Аре още един Паметник на Културата!

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 19 Фев 2005 17:33

eto tochna shema napravih na vsichkite chasti deto shte mi tryabvat... wacko.gif
nadyavam se da ne te zatrudna mnogo v razglabyaneto :whistle:

blagodarya predvaritelno! :thumbsup: happy.gif
Прикачени файлове
chastite koito mi tryabvat.GIF
chastite koito mi tryabvat.GIF (54.14 KiB) Преглеждано 4793 пъти
Последно промяна от punkara на 20 Фев 2005 17:52, променено общо 1 път.

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

ok

Мнение от LordDigital » 20 Фев 2005 06:07

Vsicko cha dam ,samo buksite ne smeq da reza stoto mislq da izvadq harnessa i da go sloza na moqta ,ma po-natatyka (moq e gorql).

Moze da vzemem chisto novi buksi ot Altezov trebe da sa eftini ,dano da prochete tuka da kaze kolko pari sa - za tebe cha trebe 6 i Jamie moze spokoino da dade zaqvka za ... 10-15:)
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 20 Фев 2005 06:09

BTW kak sme sys srokovete.

Smisal tez nesta trebe da gi izvadq tuka na dvora ,a oste e uzasno studeno - ot 1 sedmica ne moga da svalq spirackite na toz pametnik. Smisal ti byrzas li ,do koga mislis che trqbva da se postarq da gi pratq nestata i taka?
Изображение

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Фев 2005 10:21

Лорде, аз бих заявил точно 17 парчета, но да предположим че някакси съсипя 2-3 букси (неясно как) - 20 е доста по-кръгло число :thumbsup: Зависи от кръглото число при Тойота дилъра де...

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Фев 2005 12:18

ako se setia v ponedelnik ste provera za kvi pari sa tez buksi. nali za injectorite na 7M-GTE? nadiavam se da gi prodavat po otdelno, da ne triabva cial nov hardnes, che togava dosta pari ste struva.
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Фев 2005 12:35

Да, само конекторите. Като цял харнес ще режат глави с цените !!!
Но пък не вярвам ако има в сервиза само 1 конектор увреден на някоя кола - да и сменят целия харнес - по предписание на Тойота ???

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 20 Фев 2005 16:30

LordDigital написа:BTW kak sme sys srokovete.

Smisal tez nesta trebe da gi izvadq tuka na dvora ,a oste e uzasno studeno - ot 1 sedmica ne moga da svalq spirackite na toz pametnik. Smisal ti byrzas li ,do koga mislis che trqbva da se postarq da gi pratq nestata i taka?
Lorde, kogato se stopli, i kogato i bez tova si reshil da razglabyash, izobshto ne burzam, taka che ne se pritesnyavai ama hich daje!
za buksite e vazno, shtot tuka prosto nyama ot kude da namerya takiva, a te sa razlichni ot tezi na 5MG-to. taka che ili novi, ili tvoite starite mi dai, puk si zakachi novite... samo da ti kaza, ako seriozno mislish da prehvurlyah harness ot taya na tvoyata, ti prosto tryabva da rzglobish pochti cyala kola otpred, da izkarash dvigatelya ( a toi izliza sus skorostnata kutiya) taka che ne si i pomislyai da go pravish predi da znaesh kakvo tochno te chaka! kazvam go ot lichen opit!
Altezzov dano proveri za buksite, ima gi i po otdelno po princip, samo da kaje kolko pari sht izlezat 6 broiki.
pozdravi,
punky smile.gif :thumbsup:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Фев 2005 21:44

punkara написа:da izkarash dvigatelya ( a toi izliza sus skorostnata kutiya)
az nikoga ne sam vadil dvigatel na takava kola, no sam vijda drugi da go praviat, i do sega nikoga ne sam vijdal da go vadiat sas se transmisiata. daje s Lorda se chudihme dali moje da se izvadiat zaedno. ta ti ot kade gi vadish, ot gore ili ot dolu?
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Znaci

Мнение от LordDigital » 21 Фев 2005 02:29

Problema mai syvsem ne e prost.

Ne mozah da namerq part nomerata za injector connectorite (injector connector clip, plastic only).

Sqkas vyrvqt samo sys celiq harness na motora ,A na nas ni trqbvat samo C, D, E, F, G, H connectors ot slednata diagrama:

Изображение

Ne znam za chii chep ima 2 cvqta ,ma taka sa naredeni vyv motornia otseg.

Na moita 2 ot connectorite koito sa nai-blizo do gorelia latenator sa zaminali ,poluraztopeni otdelno imam mnogo drugi topeni konectori i prosto harnesa cha mi trebe ,dano da ima nacin da se vzemat tez connectori stoto inak typo.

Druga ideq koito dava edin ot foruma e da se nameri modela DENSO na tezi injectori ,i da se vidi koq godina Nissani i koi modeli sa slagani SYSTITE ,qvno ima takiva stoto pishe che gi e kupuval ot tqh ma ne pomni tazi bezCenna informacia. Az imam accounti pri nissan dilari i cha moga da gi vzema syvsem eftino ,samo mi trebe da znam ot koq godina i koi model. Trebe da rovim.

Tretiq po nqkakvo chudo parts guy da moze da gi porycha ,edin pishe che za connectorite na knock-a ,koito se prodavat SAMO sys Harnessa - nqkakyv parts guy e dal zapitvane do toyota i te napravo sa mu vyrnali sledniq parts no.:

82219-89103

Drug pak proveril i se okazalo che gi bili prodavali za toyota Tundra i tova e part nomer za toyota Tundra. Ma tova sa connectorite za KNOCK-a ,a naas ni trebat tezi za injectorite ,koito ne e izkluceno da gi ima i vyv Toyota (vse oste).[/url]
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Mda

Мнение от LordDigital » 21 Фев 2005 02:43

Rabotata si e bala mamata.

Ne znam kvo praim ,ma znam otgovora na picha ot Parts utre - connectorite idvat samo sys Harness-a.

Stignalo se e do tam ,che edin e prastal connector na MOTEC ,koito sa mu namerili systite (male i FeMale) ,ma ne spomenava kakvi sa bili cifrite.


Ili trebe da namerim kyde sa slagani tez injectori ,na drugi koli - Nissan/Honda/Mitsubishi?
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 21 Фев 2005 03:06

na junk-yard niama li takvia supri turbo ot koito da mojem da svalim buksite? inache az utre ste vidia v rabotata do kav izvod moga da go dokaram.
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 21 Фев 2005 14:50

ALTEZZA написа:na junk-yard niama li takvia supri turbo ot koito da mojem da svalim buksite? inache az utre ste vidia v rabotata do kav izvod moga da go dokaram.
takiva buksi vurvyat s injektorite na DENSO, slagat gi na 4AG v AE92 corolite ot septemvri 1987 nagore do kum 1992 naprimer. na vsichki MA70 supri, turbo i non-turbo, tova go znam sus sigurnost.
dano se nameryat, shtot inache naistina stava nepriyatno... injektorite defakto nyama da mogat da se polzvat.... sad.gif
ama si mislya che shte namerime nyakuv nachin.
:thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 21 Фев 2005 14:59

takiva buksi vurvyat s injektorite na DENSO, slagat gi na 4AG v AE92 corolite ot septemvri 1987 nagore do kum 1992 naprimer
Tova dovechera moga da go proveria - imam kakto 7MGTE injectori, taka i non-tvis injectori.

NE sa ednakvi ! Stranichnite "ushichki" sa na razlichni mesta :-( wacko.gif
Последно промяна от jamie на 21 Фев 2005 21:10, променено общо 1 път.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 21 Фев 2005 20:44

ta ostavih na edin ot parts departmenta kakvo mi triabva, no toi beshe zaet ta dovechera kat otoda na rabota ste vidia ako mi e nameril nesto. no kakto gledam mai idvat samo sas celia hardnes, no da vidim. inache pri nas v rabotata ima razni hardnesi det si stoiat che da im izpolzvame konektorite, obache nikoi ne znae ot kvi koli sa, kat schupish nesto prosto go sravniavash i rejesh. ta ako ima nachin da nameria pone edin takav konektor che da go sraniva s tez koito imame v rabotata, tokuvish imame takiva. na moita kola ima li opasnost da sam sas sastite konektori? ako ne ste pogledna na Lorda kolata i eventualno po vizualna pamet da tarsia. pak ako moje i po podrobna informacia na kakvi koli sa se slagali takiva injectori, godina model, motor, che ako se stigne do junk-yard da tarsim.
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 21 Фев 2005 22:01

Ami nai-lesno e da svalq moze bi edin injector i da ti dam da gledas.

Systoto e i ako cha trebe da hodim po morgite da tyrsim ,loshoto e che mnogo studeno i vsicko lepne po rycete - ili pyk az sym se razglezil sys toz serviz.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта