Аре още един Паметник на Културата!

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Фев 2005 09:37

ta imam razni rezultati po vaprosa s konektorite. biah ostavil da mi tarsiat za 89 Supra Turbo i niamaha nikvi rezultati, prosto komputara ne im davashe opcia za tez konektori, samo cial hardnes, obache mi kazaha ako vzema 5 cifrovia nomer napisan na vaprosnite konektori che ste mogat da mi gi nameriat. ta togava zvannah na Lorda da gleda za vaprosnia nomer, no v sastoto vreme se okaza che na nashia parking imame takava Supra no bez turboto, 7M-GE dvigatel v neia(konektorite uj triabva da sa sastite kat na 7M-GTE), ta proverih ia neia, i niamashe takav nomer, proverih moita kola, tia go ima, obache se okaza che nesto tez konektori mnogo mi prilichat na tez ot Suprata det ia imame. ta hvanah az edin star injektor i go plagnah v moite konektori i pasna idealno, otidoh do Suprata provah i na neia, pasna i tam idealno, vikam tova ste e nomera nachi, ta dadoh do na parts departmenta i te mi dadoha cena $6 parcheto i triabva da se porachat. part nomera e:
90980-11153 (vsastnost na konektorite pishe samo 11153)
ta togaz se zagledah az iz drugite koli det imame i se okazva che pochti sichki Toyoti polzvat tez sastite konektori, ta hvanah az dva stari hardnesa ot 4 cilindrovi dvigateli i otriazah konektorite(jicite sa okolo 5cm dalgi, nadiavam se da stignat) i ste triabva da gi dam sega na Lorda da gi probva na negovata kola da vidi dali sas sigurnost ste pasnat, ako e taka, znachi Punkara e oreden s konektori wink.gif . za Jamie s negovite 20 konektora det mu triabvat malko ste ni izprusti, no bih preporachal na Lorda da tragva kam junk-yarda i da otvaria Corollite det sa po stari ot 1998 edna po edna i da svalia konektori. edinstvenia instrument det mu triabva sa sekachi i otnema okolo 15 sekundi rabota wink.gif .
->

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Фев 2005 09:40

btw, dvigateli det do sega vidiah da polzat vaprosnite konektori:
5S-FE
1MZ-FE
2UZ-FE
7A-FE
2JZ-GE
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 22 Фев 2005 09:48

Super ,znaci samo trebe da se vidim da go vzema toz connector.

Na pametnika na kulturata mu otkacih ediniq injector veche ,taka che cha go ptovam kolkoto i da e studeno za 1min.

BTW svalih spirackite ot donora ,tez SUMITOMO. Iz supra Forumite pishat che tva sa ORGINALNI nakladki deto kupuvali ot tyota?? dali e vyzmozno? edni takiva sini izlgezdat ,imat stranno mrezest prehod i otgore edna plastina koqto e kato neryzdaveika (za pryv vizdam neryzdaveika na nakladki)?
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Фев 2005 09:53

ako mojesh gi snimai tez nakladki, obiknoveno samo po vida im moga da ti kaja dali sa Toyota ili ne. inache nerajdaveikata, tova e chast ot shim kit-a, tova e oste nesto koeto me navejda na misalta che moje verno da sa originalni, obache obiknovenno(99% ot sluchaite) pod taz nerajdaveika triabva da ima oste endna plasnita, no cherna.
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 22 Фев 2005 09:57

Sestrata e dignala kamerata

Da pod taz neryzdaveika plastina (tq napravo hromirana bre!) ot dolu ima edna cherna plastina ,kato mrezesta e systo acki zapazena.

Po fakturite pishe che 1999 sa smenani nakladkite sys orginalni ,vyv toyota dilar da me symnqva nekoi da gi e smenql sled tova (20 000mili sa minati ot togava).

Vse pak sto proizvoditelq ne ti zvuci poznat?
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Фев 2005 10:04

abe nachi sa originalni, za proizvoditelia ne znam, te si idvat v kotiiki ot Toyota, az da ne mislish che cheta podrobno po nakladkite kvo pishe
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 22 Фев 2005 10:10

bih preporachal na Lorda da tragva kam junk-yarda i da otvaria Corollite det sa po stari ot 1998 edna po edna i da svalia konektori
7AFE e 1.8 pri Corolite i Celica - ama mislia che se poiaviava sled 91-va niakyde.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Фев 2005 10:12

da, 1.8L dvigatel e, toi si e sastia kat 4A-FE, no po goliam. mislia che se poiaviava 92 ili 93-a, no niama znachenie, te mislia che sa se s edni i sasti konektori. prosto na toz dvigatel e nai lesno da se izvadiat bez nisto da se pipa, pri drugite dvigateli intake e varhu tiah i sa po nedostapni
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Фев 2005 21:23

ALTEZZA написа: ako e taka, znachi Punkara e oreden s konektori wink.gif .
taka e, i az sum ti izkluchitelno BLAGODAREN! biggrin.gif smile.gif
ot kak denso puska svoi injektori prez 1987, te si imat svoi buksi, koito sa ednakvi.
a sega malko offtopic:
tuka dnes zavalya snyag, i natrupa 3-4 cm za 30 min. tuka v samata florenzia, snyag pada vednuz na 20 godini, i men ne me vpechatli samiyat snyag, ami cyalata euforiya na naroda... poburkaha se italiancite, pochnaha da slagat verigi, greada zatraka, a defakto po ulicite si e mokur asfal, sus suvsem malko kisha tuk tame, napravo se popikah ot smyah... a nai-interesnoto e che sa absoliutno seriozni po tozi vupros... wacko.gif
horeata na skuteri nai- mnogo ya zagaziha, samo za 5 min vidyah dvama da se izsipvat na nashtata ulica, shtot horata izlezli na lek duzd, i bukvalo za minuti kisha, i posle idi se opravyai s motorino... sad.gif
abe golyama vseslba, decata pochnaha da igrayat nasam natam po trotoarite, napravo nenormalno... wacko.gif wacko.gif wacko.gif
ma taka, ne sa sviknali hodarata na takiva neshta. a puk dnes byah nagore po planinata, no btaha izchistili putishtata ot snyag, no nbamerih edna piazza cyalata v prespi, i haideee drifting dokato ne pochistih cyalata piazza, i posle dovolen si sleznah v grada... happy.gif
ta tuka otnovo e koleda... taka da se kaze... laugh.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 22 Фев 2005 22:32

ot kak denso puska svoi injektori prez 1987, te si imat svoi buksi, koito sa ednakvi.
Merih 4AGE non-tvis i 7MGTE injectori - buksite NE sa ednakvi.

Гост

Мнение от Гост » 23 Фев 2005 04:10

I tuk wali, ma ot3 dni. I dnes dosta se powyrtqh i az na edin poligon, pyk uj da u4a gadjeto da kara:). Ima6e nqkakwi sprqli tam da se oprawqt.. oswetih im filma mai.
Punky, ti koga 6te idwa6 bre?

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 23 Фев 2005 06:58

punkara написа:
ALTEZZA написа: ako e taka, znachi Punkara e oreden s konektori wink.gif .
taka e, i az sum ti izkluchitelno BLAGODAREN! biggrin.gif smile.gif
ot kak denso puska svoi injektori prez 1987, te si imat svoi buksi, koito sa ednakvi.
a sega malko offtopic:
tuka dnes zavalya snyag, i natrupa 3-4 cm za 30 min. tuka v samata florenzia, snyag pada vednuz na 20 godini, i men ne me vpechatli samiyat snyag, ami cyalata euforiya na naroda... poburkaha se italiancite, pochnaha da slagat verigi, greada zatraka, a defakto po ulicite si e mokur asfal, sus suvsem malko kisha tuk tame, napravo se popikah ot smyah... a nai-interesnoto e che sa absoliutno seriozni po tozi vupros... wacko.gif
horeata na skuteri nai- mnogo ya zagaziha, samo za 5 min vidyah dvama da se izsipvat na nashtata ulica, shtot horata izlezli na lek duzd, i bukvalo za minuti kisha, i posle idi se opravyai s motorino... sad.gif
abe golyama vseslba, decata pochnaha da igrayat nasam natam po trotoarite, napravo nenormalno... wacko.gif wacko.gif wacko.gif
ma taka, ne sa sviknali hodarata na takiva neshta. a puk dnes byah nagore po planinata, no btaha izchistili putishtata ot snyag, no nbamerih edna piazza cyalata v prespi, i haideee drifting dokato ne pochistih cyalata piazza, i posle dovolen si sleznah v grada... happy.gif
ta tuka otnovo e koleda... taka da se kaze... laugh.gif
Kato sme trygnali na OffTopic:) - chovek cha kaze che zivees nekyde u Afrika bre!!! wink.gif wink.gif
Изображение

El Camino

Мнение от El Camino » 23 Фев 2005 12:18

Anonymous написа:I tuk wali, ma ot3 dni. I dnes dosta se powyrtqh i az na edin poligon, pyk uj da u4a gadjeto da kara:). Ima6e nqkakwi sprqli tam da se oprawqt.. oswetih im filma mai.
Punky, ti koga 6te idwa6 bre?
Toq pyk bqh az wacko.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Фев 2005 16:38

ALTEZZA написа:da, 1.8L dvigatel e, toi si e sastia kat 4A-FE, no po goliam. mislia che se poiaviava 92 ili 93-a, no niama znachenie, te mislia che sa se s edni i sasti konektori. prosto na toz dvigatel e nai lesno da se izvadiat bez nisto da se pipa, pri drugite dvigateli intake e varhu tiah i sa po nedostapni
1.8l celica ne sam vijdal

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 23 Фев 2005 20:35

ot 1994 pochvat da slagat 1.8L na Celica ST v mesto 1.6L. inache poslednata generacia na Celica idva samo s 1.8L, nezavisimo dali e s 1ZZ-FE ili 2ZZ-GE dvigatelia.(tova info se otnasia za USA modelite)
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта