Proekt Supra MA61 na Punky

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Proekt Supra MA61 na Punky

Мнение от punkara » 27 Яну 2005 09:52

takaaaa, dnes shte e gotova glavata na suprata, mezjduvremenno poruchash i edin komplekt butala sus sigmenti, i drugata sedmica otivam da gi smenya i da kacha veche NOVATA glava, i pone shte znam che imam nov motor!
shte napravya snimki i shte kacha :thumbsup:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 27 Яну 2005 10:39

mi nie za snimkite chakame wink.gif . btw, ima li mnogo rabota po kolata, okachvaneto kak e, rajda ima li, interiora zapazen li e?
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 27 Яну 2005 11:02

Вие за снимки- аз за джанти (ако Пънкара реши да слага други) :-)
Любопитен съм като стане колата да се сравни с АЕ86-ца без турбо - като динамика.

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 27 Яну 2005 21:21

Чакаме пънки да видиме новият ти проек да видим какво ще ни изненадаш пак

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 28 Яну 2005 16:46

чакаме нещо е такова пънки

Speed_Demon
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Яну 2005 18:59
Местоположение: Sofia, Konstanz

Мнение от Speed_Demon » 28 Яну 2005 16:56

това дали 6те се събере под капака на Yaris????? :whistle: :whistle: Иначе силно се надявам количката на Punky да стигне и до София..... biggrin.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 28 Яну 2005 21:48

ALTEZZA написа:mi nie za snimkite chakame wink.gif . btw, ima li mnogo rabota po kolata, okachvaneto kak e, rajda ima li, interiora zapazen li e?
ruzda nyama ( ima edno petunce na zadniyat kapak, rabota za 1 chas)
vutre e pochti kato nova, bil e nepushach sobstvenikut
lipsva samo kozenoto chorapche na losta za skorosti, no takova shte vzema i shte sloza, ne e problem.
poruchah veche predni i zadni amortisiori, ne sportni, a gasovi, zashtoto tazi kola shte e za dulag put i udobstvo.
glavata e sus 0.5mm shlaifana, a ot dnes veche e napuylno polirana ot men, taka che ochakvam seriozno pokachvane na moshtnostta, v poryaduka na 190kc, i sus regulator na benzina nad 200.
posle shte i smenya i auspuhnata sistema, za da disha po-dpbre.
vzel sum i i chisto nova lambda sonda, za da e korektna spryamo ECU-to.
nai-golyam problem shte sa gumite, te sa razmer 225/60 x 14, i tezi na neya sa si dobre, ama kato stane vreme za smyana, shte e zor! ili ot US ili ot UK shte se nalozi da poruchvam... sad.gif
ili tryabva da ya sloza na 225/45 x 14, ot germaniya, a hich ne mi se shte, shtot shte e po-tvurda voziyata.
inache vsichko raboti, daze i kasetofona, alaramata, klimatika, abe edin kup ekstri, che i el. liuk otgore...:)...uuuh shtyah da zabravya, i cruise contorl-a...:-P
shte pratya snimki obeshtavam, utre shte napravya snimki na glavata, dokato ne sum ya sglobil.
pozdravi,
punky smile.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 29 Яну 2005 10:31

mi super si zvuchi kolichkata, pak kat ia vidim i na snimki ste cakame i ste ti chestitim i oste
do juri_galev: pokazal si snimka na Supra s dvigatel 2JZ-GTE, mnogo bih se radval ako Punky sloji nesto takova na negovata, no ne mislia che tova ste stane.
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 29 Яну 2005 17:09

ALTEZZA написа:mi super si zvuchi kolichkata, pak kat ia vidim i na snimki ste cakame i ste ti chestitim i oste
do juri_galev: pokazal si snimka na Supra s dvigatel 2JZ-GTE, mnogo bih se radval ako Punky sloji nesto takova na negovata, no ne mislia che tova ste stane.
ne e nevuzmozno, loshoto e che komplekt takuv dvigatel kutiya i vsichkoostanalo, sa po 6000USD nagore!
a edin V8 e 1500-2000USD!
no sega za sega shte karam originalniyat, toi sushto imamnogo kone za vadene, i ne e hich malomoshten! osobenno sega sled remonta shte e pushka... biggrin.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Яну 2005 17:34

Punky, na originalniq dwigatel mu dawat 8.8 kompresiq. Nqma li krasiwi turborazrabotki za nego i ako da, kakwo predimstwo bi imal edin 3s-gte pred nego?

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 29 Яну 2005 17:50

El Camino написа:Punky, na originalniq dwigatel mu dawat 8.8 kompresiq. Nqma li krasiwi turborazrabotki za nego i ako da, kakwo predimstwo bi imal edin 3s-gte pred nego?
ima dva vida butala na 5M-GE edinya e s 8.8:1 kompresiya, drugiyat e s 9.3:1 kompresiya, moya e s 9.3 kompresiya.
5M-GE e mnogo dobur dvigatel za turbo, ima strashno zdravi vutreshnosti, i poradi fakta che e s po 2 golemi klapana na cilindur, te izdurzat mnogo po-visoki temperaturi ot po-malkite klapani pri 4 klapana na cilindur, a pri turbo, predimstvata na 4klpana na cilindur se minimalizirat!
kakvo e predimstvoto pred 3S-GTE? ami moshtnost, torque, 2.8 litra sa tova i to ot 6 cilindura, toest mnogo po balansiran dvigatel, ot vseki edin 4-i cilindrov.
specialno 5M-G-to sus razshirenie na cilindrite i butalata, do 3100kub cm, BEZ drugi promeni, skacha na 250kc! tova tryabva da ti govori za potenziala mu.
az nyama da go turbiniram, shtot sega s taya glava, i visoka kompresiya prosto nyama smisul, a naprotiv shte si go karam naturalen! hem e po lesno... po natatuka, ako izpadnat razpredelitelni valove shte mu sloza, i shte stane golyama furiya.
po princip 5MG-to s turbo mnogo lesno nadbyagva vseki edin 7M-GTE!!!
klapanite mu imat 45gradusov ugul, i sa mnogo moshtni i stabilni, a i sa s hidravlichna nastroika, toest ne se nuzdayat ot regulirane...:)!
ako mi ostane vreme, moze i da mina pres teb sus suprata da ti gostuvam za edna vecher, hem da ya vidish hem da ya pokarash, na kolko km si ot munhen?
pozdravi,
punky smile.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Яну 2005 18:35

Porazchetoh se malko za dwigatelite na Supra (ima edin gotin nemski sait) i si promenih mnenieto za tromawiq dwigatel, s koito e sega suprichkata. Za towa i te pitah kakwo te kara da mislish za 3s-gte pred nego.

Pokanata waji w pylna sila - mnogo shte se radwam da se widim! Karlsruhe e na 300km ot Munchen - po A8cata 2 chasa pyt.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

turbo misli...

Мнение от punkara » 02 Фев 2005 00:04

ta vchera poluchavam edin e-mail ot priyatel v USA, i kakvo mi podhvurlya toi, kazva abe to kolektora i turbinata na 7M-GTE direktno stava i an glavata na 5M-GE, i az podskochih! eto ti sega misul da me pritesnyava vecher predi da zaspya, osobeno kato znam che ima takuv dvigatel tuk v edna morga... posle samo sloizi edin megasquirt zaedno sus originalniyat blok, megasquirta samo da kontrolira benzina, kachvai kolektora s turbinata, edin intercooler i malko markuchi...i male, male
e shte se opitam da NE go pravya predi napulno da sum se naradval na standartniyat 5M-GE... wacko.gif
teya golemi klapani v glavata na 5M-GE samo za naduvane plachat... rolleyes.gif :whistle: ama po-natauka smile.gif cool.gif
prosto misli, eeeehhh... vse mi e malko, vse tryabva da promenyam neshto sad.gif ama kakvo da se pravi, takuv sum si yavno wacko.gif smile.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

eto malko malki snimki na suorata, za sega, posle oshte! :)

Мнение от punkara » 02 Фев 2005 00:14

izvinyavam se za slaboto im kachestvo, no samo tyah imam sega...
Прикачени файлове
rear.jpg
rear.jpg (15.16 KiB) Преглеждано 8239 пъти
interior.jpg
interior.jpg (17.21 KiB) Преглеждано 8239 пъти
front.jpg
front.jpg (17.65 KiB) Преглеждано 8239 пъти
engine.jpg
engine.jpg (23.3 KiB) Преглеждано 8239 пъти

El Camino

Мнение от El Camino » 02 Фев 2005 00:34

Punky, KULTOWA E! Takawa istinska e 100 pyti po - hubawa i ot nai - tuningowanata!:) Oshte poweche, che s toq cwqt direktno pod kojata mi wleze! (Moite i dwete sa takiwa!:))
Super e!
Chestito!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта