Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор

Заслужава ли си покупката на GT86 - достатъчно спортна ли е?

Да - луд фен съм.
16
52%
Не - виждал съм я само на снимка.
7
23%
MX5 рулира.
1
3%
S2000 е по-добър проект.
3
10%
Ко не?!
4
13%
 
Общо гласове: 31

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от Japanese_fever » 11 Яну 2016 23:57

Да, 3S-GE мисля, че е доста добър и също така доста подценен двигател, особено BEAMS серията, но може би е вече доста стар като концепция, а и не пасва така добре на купето, както боксера. Между другото за сега не съм чувал (не, че съм се интересувал толкова) да е имало проблеми с боксера на GT86.

Има една теория на един човек от ХОнда форума, който казва, че тези двигатели, които се предлагат само в Япония са по-ненадеждни от другите, които се предлагат по цял свят. Според мен това не е вярно, основно двигателите, които се правят само за японсия пазар не се изнасят, защото не покриват нормите за емисиите, тъй като някои от тях до преди години излизаха фабрично и без катализатор.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

smb
Мнения: 108
Регистриран на: 13 Апр 2012 06:49
Местоположение: Chicago

Re: Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от smb » 27 Фев 2016 22:09

Днес времето беше супер и покарах моя FR-S за първи път, след като го зазимих ноември месец. Бях забравил колко е приятна за каране :sunny:


Изображение

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от maldezzar » 10 Мар 2016 00:18

Чета по чужди форуми при ниски обороти загасвали колите и то предимно в Щатите и куп други проблеми. Дали са читави времето ще покаже....
На мен лично иначе като визия и интериор ми допада доста и с това задно задвижване. worthy.gif
Последно промяна от Akima на 10 Мар 2016 00:28, променено общо 1 път.
Причина: Правопис.
Toyota Celica 7gen

smb
Мнения: 108
Регистриран на: 13 Апр 2012 06:49
Местоположение: Chicago

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от smb » 10 Мар 2016 06:18

maldezzar написа:Чета по чужди форуми при ниски обороти загасвали колите и то предимно в Щатите и куп други проблеми. Дали са читави времето ще покаже....
На мен лично иначе като визия и интериор ми допада доста и с това задно задвижване. worthy.gif
Мога да споделя малко от личен опит. Най-ранните коли имат проблеми с софтуера предимно, обаче се ъпдейтва и няма грижи. Проблема идва от това че таблицата "Transient Ignition Retard" е била с нулеви стойности за над 5000 оборота.

Едната ни кола (BRZ) е от най-първите с сериен номер 696 и е произведена през 2012, ъпдейтнахме софтуера веднага след като я взехме и не е имала проблеми. А другата кола (FR-S) е произведена през март 2013 и също не е имала абсолютно никакви проблеми.

И двете коли са виждали много зор но са карани с добри масла и ъпдейтнат софтуер. За сега няма никакви симптоми на каквито и да е проблеми.

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от maldezzar » 10 Мар 2016 16:34

Това е най-доброто мнение , от колега дето има автомобила от чисто нов :thumbsup: :thumbsup: Много ми допада автомобила , може би защото карам така да се каже предсшественика Селика. Някой ден като паднат цените под 20 к лева ще си купя една biggrin.gif :thumbsup:
П.С. този сезон и аз ще ида да покарам на писта Серес в Гърция живи и здрави, но не с автомобила, а с мотора
Toyota Celica 7gen

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от andrian999999 » 11 Мар 2016 01:30

maldezzar написа: Това е най-доброто мнение , от колега дето има автомобила от чисто нов :thumbsup: :thumbsup: Много ми допада автомобила , може би защото карам така да се каже предсшественика Селика. Някой ден като паднат цените под 20 к лева ще си купя една biggrin.gif :thumbsup:
П.С. този сезон и аз ще ида да покарам на писта Серес в Гърция живи и здрави, но не с автомобила, а с мотора
Вземи си мр2 по 7 000 лв седят дълго на обяви , но рядко излиза някоя на 5 500лв и веднага изчезва според мен тази кола е перфектна за удоволствие и евтино шофиране.
Последно промяна от Akima на 11 Мар 2016 01:44, променено общо 1 път.
Причина: Правопис.
професионален мапер

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от maldezzar » 12 Мар 2016 10:54

andrian999999 написа:Вземи си мр2 по 7 000 лв седят дълго на обяви , но рядко излиза някоя на 5 500лв и веднага изчезва според мен тази кола е перфектна за удоволствие и евтино шофиране.
Принципно си прав, ама аз ще чакам да паднат цените biggrin.gif Преди няколко месеца ако не бях купил мотора мислех един познат да ми прати от Швейцаря Хонда Сивик Тайп Р от 2006 нагоре, но размислих. Реших , че Селиката ме слуша и е евтина за поддръжка, и че ми се кара пак много мотор wink.gif
П.С. За мене ГТ86 е перфектен автомобил , харесва ми интериора , харесва ми визията му , харесва ми задното предаване имам ли възможност ще си купя един punk.gif
Последно промяна от Akima на 12 Мар 2016 14:24, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.
Toyota Celica 7gen

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от Japanese_fever » 20 Мар 2016 07:20

smb написа: Ето видео от най-добрата обиколка - https://www.youtube.com/watch?v=s77nsWt0Sd0

Репортаж от българската телевизия за "ралитата" хаха - https://www.youtube.com/watch?v=6aE-fXUIkZ8
Това мнение и тази медийна изява съм я пропуснал някакси. Поздравления за доброто представяне и за интервюто на Лорда! :thumbsup:

п.п.
На СМБ-то сигурно също са му предложили интервю, но е отказал - нормално поведение за него. tooth.gif :)
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от Japanese_fever » 22 Юли 2016 00:22

Малко четиво за свободното време:

http://blog.advanceautoparts.com/2016/0 ... content=GO
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

smb
Мнения: 108
Регистриран на: 13 Апр 2012 06:49
Местоположение: Chicago

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от smb » 25 Юли 2016 18:01

Вчера направих един autocross с FR-S, приятна е за каране колата има добър контрол като цяло но на ниски скорости е далече от прецизноста на S2000. С S2000 винаги се класирах в топ 5 за деня, а с FR-S много трудно към средата на класирането. По-мекото окачване и меките sway bars я правят малко трудна за каране на преходи между завой от една страна на друга. Другото което ми направи впечатление е колко повече се налага да въртя волана в сравнение с S2000. И аз съм една от причините за слабото предстане, даже главната причина. Не съм карал autocross последните 2-3 години и съм загубил форма малко. :whistle:

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=IBI8UKTGcGw[/bbvideo]

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от Japanese_fever » 25 Юли 2016 18:56

Добре, за сток състояние ли говориш?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Kalistrxd
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2023 01:57
Местоположение: Montana
Автомобил: Rav4
Благодарил/а: 2 пъти

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от Kalistrxd » 08 Сеп 2023 02:12

Здравейте, не знам колко е активен този точно този раздел, хвърлил съм око на GT86 и чета из нета различни мнения за колата , едни казват "бавни са" други "имат проблеми с двигателя" и тн. , единственото място, което успях да намеря е тук. Търся обективно мнение за колата. Не разбирам много от механика и автомобили , карам Рав 4 и искам нещо по-спортно , спрях се на този модел защото не само че съм фен на тойота но и начина по , който изглежда колата е страшно симпатичен в предвид че е на над 10 години. Та да говоря за Toyota GT86 2.0 Boxer , (https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=tp28s9) , ще съм страшно благодарен ако някой ми помогне с решението. :thumbsup:

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от vfr800 » 08 Сеп 2023 09:43

Колата е много хубава като автомобил и поведение, но наистина е по-бавна отколкото изглежда. 0-100 е малко под 8сек.......530D е за под 7.....ако просто искаш да се наслаждаваш на колата е супер, но върви по-малко от почти всички модерни автомобили било то турбо бензин или турбо дизел.

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от WoLF » 08 Сеп 2023 10:14

Колата върви като за 200кс, но има и много други дребни неща, които се натрупват и я правят забавна. Няма друг вариант освен да се качиш и да разбереш дали е това, което търсиш...
ИзображениеИзображениеИзображение

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнение от vfr800 » 08 Сеп 2023 16:48

Не искам да те разочаровам , но колата се усеща много по слаба от 200кс. Мотора е атмосферен и поради тази причина до 4К оборота е точно 90 кс. Ако не ми вярваш прегледай дино графиките в интернет. Предавките са твърде дълги с цел икономия на гориво усещането между първа и втора е за мудност, заради това е и слабия резултат 0-100. Ако се премести прекъсвача една идея нагоре с едни 400 оборота при превключване от първа на втора мотора вече гони 5К оборота и нещата са една идея по-добре, но просто тази кола трябваше да бъде произведена с турбина. Дори на половин бар да я бяха оставили с малко турбо пак щеше да е примерно 220 коня, ама въртящия момент щеше да е значително повече и колата щеше да е много различна и супер приятна за каране. РАзбира се афтърмаркета вече са се погрижили по въпроса , така че няма проблем просто още едни 10ина хиляди и става прекрасен автомобил :) но отиваш в друга ценова графа , където колите са по 400 коня от завода и те така.................

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта