Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Заслужава ли си покупката на GT86 - достатъчно спортна ли е?

Да - луд фен съм.
15
56%
Не - виждал съм я само на снимка.
5
19%
MX5 рулира.
1
4%
S2000 е по-добър проект.
3
11%
Ко не?!
3
11%

Общо гласове: 27

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Re: Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнениеот Japanese_fever » 11 яну 2016 23:57

Да, 3S-GE мисля, че е доста добър и също така доста подценен двигател, особено BEAMS серията, но може би е вече доста стар като концепция, а и не пасва така добре на купето, както боксера. Между другото за сега не съм чувал (не, че съм се интересувал толкова) да е имало проблеми с боксера на GT86.

Има една теория на един човек от ХОнда форума, който казва, че тези двигатели, които се предлагат само в Япония са по-ненадеждни от другите, които се предлагат по цял свят. Според мен това не е вярно, основно двигателите, които се правят само за японсия пазар не се изнасят, защото не покриват нормите за емисиите, тъй като някои от тях до преди години излизаха фабрично и без катализатор.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
smb
Регистриран: 13 апр 2012 06:49

Re: Заслужава ли си Toyota GT86 / Subaru BRZ / Scion FR-S ?

Мнениеот smb » 27 фев 2016 22:09

Днес времето беше супер и покарах моя FR-S за първи път, след като го зазимих ноември месец. Бях забравил колко е приятна за каране :sunny:

Изображение

maldezzar
Регистриран: 06 окт 2014 18:19

Мнениеот maldezzar » 10 мар 2016 00:18

Чета по чужди форуми при ниски обороти загасвали колите и то предимно в Щатите и куп други проблеми. Дали са читави времето ще покаже....
На мен лично иначе като визия и интериор ми допада доста и с това задно задвижване. worthy.gif
Последна промяна от Akima на 10 мар 2016 00:28, променено общо 1 път.
Причина: Правопис.
Toyota Celica 7gen

Потребителски аватар
smb

Мнениеот smb » 10 мар 2016 06:18

maldezzar написа:Чета по чужди форуми при ниски обороти загасвали колите и то предимно в Щатите и куп други проблеми. Дали са читави времето ще покаже....
На мен лично иначе като визия и интериор ми допада доста и с това задно задвижване. worthy.gif

Мога да споделя малко от личен опит. Най-ранните коли имат проблеми с софтуера предимно, обаче се ъпдейтва и няма грижи. Проблема идва от това че таблицата "Transient Ignition Retard" е била с нулеви стойности за над 5000 оборота.

Едната ни кола (BRZ) е от най-първите с сериен номер 696 и е произведена през 2012, ъпдейтнахме софтуера веднага след като я взехме и не е имала проблеми. А другата кола (FR-S) е произведена през март 2013 и също не е имала абсолютно никакви проблеми.

И двете коли са виждали много зор но са карани с добри масла и ъпдейтнат софтуер. За сега няма никакви симптоми на каквито и да е проблеми.

maldezzar

Мнениеот maldezzar » 10 мар 2016 16:34

Това е най-доброто мнение , от колега дето има автомобила от чисто нов :thumbsup: :thumbsup: Много ми допада автомобила , може би защото карам така да се каже предсшественика Селика. Някой ден като паднат цените под 20 к лева ще си купя една biggrin.gif :thumbsup:
П.С. този сезон и аз ще ида да покарам на писта Серес в Гърция живи и здрави, но не с автомобила, а с мотора
Toyota Celica 7gen

Потребителски аватар
andrian999999
Регистриран: 19 мар 2009 11:51

Мнениеот andrian999999 » 11 мар 2016 01:30

maldezzar написа:Източник Това е най-доброто мнение , от колега дето има автомобила от чисто нов :thumbsup: :thumbsup: Много ми допада автомобила , може би защото карам така да се каже предсшественика Селика. Някой ден като паднат цените под 20 к лева ще си купя една biggrin.gif :thumbsup:
П.С. този сезон и аз ще ида да покарам на писта Серес в Гърция живи и здрави, но не с автомобила, а с мотора

Вземи си мр2 по 7 000 лв седят дълго на обяви , но рядко излиза някоя на 5 500лв и веднага изчезва според мен тази кола е перфектна за удоволствие и евтино шофиране.
Последна промяна от Akima на 11 мар 2016 01:44, променено общо 1 път.
Причина: Правопис.
професионален мапер

maldezzar

Мнениеот maldezzar » 12 мар 2016 10:54

andrian999999 написа:Вземи си мр2 по 7 000 лв седят дълго на обяви , но рядко излиза някоя на 5 500лв и веднага изчезва според мен тази кола е перфектна за удоволствие и евтино шофиране.

Принципно си прав, ама аз ще чакам да паднат цените biggrin.gif Преди няколко месеца ако не бях купил мотора мислех един познат да ми прати от Швейцаря Хонда Сивик Тайп Р от 2006 нагоре, но размислих. Реших , че Селиката ме слуша и е евтина за поддръжка, и че ми се кара пак много мотор wink.gif
П.С. За мене ГТ86 е перфектен автомобил , харесва ми интериора , харесва ми визията му , харесва ми задното предаване имам ли възможност ще си купя един punk.gif
Последна промяна от Akima на 12 мар 2016 14:24, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.
Toyota Celica 7gen

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 20 мар 2016 07:20

smb написа:Ето видео от най-добрата обиколка - https://www.youtube.com/watch?v=s77nsWt0Sd0

Репортаж от българската телевизия за "ралитата" хаха - https://www.youtube.com/watch?v=6aE-fXUIkZ8

Това мнение и тази медийна изява съм я пропуснал някакси. Поздравления за доброто представяне и за интервюто на Лорда! :thumbsup:

п.п.
На СМБ-то сигурно също са му предложили интервю, но е отказал - нормално поведение за него. tooth.gif :)
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 22 юли 2016 00:22

Потребителски аватар
smb

Мнениеот smb » 25 юли 2016 18:01

Вчера направих един autocross с FR-S, приятна е за каране колата има добър контрол като цяло но на ниски скорости е далече от прецизноста на S2000. С S2000 винаги се класирах в топ 5 за деня, а с FR-S много трудно към средата на класирането. По-мекото окачване и меките sway bars я правят малко трудна за каране на преходи между завой от една страна на друга. Другото което ми направи впечатление е колко повече се налага да въртя волана в сравнение с S2000. И аз съм една от причините за слабото предстане, даже главната причина. Не съм карал autocross последните 2-3 години и съм загубил форма малко. :whistle:

https://www.youtube.com/watch?v=IBI8UKTGcGw

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 25 юли 2016 18:56

Добре, за сток състояние ли говориш?

Върни се в “Toyota Мания”