Р888 205/50/15 на МР-2 то и съм адски доволен.Причината поради която искам да побегна в друга посока е ,че Тойо е изключително тежка гума.Дилърите на М/Т са на 50 мили от Лондон и смятам във Вторник ,когато отида да ги посетя.
Прикачени файлове
et_street_radial_b.jpg
et_street_radial_b.jpg (16.9 KiB) Преглеждано 2250 пъти
Поддръжка, ремонт и огромна гама от авточасти(нови и втора употреба)за вашата Тойота или Лексус:0878130400 - "РЕНД" ЕООД
Монтиране на газов инжекцион на цени от 600лв *MIMGAS *LOVATO
https://www.facebook.com/REND.autoparts/ www.rend.cars.bg

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от Japanese_fever » 17 Яну 2015 09:26

НиКо написа: Предпочитам да дам 160лв за нещо изпробвано , отколкото 400+ за нещо изстрадано.

Момчета, не винаги цената е определящ фактор за качеството на дадена част ОСОБЕНО в тунинга drunk.gif
Абсолютно съм съгласен. Аз не ги отценявам по цената, даже и не знам коко струват читавите състезателни съединители, но от гледна точка на марките мислех, че са изпитвани и тествани, все пак. Но и не съм се интересувал особено.

Иначе за гумите имам наблюдения, че карат по улиците с Bridgestone RE-11, a на пистса с Hoosier A6/A7 (R6/R7).
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от LordDigital » 19 Яну 2015 18:49

НиКо написа:Джапи , карах с Exedy , карах и с Фиданза и съм потресен колко слаби марки са това.
На маховика фиданза се разхлопаха нитовете.Пръстена на стартера направо взе да се върти свободно.
Пълен абсурд е тази марка.
Гледах проект с АКТ с 300кс и там държи , но все пак съм леко резервиран.
Относно съединител претискател и маховик съм малко негативно настроен към Афтърмаркета , но нямам избор.

Що се отнася до това,че го наковах , предишния ми съединител съм го плащал 230 паунда Organic серията и се разкапа на 5 000км
Караме на едно Рено Клио с диск от този "дядо" и нямаме никакви проблеми.
Човека си разбира от работата , макар че се говори ,че тази керамика която купува е китайска.
Няма как да вярвам на хорските уши докато сам не се убедя.

Предпочитам да дам 160лв за нещо изпробвано , отколкото 400+ за нещо изстрадано.

Момчета, не винаги цената е определящ фактор за качеството на дадена част ОСОБЕНО в тунинга drunk.gif


Мисля да заложа на претискател АКТ :thumbsup:


Я сега Хамериканците да кажат едно мнение за Мики Томпсън ET street radial 2 гумите.
Карах с Тойо Р888 205/50/15 на МР-2 то и съм адски доволен.Причината поради която искам да побегна в друга посока е ,че Тойо е изключително тежка гума.Дилърите на М/Т са на 50 мили от Лондон и смятам във Вторник ,когато отида да ги посетя.
за Какво ти е MT гума като господ е създал Hoosier drag radial ?:)
Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от Akima » 19 Яну 2015 18:52

LordDigital написа:
НиКо написа:........
за Какво ти е MT гума като господ е създал Hoosier drag radial ?:)
Ще трябва да си ги вземе от UK - в България не се продават като нови доколкото аз знам.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
НиКо
Мнения: 235
Регистриран на: 18 Сеп 2010 18:49
Местоположение: Пловдив

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от НиКо » 19 Яну 2015 19:17

Вижте колко е различно мнението на хората biggrin.gif .Лорде , напоследък всеки драгаджия чувам , че хвали М/Т и плюе Hoosier .Аз за жалост не съм карал нито с едната, нито с другата марка ,защото както каза Акима са непонятни за Българския пазар.

Какво сочи статистиката в Америка?
Поддръжка, ремонт и огромна гама от авточасти(нови и втора употреба)за вашата Тойота или Лексус:0878130400 - "РЕНД" ЕООД
Монтиране на газов инжекцион на цени от 600лв *MIMGAS *LOVATO
https://www.facebook.com/REND.autoparts/ www.rend.cars.bg

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от Japanese_fever » 19 Яну 2015 20:28

НиКо написа:Вижте колко е различно мнението на хората biggrin.gif .Лорде , напоследък всеки драгаджия чувам , че хвали М/Т и плюе Hoosier.
Може би гроздето е кисело, за това... :whistle:

A може и да е това:
"Hoosier's drag radial is one example of a DOT drag radial that is not recommended for street use and is engineered for maximum track-only performance."
(най-долу в материала сравняват гумите)
http://www.dragzine.com/tech-stories/wh ... g-radials/
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от LordDigital » 20 Яну 2015 02:56

НиКо написа:Вижте колко е различно мнението на хората biggrin.gif .Лорде , напоследък всеки драгаджия чувам , че хвали М/Т и плюе Hoosier .Аз за жалост не съм карал нито с едната, нито с другата марка ,защото както каза Акима са непонятни за Българския пазар.

Какво сочи статистиката в Америка?
Точно статистика е трудно да се намери ,различни коли ,различни сетъпи ,различни настилки => различни резултатите. Близки са гумите общо взето ,МТ ги водят че ужким са по-добре да ги кара на улицата човек ,но от патили знам че завили ли по-добре да не се движиш:) Хусиерите тука са просто значително по-ефтини ,не знам защо но tirerack не продава МТ и това е една от основните прични предполагам.
Изображение

Аватар
НиКо
Мнения: 235
Регистриран на: 18 Сеп 2010 18:49
Местоположение: Пловдив

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от НиКо » 20 Яну 2015 08:53

Тук просто да се сдобиеш с нови гуми било то M/T или Хусиър е просто невъзможно .
Единствно съм мяркал при урбанците ценови каталог с доставка от щатите на Хусиър и не искам да ви казвам за каква надценка става въпрос.

Ето виж: http://upg-shop.com/category/957/hoosier-tire-drag.html

Като посочената цена е за най-малката гума от каталога.Като влезнете в линка на избрания модел гума има подпрозорец с размерите и тяхната цена.
Можеш ли да ми рекалкулираш печалбата на UPG спрямо реалната стойност на тази гума в Щатите?



И понеже няма представителство на Хусиър в Англия или поне аз не знам за такова , реших да заложа на М/Т
Тук драгаджийте веднага ме налегнаха и сега трябва да се прибирам с 5 комплекта гуми biggrin.gif


Само забележете на първия кръг от драга какви гуми ще преобладават tooth.gif
Поддръжка, ремонт и огромна гама от авточасти(нови и втора употреба)за вашата Тойота или Лексус:0878130400 - "РЕНД" ЕООД
Монтиране на газов инжекцион на цени от 600лв *MIMGAS *LOVATO
https://www.facebook.com/REND.autoparts/ www.rend.cars.bg

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от Japanese_fever » 26 Яну 2015 23:20

Според мен, тъй като имаш много добра база - шасито на Лотус. Карай с този двигател, ама не вкарвай много пари в него и по-нататък си вземи K20A2. Виждам, че се захващаш със сериозни работи, но след като четох някои работи за 2ZZ-GE, не съм сигурен, че този двигател ще издържи.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от andrian999999 » 27 Яну 2015 20:38

Japanese_fever написа:но след като четох някои работи за 2ZZ-GE, не съм сигурен, че този двигател ще издържи.
Джапи какво му е на този двигател? май беше лек целият от алуминии .....
професионален мапер

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от Japanese_fever » 28 Яну 2015 05:55

Не искам да спамя темата, само отговарям на andrian999999, зашото ми зададе въпрос.
Онзи ден покрай тази тема разглеждах видеота на youtube за Лотус Елис и попаднах на това, под което зададх и няколко въпроса. Това е Елис S1, който оригинално е бил с Двигател от Ровър (18K4F), но вече е с K20A2 на Хонда. Разговорът се води под мнението на Brandon Edge, моя ник е Art13bg. Ако анлийският ти е на добро ниво си го прочети:

https://www.youtube.com/watch?v=sdLu5jBWZVI
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от Akima » 28 Яну 2015 17:30

Yes, it's an fragile Engine. The 2zz-Ge on Lotus Exige S2 with supercharged have a lot of issue with valve, valve spring and camshaft :-(
Джап,
нали Нико ти казва,че се е насочил към Нитро.

Основните доводи против са за другата опция.

Истина е,че в единия Лотус форум наистина се изказват доста добре по повод Хондовия мотор:
Best thing to do is email me for more details. There are a lot of variables that can dictate costs.
  • The engine build costs are similar to the 2ZZ, in some cases less b/c of volume of aftermarket.
    The swap labor is pretty standard.
    The ECU and wiring can vary. We are currently working on a budget solution for this.
    The core parts (engine and gearbox) are very reasonable.
Вади и добър звук - https://www.youtube.com/watch?v=24EN2z99-TA. punk.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
НиКо
Мнения: 235
Регистриран на: 18 Сеп 2010 18:49
Местоположение: Пловдив

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от НиКо » 28 Яну 2015 19:27

Да, харесвам К20 ,колкото и куц да е в сток вариянт.
Момчета , какво е силен мотор без добра кутия?

Ето това е един от въпросите поради ,който залагам на 2zz.Имам уникална кутия за него и това е коза ми.

К20 е 2000паунда цялата кола.Нищо пара що се касае до тунинг ...но няма да имам правилната кутия ;)

И какъв е смисъла от К20?

За момента залагам на 2зз пък ще видим. biggrin.gif

И ся кво ,няма да ме допускате на Джап фестовете а? w00t.gif
Поддръжка, ремонт и огромна гама от авточасти(нови и втора употреба)за вашата Тойота или Лексус:0878130400 - "РЕНД" ЕООД
Монтиране на газов инжекцион на цени от 600лв *MIMGAS *LOVATO
https://www.facebook.com/REND.autoparts/ www.rend.cars.bg

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от Akima » 28 Яну 2015 20:05

Направо ти местим темата при Хондаджиите! biggrin.gif tongue.gif

На Джап идеята не е лоша,но му убягва наличието на клуб:
"Строшена ск.кутия на К20"

Факт е,че това е често срещано явление. sad.gif

Аз се надявам да продължиш с 2ZZ и стискам палци! drunk.gif :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Lotus Elise 2ZZ-GE проект

Мнение от andrian999999 » 29 Яну 2015 02:19

според мен не спамим темата , все пак пишем за 2ZZ-GE мотора по темата. но аз пак не разбрах какво толкова му е по хубавото на к-20 мотора. примерно по-евтини части за тунинг , по масов мотор и тн...
професионален мапер

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта